Zavrieť

Porady

dph z ojazdeneho dovezeneho vozidla

chcel by som poradit...pokial ako platca DPH kupim auto v Rakusku za ucelom dalsieho predaja, tam auto vyplatim bez dph, na Slovensku zaplatim DPH iba z profitu? (priklad: 4800 s DPH, t.j 4000 bez DPH - ktore vyplatim v rakusku...auto na slovensku predam za 7000 s DPH...z akej ciastky platim DPH? z 3000 alebo zo 7000?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    jozefbarila Pozri príspevok
    chcel by som poradit...pokial ako platca DPH kupim auto v Rakusku za ucelom dalsieho predaja, tam auto vyplatim bez dph, na Slovensku zaplatim DPH iba z profitu? (priklad: 4800 s DPH, t.j 4000 bez DPH - ktore vyplatim v rakusku...auto na slovensku predam za 7000 s DPH...z akej ciastky platim DPH? z 3000 alebo zo 7000?
    dakujem
    Ak máš povolenie, živnosť na takú činnosť-napr. autobazar, predajca aut, tak pristupuješ k tomu ako ku každému inému tovaru. Kúpiš v Rak. bez DPH-u nás samozdaníš a uplatníš si zároveň - takže stále si na tých Tvojich 4000.

    Pri predaji predávaš s DPH v celkovej sume 7000 t.j. 5882,35 základ a DPH 19% 1117,65, ktorú odvedieš- Takže máš zisk 5882,35-4000 = 1882,35.

    V prípade, že podobné oprávnenie nemáš v predmete činnosti, tak si povinný zo sumy 4000 odviezť daň a neuplatníš nič.


    Ak som to doplietol, tak ma prosím doplnte, resp. opravte.

    dph z ojazdeneho dovezeneho vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.