Zavrieť

Porady

Daň z přijmu

Dobrý večer,
omlouvám se že otravuji,ale nemám na koho se obrátit pro radu.
Mám prosbu dostal jsem výzvu od DÚ Bratislava,abych podal daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2007.Jsem OSVČ registrovaná na uzemí CZ,jsem plátcem DPH.Po telefonickém kontaktování příslušné uřednice řekla,že jsem měl na Slovensku příjem víc jak 100.000Sk a tudíš musím podat přiznání.Já jsem skutečně jezdil(děláme nákladní dopravu) pro spedici kde byl příjem víc jak 100.000Sk.Fakturoval jsem tak jak se má v rámci EU tedy bez DPH,příjem jsem zdanil samozřejmě v CZ atd.Úřednice tvrdí,že musím podat DP i na Slovensku a zaplatit daň,nebere do úvahy ani námitky na dvojí zdanění.Manželce řekla že ji to nezajímá.Já jsem se s takovým postupem a přístupem ještě nesetkal.Můžete mi prosím někdo poradit.Děkuji Pavel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Myslím si, že v tomto prípade ide o omyl správkyne DU. Zrejme Váš odberateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť vyplývyjúcu zo zákona, a na základe toho ste dostali výzvu. A na DÚ oznámil platby fyzickým osobám presahujúce sumu 100 000 Sk. Ak Vám zo zákona nevznikla stála prevádzkáreň na území SR, tak nevidím dôvod podávania DP.

    Sperhak je offline (nepripojený) Sperhak

    Sperhak
    Děkuji za Vaši odpověď,myslel jsem si že je to nesmysl,ale to víte státní uředník . . .
    Tak teď jsem dotyčné správkyni volal já.Trvá si na svém,že to má jako hlášenku na nezdaněný příjem.Tak jí pošlu nějaké vyjádření a uvidím.
    Ještě jednou díky Pavel Mlejnek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.