Zavrieť

Porady

výber dodávateľa elektrickej energie

ahojte, viete mi poradiť pri výbere jej dodávateľa, nakoľko boli u nás z firmy SLOVAKIA ENERGY a sľubujú nižie ceny ak k nim prejdeme od slovenských elektrárni, vďaka.
musím sa dnes rozhodnúť
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Ešte musím dodať, že vo februári už budeme platiť oveľa viac, pretože nehorázne bola zvýšená položka za prevádzkovanie systemu, čiastočne distribúcia, systémové služby a tarifa za straty. Napriek tomu, že obchodníci ceny nedvíhajú, budeme platiť oveľa viac. Za takéto vysoké zvýšenie cien a schválenie zodpovedá ÚRSO na natlak distribučných spoločností.
zasa raz klames ... zvyraznene 3 položky isli s cenou DOLE
0 0
y.06 y.06

y.06 je offline (nepripojený) y.06

pozri si:
technoliving.sk
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Aj to je pravda, zisky pôjdu špekulantom a ty občan plať.
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

bubkoch Pozri príspevok
zasa raz klames ... zvyraznene 3 položky isli s cenou DOLE
No, to mas sice pravdu, tie tri polozky skutocne sli dole, ale dalsia pribudla a ked si to spocitas:
Straty pri dstribucii: -0,2%
Prevádzkovanie systému: +136% !!!
Systémové služby: -7 %
Odvod do jadrovéo fondu: +nekonecno% - nová položka
----------------------------------------------------------------
Ostatné tarify spolu : +39,9% !

Celkovo pre D2 (zvysenie DPH v tom nie je):
Pausal: +0,8%
Cena za KWh: + 10,4 %
Este doplnam ze su to navysenia ceny u ZSE, u inych dodavatelov ktori maju nizsie ceny vyjde to navysenie percentualne este vyssie.
Naposledy upravil brumteles : 14.01.11 at 13:39
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Súhlasím, máš pravdu aj v presnych percentuálnych výpočtoch, len Ťa musím poopraviť, že systémové služby, straty a hlavne prevádzkovanie systému patrí do položiek distribútora a nie dodávateľa, inak všetko OK.
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Poradím Ti, nemeň dodávateľa na Magna E.A., najlacnejšiu elektrinu má UET - United Energy Trading cz alebo sk. Je to naj na Slovenskom trhu s elektrinou.
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

To viem, myslel som to tak, ze ak mas ineho doavatela ako ZSE tak celkova (integrovana) cena sa ti navysi percentualne viac (lebo je z nizsieho zakladu a prirastok je rovnaky).
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Tak už áno.
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

Jozef Komačka Pozri príspevok
Poradím Ti, nemeň dodávateľa na Magna E.A., najlacnejšiu elektrinu má UET - United Energy Trading cz alebo sk. Je to naj na Slovenskom trhu s elektrinou.
Len na ich stranke nejako nevidim ceny pre slovensko - kde ich najdem?
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Na Slovensku je to ich organizačná zložka, sídlia na Lamačskej ceste 3 v Bratislave. Neviem, či sú ich cenníky na stránke UET, ja som mal cestu do Bratislavy a urobil som s ními zmluvu na 42,-€/MWh. Cenovo je to to isté ako na českom UET, ibaže tam je to v Kč. Mám na p. Kožucha mail: kozuch(zav)uet.sk, pýtaj ci ceny a možno Ti ich aj zašle.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Na Slovensku je to ich organizačná zložka, sídlia na Lamačskej ceste 3 v Bratislave. Neviem, či sú ich cenníky na stránke UET, ja som mal cestu do Bratislavy a urobil som s ními zmluvu na 42,-€/MWh. Cenovo je to to isté ako na českom UET, ibaže tam je to v Kč. Mám na p. Kožucha mail: kozuch(zav)uet.sk, pýtaj ci ceny a možno Ti ich aj zašle.
ked dodavatel nema zverejneny cennik na webe porusuje zakon ... inymi slovami podvodníci, ktorí naslubuju hory-doly a potom sa chyteny zakaznik nestiha cudovat co vsetko platí ... posobia maximalne neseriozne, povedal by som ze je to podvodnicka garazova firma rovnako ako slovakia energy
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Jozef Komačka Pozri príspevok
Neviem, či sú ich cenníky na stránke UET, ja som mal cestu do Bratislavy a urobil som s ními zmluvu na 42,-€/MWh.
Pán Komačka, ak ste s nimi uzatvoril zmluvu na 42,-€/MWh, tak by sa patrilo uviesť, o aký typ odberu sa jedná? (koľko máte MWh/rok? Jedna sa o domácnosť alebo podnikateľský odber? Jednotarif, resp. dvojtarif? Je to zmluva aj so zodpovednosťou za odchýlku? Je to cena za VT alebo NT? V akej distribučnej tarife ste zaradení? a pod.) Ináč táto vaša informácia má nulovú výpovednú hodnotu a vyznieva skôr iba ako blaf.
Čakám Vaše doplnenie.
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Odpoveď nepatrila tebe, ale brumteles, tak prečo sa ozývaš, resp. prečo by sa patrilo uvádzať moje interné informácie.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Jozef Komačka Pozri príspevok
Odpoveď nepatrila tebe, ale brumteles, tak prečo sa ozývaš, resp. prečo by sa patrilo uvádzať moje interné informácie.
Lebo to možno zaujíma aj ostatných.

Asi ste si neuvedomil, že ste na verejnom fóre? Ak chcete podávať súkromné informácie, tak používajte prosím SZ alebo email. Neposkytujte tu potom na verejnom fóre dezinformácie, ktoré neviete, alebo nechcete vysvetliť.
0 0
ATOL ATOL

ATOL je offline (nepripojený) ATOL

Ja som uz viac nez rok u ineho dodavatela nez byvaleho "monopolneho" a platim___ evidentne menej ________
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

ATOL Pozri príspevok
Ja som uz viac nez rok u ineho dodavatela nez byvaleho "monopolneho" a platim___ evidentne menej ________
no ked mysliš ... aj tvoj novy dodavatel je určite rád, že si to stale myslíš ...
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Odporúčam porovnať si všetkých dodávateľov elektriny a plynu a na základe tohto porovnania sa rozhodnúť pre konkrétneho dodávateľa. Na stránke VyhodnaEnergia.sk je urobené cenové porovnanie.
Treba si všímať, či má dodávateľ na stránke všetky informácie. Ak niektorý dodávateľ niečo pred odberateľom schováva (vzor zmluvy, obchodné podmienky, cenník ďalších služieb, sadzobník poplatkov a pokút), tak pozor na takéhoto dodávateľa.
Cena je jedným z dôvodov na zmenu dodávateľa. Ak má dodávateľ aj skryté poplatky, alebo v obchodných podmienkach má schované klauzuly, na základe ktorých môže od odberateľa pýtať ďalšie poplatky, tak to je dôvod na to oželieť "úsporu" a nájsť si iného dodávateľa...
Odporúčam stránku VyhodnaEnergia.sk
0 0
Bizzy Bizzy

Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

bubkoch Pozri príspevok
no ked mysliš ... aj tvoj novy dodavatel je určite rád, že si to stale myslíš ...
Staci porovnat jednotlive ceny za 1 MWH a jasne uvidiskomu zaplatis menej. Nic ine v tom nie je, len nebyt lenivy a porovnat si to a mas potom jasno.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Súhlasím: www.VyhodnaEnergia.sk a máš hneď jasno v tom, kto je najlacnejší.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

gogol99 Pozri príspevok
Súhlasím: www.VyhodnaEnergia.sk a máš hneď jasno v tom, kto je najlacnejší.
Načo tam majú firma, keď to funguje iba pre domácnosť .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať