Zavrieť

Porady

Tvorba web stránok?

Postupuje sa pri tvorbe web stránok podľa autorského zákona alebo je to podnikanie na živnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja sa sice web stranky vytvarat nechystam, ale aj mna by to zaujimalo. A este by ma zaujimalo, s cim suhlasi pan Mihal.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Re: Musi vediet zamestnavatel o mojej zivnosti?
    <hr style="color: rgb(112, 143, 190);" size="1"> <!-- / icon and title --> <!-- message --> Citát:
    <table border="0" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2" style="border: 1px inset ;"> Pôvodca textu príspevku: plastelinka
    Zaujímavá otázka sa vynára ak nastane tento prípad - podobný môjmu:

    Uvediem príklad:

    Zamestnaný som ako IT administrátor vo firme, ktorá vyrába napríklad cestoviny. Ak chcem založiť živnosť s predmetom programovanie, webdesign a predaj PC, tak potom poškodzujem firmu tým že podnikám v obore v ktorom som u nej zamestnaný hoc to nie je jej predmet podnikateľskej činnosti, alebo nie?

    Za odpoveď vopred ďakujem.

    </td> </tr> </tbody></table>
    Programovanie aj webdizajn neni podnikanie na zaklade ZL je to autorska cinnost neviem ci take nieco sa da zakazat.

    skopírovaný príspevok č.40 z tejto porady http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=str%E1nky

    derren je offline (nepripojený) derren

    derren
    Som študent (zatiaľ nemám 18 rokov) a chcem si občas privyrábať tvorením webových stránok. Dá sa to riešiť dohodou so zákazníkom? Musím platiť nejaké poplatky? Čo v prípade, že by nejaká firma potrebovala faktúru? A chcel by som si vytvoriť stránku, ktorá by reklamovala moje služby. Je to v súlade so zákonom? Ďakujem za Vaše odpovede.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    durisovad
    A este by ma zaujimalo, s cim suhlasi pan Mihal.
    S oboma možnosťami. Dúfam, že nevadí, že odpovedám za Mihála.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    ESTER
    Postupuje sa pri tvorbe web stránok podľa autorského zákona alebo je to podnikanie na živnosť?
    Ja sa domnievam, ze ide o cinnost v zmysle autorskeho zakona - odporucam pozriet zakon 618/2003 a mozno k tomu i § 6 a 7

    Predmetom autorského práva je aj súborné dielo, najmä
    zborník, časopis, encyklopédia, antológia, pásmo, výstava alebo
    iná databáza, ak je súborom nezávislých diel alebo iných prvkov,
    ktorý je spôsobom výberu alebo usporiadaním obsahu výsledkom
    vlastnej tvorivej duševnej činnosti autora.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    derren
    Som študent (zatiaľ nemám 18 rokov) a chcem si občas privyrábať tvorením webových stránok. Dá sa to riešiť dohodou so zákazníkom? Musím platiť nejaké poplatky? Čo v prípade, že by nejaká firma potrebovala faktúru? A chcel by som si vytvoriť stránku, ktorá by reklamovala moje služby. Je to v súlade so zákonom? Ďakujem za Vaše odpovede.
    v tomto pripade sa mozes aj tak dohodnut s nejakou spolocnostou priamo na zmluve o diele. viac informacii najdes priamo aj tu na porade ak das do vyhladavaca zmluva o diele

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.