Zavrieť

Porady

DP DPH a sluzby v EU

Ahojte, prosim o radu..
odkedy sa vykonane sluzby v EU vykazuju aj vo vykaze DPH? v r.13?
(mozno odkedy tento riadok nie je suhrnny? 10/2007?)
vie mi niekto poradit??
potrebujem opravit DP DPH... ale neviem odkedy....
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    cicus Pozri príspevok
    Ahojte, prosim o radu..
    odkedy sa vykonane sluzby v EU vykazuju aj vo vykaze DPH? v r.13?
    (mozno odkedy tento riadok nie je suhrnny? 10/2007?)
    vie mi niekto poradit??
    potrebujem opravit DP DPH... ale neviem odkedy....
    dakujem
    Mrkni na stránku drsr, tam sú všetky tlačivá. Zmena bola od 1.10.2007. Toto tlačivo platilo až do 1.1.2009.

    cicus je offline (nepripojený) cicus

    cicus
    cloe Pozri príspevok
    Mrkni na stránku drsr, tam sú všetky tlačivá. Zmena bola od 1.10.2007. Toto tlačivo platilo až do 1.1.2009.
    Ahoj, dik za odpoved... pozrela som vykazy tam je vsade napisane, ze do riadku 13 patri:

    Riadok 13 – základ dane za všetky dodané tovary a služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, § 43, § 46, § 47 a § 48 ods. 8 zákona. Tento riadok nie je súčtom riadkov 14 a 15.

    Stale nepisu sluzby vykonane v EU napr. poradenske sluzby do CR podla § 15 ods.8 kde miestom zdanenia je CR...
    Pani na DU mi tvrdi, ze treba tie sluzby tam uviest, ale nevedela mi povedat od kedy....
    ale podla mna tie sluzby stale tam nie je kde uviest....
    ... ako to vidite vy??
    dakujem za odpoved..

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Podľa mňa služby podľa § 15 ods. 8 nevstupujú do danového priznania. V riadku 13 v poučení nie sú uvedené. Pozri aj
    http://www.porada.sk/t117909-sluzby-eu.html
    http://www.porada.sk/t115439-danove-...ml#post1093721
    Naposledy upravil bea : 27.08.09 at 06:30

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    cicus Pozri príspevok
    Ahoj, dik za odpoved... pozrela som vykazy tam je vsade napisane, ze do riadku 13 patri:

    Riadok 13 – základ dane za všetky dodané tovary a služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, § 43, § 46, § 47 a § 48 ods. 8 zákona. Tento riadok nie je súčtom riadkov 14 a 15.

    Stale nepisu sluzby vykonane v EU napr. poradenske sluzby do CR podla § 15 ods.8 kde miestom zdanenia je CR...
    Pani na DU mi tvrdi, ze treba tie sluzby tam uviest, ale nevedela mi povedat od kedy....
    ale podla mna tie sluzby stale tam nie je kde uviest....
    ... ako to vidite vy??
    dakujem za odpoved..

    §15 odst.8 hovorí o mieste zdanitelneho plnenia, alebo dodania služby a nie o tom, ktoré plnenie je oslobodené od dane v zmysleb § 28 až48.

    Oslobodené plnenia sú správne v riadku 13 DP - všetky spolu a potom z toho sú na riadkoch 14 a 15 tie ktoré z nich nemajú vplyv na výpočet koeficientu. tak to podľa mňa bolo a je aj v novom tlačive.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    jajko50 Pozri príspevok
    §15 odst.8 hovorí o mieste zdanitelneho plnenia, alebo dodania služby a nie o tom, ktoré plnenie je oslobodené od dane v zmysleb § 28 až48.

    Oslobodené plnenia sú správne v riadku 13 DP - všetky spolu a potom z toho sú na riadkoch 14 a 15 tie ktoré z nich nemajú vplyv na výpočet koeficientu. tak to podľa mňa bolo a je aj v novom tlačive.
    Oslobodené plnenia podľa §15,16 sa do DP DPH neuvádzajú.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    macula Pozri príspevok
    Oslobodené plnenia podľa §15,16 sa do DP DPH neuvádzajú.
    To vlastne nie sú oslobodené plnenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.