Zavrieť

Porady

výber dodávateľa elektrickej energie

ahojte, viete mi poradiť pri výbere jej dodávateľa, nakoľko boli u nás z firmy SLOVAKIA ENERGY a sľubujú nižie ceny ak k nim prejdeme od slovenských elektrárni, vďaka.
musím sa dnes rozhodnúť
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nepoznám túto fa , ale.Pred pár rokmi cc2 uvolnili svoj trh s el. energiou v Čechách.Tiež podobným spôsobom lákali domácnosti.A viem, že v tom bolo veľa podvodov ,už si presne nepamätám ,ako presne klamali zákazníkov.Možno ,ak máte nejakého príbuzného ,alebo známeho v Čechách ,bude vedieť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
mojik Pozri príspevok
musím sa dnes rozhodnúť
Neviem, ale mne sa uz len toto zda nejake podozrive - tlacia vas do rozhodnutia?
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

nemusíš, u nás tiež boli. Tiež sme počúvali reči, rozhodnite sa práve teraz, zajtra bude neskoro.... bla, bla, bla, nepresvedčili ma - možno ak sa nerozhodneš dnes, a neuzavrieš zmluvu, tak ten obchodný zástupca čo za tebou prišiel nedostane províziu. ináč nič. Vyprevadili sme ich, s tým že ak by sme mali záujem budeme ich kontaktovať, kontakt nájdeš na internete.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

jedno slovenské príslovie sa mi na to hodí : Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.

Tí obchodní zástupcovia to majú nabiflené. Na otázky, ktoré ma zaujímali mi nevedeli odpovedať.
1 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

ďakujem, rozhodla som sa zostať u starého dodávateľa. uvidí sa časom
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
mojik Pozri príspevok
ahojte, viete mi poradiť pri výbere jej dodávateľa, nakoľko boli u nás z firmy SLOVAKIA ENERGY a sľubujú nižie ceny ak k nim prejdeme od slovenských elektrárni, vďaka.
musím sa dnes rozhodnúť
V našom okolí už obvolávajú aj domácnosti . Ja zatiaľ vyčkávam a sondujem trh , ale zostávam u starého dodávateľa .
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

mojik Pozri príspevok
ahojte, viete mi poradiť pri výbere jej dodávateľa, nakoľko boli u nás z firmy SLOVAKIA ENERGY a sľubujú nižie ceny ak k nim prejdeme od slovenských elektrárni, vďaka.
musím sa dnes rozhodnúť
Neprejdete od Slovenských elektrárni, ale od ZSE, SSE resp. VSE. Slovenské elektrárne elektrinu koncovým odberateľom nepredávajú, majú už iba zdroje.

Ako vám môžu sľúbiť nižšie ceny, keď ešte nevedia budúce ceny vášho pôvodného dodávateľa? Ak sa niekto snaží presvedčiť iného podpísať zmluvu v časovej tiesni, väčšinou sa jedná o nevýhodnú zmluvu.
0 0
tesivo tesivo

tesivo je offline (nepripojený) tesivo

Zdravim vsechny ohledne Slovakia Energy nevim nad čím je nutno uvažovat. V ČR volny trh z EE je uz minimalne od roku 2005 kdy vznikla i společnost Bohemia energy ze kterou osobne mam velmi dobre zkusenosti. V ČR mame elektrinu prepsanou na Bohemia energy a mam elektrinu ale i plyn levnejši jak od plynaren a nebo od CEZu. Od roku 2008 jsem na slovensku hned jak jsem se setkal z možnosti toho že muzu mit alespon elektrinu levneji tak jsem teto sance vyuzil.

Ohledne strategie podepis hned se da hovorit dlouho. Ale jedna vec je to ze kazdy clovek kolem sebe ma spoustu lidi co se v necem neorientujou ale velmi dobre radi. Kdyz jsem podepsal Bohemia energy dost znamych mi rikalo o tom jak na tom dojedu a jak jsem blby bo kazdemu verim. Ale ja jsem si svoje zjistil a stal jsem si za svym. V nesni dobe u aj nekteri z tech co radili nebo tvrdili jak to je podvod uz jsou prepsani taky.

Posledni k cemu se chci vyjádrit je tvrzeni o podvodech v CR vsude se najde nekdo kdo chce vydelat na necem co je dobre a existuje to jen udelam maly podvod. Ale u Slovakia Energy bych se toho nebal bo za tou firmou uz stoji zkusenosti a kapital z CR

slovakiaenergy.sk
bohemiaenergy.cz

Uvazuju i ja o tom ze zacnu spolupracovat ze Slovakia Energy abych mohl prepsat zname a rodinu na slovensku.

Pokud by jste pote chteli vedet nejaké info dam vedet jak se dohodnu o spolupraci a dostanu veskere info of firmy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ku nám dnes volali z tejto firmy
http://www.slovenskaenergeticka.sk/

mám si pozrieť stránku o 2 týždne zavolajú , ako som sa rozhodla .
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
anonym222 Pozri príspevok
Ako vám môžu sľúbiť nižšie ceny, keď ešte nevedia budúce ceny vášho pôvodného dodávateľa? Ak sa niekto snaží presvedčiť iného podpísať zmluvu v časovej tiesni, väčšinou sa jedná o nevýhodnú zmluvu.
Na burzách sa obchoduje el.energia na rôzne obdobia, od jedného mesiaca, cez štvrťroky a roky až do roku 2011. Takže tí čo s tým obchodujú už vedia ceny aj na rok 2011. To je ich obchod, risknú, kúpia a hľadajú odbyt. To, že Vám ponúknu a faktúrujú len jednozložkovú tarifu, neznamená, že oni to nakupujú tiež tak. Predáva sa a kupuje v rôznych pásmach.
Skúste si pozrieť pražskú, alebo lipskú burzu, nakúpia to hoci aj z Rumunska a hľadajú spôsob ako to dostať na Slovensko. Teda možností je veľa, je len otázne koľko asi môžete ako malí odberateľ zarobiť. U veľkých odberateľov nie je nič neobvyklé rozdiel v ich cene 20 %. U domácností pochybujem, že ten rozdiel bude viac ako 8 % v jednom regióne. Aj to sú ale peniaze.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Mne u nich hlavne vadilo, ze ked sme chceli, aby nam nechali zmluvu na precitanie a prestudovanie, tetuska povedala, ze nie, mame si pozriet na internete o nich a bud hned podpisat, alebo nam nic nenecha.... toto nie je velmi doveryhodne!
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Bionda Pozri príspevok
Mne u nich hlavne vadilo, ze ked sme chceli, aby nam nechali zmluvu na precitanie a prestudovanie, tetuska povedala, ze nie, mame si pozriet na internete o nich a bud hned podpisat, alebo nam nic nenecha.... toto nie je velmi doveryhodne!
Ak máme hovoriť o výbere, tak to musí byť z viacerých možností. Pri veľkoodbere sú to mnohokolové jednania trvajúce aj pol roka. Obidve strany navrhujú a ustupujú zo svojich predstáv. Ak to má byť tak ako píšeš, to potom nie je obchod. Aj vo veľkodbere začíňali podobní. dnes už o nich nepočuť. zostali len silní hráči.
Musíte mať pevné nervy a trocha drzosti. Kľudne pošlite takých, čo Vám nevyhovujú do večných lovíšť.
Tí, čo majú skutočne veľkú spotrebu EE na tom môžu zarobiť. Predpoklad, že prerobia je menší. Obávať sa, že snáď v prípade nejakých problémov zostanú bez elektriny, a tí, čo zostanú u ZSE, SSE a VSE sa im budú posmievať nie je potreba.
Ale ani my, čo neprejdeme k novému dodávateľovi možno aj len z lenivosti na tom zarobíme. Konkurencia stlačí ceny pre všetkých.
0 0
tesivo tesivo

tesivo je offline (nepripojený) tesivo

Dámy a pánove v pondeli vstupuju do Slovakia energy kdo s vas bude chtit nejaké info a nebo primo vyridit smlouvu jsem tu pro vas ale az tak od utery zatim mam jen kopu materialu na nastudovani. Aspon se nebudu pres vikend nudit. :-)
0 0
tesivo tesivo

tesivo je offline (nepripojený) tesivo

Bionda Pozri príspevok
Mne u nich hlavne vadilo, ze ked sme chceli, aby nam nechali zmluvu na precitanie a prestudovanie, tetuska povedala, ze nie, mame si pozriet na internete o nich a bud hned podpisat, alebo nam nic nenecha.... toto nie je velmi doveryhodne!
Nechci omlouvat obchodni zastupce spolecnosti ale zajmalo by me kolik obchodáku takto nechavaji ciste smlouvy bez vypsani. Delam obchodaka dost dlouhou dobu ale smlouvy nenechavam. Neni proc. Jak nekdo chce tak muze si to precist pokud necemu nerozumi rad vysvetlim a nebo pokud chce klidne s nim zajdu ve volnem case i k pravnikovi ale muzu potvrdit ze ve smlouve Slov. Energy neni zadny podvod mel jsem ji uz u dvou pravniku a oba se zhodli nezavisle na sobe ze je to v poradku.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ale takéto obchádzanie po domácnostiach a tlačenie , že ponáhľam sa k ďalšiemu, rýchlo sa rozhodnite, natlačenie "kalerábov" do hlavy ........ vo väčšine nevýhodné pre občana - podpisuje pod tlakom a bohužiaľ je veľa takých, ktorí po podpise a odchode obchodníka si to " rozložia " na drobné a už by to nespravili, ľutujú,ale už sa to nedá vrátiť späť....! Ja nevravím, kto je alebo nie je seriozny, ja len hovorím, že všetko si treba premyslieť a nič nehorí! Poznám aj také prípady jednej spoločnosti, že medzi zmluvami bola vsunutá zmenka ( nehovorím o žiadnej konkrétnej spoločnosti - riešilo sa to súdnou cestou) - tiež podomový agent zastupoval spoločnosť, event. spoločnosť sa dištancovala v konečnom dôsledku od agenta- nie je zamestnanec! ( nekonkretizujem spoločnosť! a nejedná sa o spomenutú spoločnosť)...... vymenovala som pár vecí, ktoré sa môžu stať , ak je človek v časovej tiesni a nemá možnosť si všetko podrobne pozrieť.Vždy treba byť obozretný.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Zita5 Pozri príspevok
Ku nám dnes volali z tejto firmy
http://www.slovenskaenergeticka.sk/

mám si pozrieť stránku o 2 týždne zavolajú , ako som sa rozhodla .
Tak neviem, ale práve som si pozrel ich cenník pre zásobovacie územie VSD a.s. Majú tam hneď niekoľko chýb. Namiesto cenu VSE majú uvedené cena ZSE. Potom je tam aj nesprávne uvedená skutočná cena VSE. Napr. v tarife štandard MAXI, ktorú mam ja, je skutočná cena za kWh u VSE 0,1465 eur. Oni uvádzajú 0,06928 + 0,08722 čo je ale 0,1565 a nie skutočných 0,1465. A to som si pozrel iba 1 tarifu. Ako im mám veriť keď si nevedia ani cenník skontrolovať. Alebo je to zámer? A to ešte neviem či je ich cena vrátane DPH? Nie je to tam vôbec uvedené. Ďakujem, nemám záujem. Nevzbudili u mňa dôveru.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
tesivo Pozri príspevok
Nechci omlouvat obchodni zastupce spolecnosti ale zajmalo by me kolik obchodáku takto nechavaji ciste smlouvy bez vypsani. Delam obchodaka dost dlouhou dobu ale smlouvy nenechavam. Neni proc. Jak nekdo chce tak muze si to precist pokud necemu nerozumi rad vysvetlim a nebo pokud chce klidne s nim zajdu ve volnem case i k pravnikovi ale muzu potvrdit ze ve smlouve Slov. Energy neni zadny podvod mel jsem ji uz u dvou pravniku a oba se zhodli nezavisle na sobe ze je to v poradku.
Tak to Ti zase ja poviem, že už som absolvoval množstvo jednaní pred uzatvorením zmluvy, nielen pri nákupe energie, ale ak by mi niektorý partner povedal, že mi nedá zmluvu preštudovať popredu, že nie je prečo, tak by som s takým partnerom okamžite skončil debatu.
1 0
tesivo tesivo

tesivo je offline (nepripojený) tesivo

dad111 Pozri príspevok
Tak to Ti zase ja poviem, že už som absolvoval množstvo jednaní pred uzatvorením zmluvy, nielen pri nákupe energie, ale ak by mi niektorý partner povedal, že mi nedá zmluvu preštudovať popredu, že nie je prečo, tak by som s takým partnerom okamžite skončil debatu.
Ja Nikomu nereknu ze neni proc nechat smlouvu ale nerad nechavam čisté smlouvy. Samozrejme ze se stalo ze uz jsem nechal jen ne vzdy to ma ten spravný efekt. Ted nemluvim o tom ze by se nekdo kvuli VOP rozhodl ze nechce ale jsou i lidi kteri potom tahaji radi za nos a akorad zdrzujou.
0 0
TomASS TomASS

TomASS je offline (nepripojený) TomASS

Ako ste sa teda nakoniec rozhodli?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja som sa dala zástupcom nahovoriť, lebo v zmluve sa zaväzovali dodať elektriku za najnižšiu cenu na Slovensku. O niekoľko dní som v TN na Markíze sledovala reláciu o nie dobrých fakturáciách za spotrebu. Zmluvu som bez problémov zrušila a uvidím, lebo konkurencia dodávateľov je dobrá. Ak sa dobre rozbehnú, tak môžem zmluvu znovu podpísať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať