Zavrieť

Porady

Nakup v anglicku.

Potreboval by som poradit, lebo uz som zufaly Chcem nakupit tovar v anglicku, ale bez DPH a zdanit to u nas, som platcom DPH. V anglicku mi ale vsetky obchody odpovedali, ze do EU predavaju len s danou. Iba mimo EU bez dane. Nejako tomu nerozumiem, ved ked kupujem z CR, polska tak mi vsetci bez problemov predaju bez dane. Plati pre anglicko nieco ine
Naposledy upravil padro : 22.08.09 at 13:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    To: BAchkos.

    § 6

    (1) Ak zahraničná osoba dodáva tovar do tuzemska formou zásielkového predaja a celková hodnota bez dane takto dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur, táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava I, a to pred dodaním tovaru, dodaním ktorého dosiahne hodnotu 35 000 eur.



    § 7


    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    (2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    (3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň

    Záver: nemýlte si zásielkový predaj a nadobudnutie tovaru nezdaniteľnou osobou. Ak si budete tovar objednávať z e-shopu, dodavateľ Vám vystavuje FA vrátane DPH v danej krajine. Ak presiahnete obrat 13 9471,45 €, ste povinný sa registrovať podľa par. 7. Vtedy Vám vystavuje dodavateľ FA bez DPH, a vy ste povinný zaplatiť DPH v SR. Ak sa však budete registrovať podľa par. 4 (ste platiteľom DPH), máte nárok i na odpočítanie DPH.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    nikto nic ?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Vo Vašom prípade ide o nadobudnutie podľa par. 11 z o DPH.

    Asi neovládajú zákon o DPH Angličania.

    Ak ste skúsený borec v angl. skúste nájsť ich zákon a nejak im to tam nacapiť na nos. Pokúšala som sa hladať ich zákon a par., nejak som nešikovná. Pokúste sa, podarí sa Vám to.
    Dobry den,
    ak stale hladate formu akou nakupovat tovar z UK bez DPH, rad by som vam dal do pozornosti nasu sluzbu "ASISTOVANY NAKUP" na strankach nakupy.co.uk. v pripade zaujmu nas kontaktujte na doleuvedeny email alebo na 0917457716.
    s pozdravom
    Stefan Krasnansky
    infozavinacnakupy.co.uk

    Bakchos je offline (nepripojený) Bakchos

    Bakchos
    V paragrafe 11 v bode 2 odsek b sa uvádza, že "dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ktorá dodala tovar za protihodnotu, okrem dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet a okrem dodania tovaru formou zásielkového predaja."

    Takže pokiaľ budem tovar určený na predaj v SR objednávať v UK prostredníctvom e-shopu, pričom zaplatím aj VAT (17,5 %), tak u mňa nevzniká povinnosť registrovať sa ako platca DPH v SR, nie?

    Apropo, ak by som sa dobrovoľne registroval ako platca DPH, tak by som mohol požiadať tento UK e-shop účtovanie ceny bez VAT?

    Resp. (najvýhodnejšia alternatíva) pokiaľ nie som platca DPH môžem požiadať UK e-shop učtovanie ceny bez VAT aj bez toho, že v SR nie som platcom DPH?

    Tánička je offline (nepripojený) Tánička

    Tánička
    Prosím vás, ako postupovať
    Slovenská SRO-čka platca DPH si v Čechách kúpila tovar v maloobchode - účet z registračnej pokladnice, kde je vyčíslená (uvedená aj DPH 20%). Ako tento doklad zaúčtovať, ako postupovať čo sa týka DPH? Ide o sumu s DPH 599,- Kč.
    Ďakujem

    Bakchos je offline (nepripojený) Bakchos

    Bakchos
    betka Pozri príspevok
    To: BAchkos.

    § 6

    (1) Ak zahraničná osoba dodáva tovar do tuzemska formou zásielkového predaja a celková hodnota bez dane takto dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur, táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava I, a to pred dodaním tovaru, dodaním ktorého dosiahne hodnotu 35 000 eur.



    § 7


    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    (2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    (3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň

    Záver: nemýlte si zásielkový predaj a nadobudnutie tovaru nezdaniteľnou osobou. Ak si budete tovar objednávať z e-shopu, dodavateľ Vám vystavuje FA vrátane DPH v danej krajine. Ak presiahnete obrat 13 9471,45 €, ste povinný sa registrovať podľa par. 7. Vtedy Vám vystavuje dodavateľ FA bez DPH, a vy ste povinný zaplatiť DPH v SR. Ak sa však budete registrovať podľa par. 4 (ste platiteľom DPH), máte nárok i na odpočítanie DPH.
    Ďakujem za obsiahlu odpoveď.

    Takže, čo by bolo pre mňa výhodnejšie? Registrovať sa pre platenie dane z nadobudnutia tovaru zo zahraničia pri dosiahnutí daného obratu (tých cca 14 000 €) alebo sa pri dosiahnutí tohto obratu rovno zaregistrovať ako platca DPH?

    Podotýkam, že tovar budem predávať z veľkej väčšiny koncovému spotrebiteľovi, a to buď ako SZČO alebo ako PO - s.r.o. (je výhodnosť jedného, či druhého variantu ovplyvnená podnikaním FO resp. PO)

    Ďakujem.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Bakchos Pozri príspevok
    Ďakujem za obsiahlu odpoveď.

    Takže, čo by bolo pre mňa výhodnejšie? Registrovať sa pre platenie dane z nadobudnutia tovaru zo zahraničia pri dosiahnutí daného obratu (tých cca 14 000 €) alebo sa pri dosiahnutí tohto obratu rovno zaregistrovať ako platca DPH?

    Podotýkam, že tovar budem predávať z veľkej väčšiny koncovému spotrebiteľovi, a to buď ako SZČO alebo ako PO - s.r.o. (je výhodnosť jedného, či druhého variantu ovplyvnená podnikaním FO resp. PO)

    Ďakujem.
    Môj súkromný názor:
    Ak tovar nakupuješ len v anglicku a predávaš občanom a staneš sa klasickým platcom DPH podľa §4, tak:
    kúpiš tovar z VB bez DPH, vykonáš samozdanenie - čiže daň uplatníš na vstupe aj výstupe - záväzok voči štátu 0, ale ak ho predáš, tak Ti vzniká daň na výstupe a tú musíš zaplatiť DÚ.
    Ak by si nebol platcom DPH, tak kúpiš tovar s anglickou DPH -je to Tvoj náklad. A predáš občanovi. Záväzok voči DÚ je nulový.

    Ale treba si určiť cenovú politiku (náklady, výnosy, DzP a DPH -porovnať si to) a zároveň prečo by DPH mala mať VB a nie SR? To už je na rozhodnutí podnikateľa a zároveň sledovať hranicu nadobodntuého tovaru.

    Bakchos je offline (nepripojený) Bakchos

    Bakchos
    grammatika Pozri príspevok
    Môj súkromný názor:
    Ak tovar nakupuješ len v anglicku a predávaš občanom a staneš sa klasickým platcom DPH podľa §4, tak:
    kúpiš tovar z VB bez DPH, vykonáš samozdanenie - čiže daň uplatníš na vstupe aj výstupe - záväzok voči štátu 0, ale ak ho predáš, tak Ti vzniká daň na výstupe a tú musíš zaplatiť DÚ.
    Ak by si nebol platcom DPH, tak kúpiš tovar s anglickou DPH -je to Tvoj náklad. A predáš občanovi. Záväzok voči DÚ je nulový.

    Ale treba si určiť cenovú politiku (náklady, výnosy, DzP a DPH -porovnať si to) a zároveň prečo by DPH mala mať VB a nie SR? To už je na rozhodnutí podnikateľa a zároveň sledovať hranicu nadobodntuého tovaru.
    Pekné zhrnutie:-)
    Ma nenapadlo uvažovať o tom, že môžem ochudobniť SR a obohatiť GB :-) No VAT je 17,5 % a DPH bude 20 %, ale no... :-)
    Každopádne ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.