Zavrieť

Porady

nárok na stravné lístky

Má učiteľ nárok na stravné lístky,alebo na príspevok na stravu od zamestnávateľa za posledný augustový týždeň (...keďže už nastúpil po prázdninách do práce) a v školskej jedálni sa ešte nevarí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ewita888 Pozri príspevok
    máš nárok na stravný lístok v hodnote najmenej 2,70 € za každý deň, v ktorom si odrobila aspoň 4 hodiny.. teba nemusí zaujímať, akou formou si to zamestnávateľ účtovne vysporiada, nemusí to byť cez mzdu.. ale nárok máš..
    4 hodiny nestačia, podľa § 152 ZP to musí byť viac ako 4 hod. za zmenu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mia0 Pozri príspevok
    Má učiteľ nárok na stravné lístky,alebo na príspevok na stravu od zamestnávateľa za posledný augustový týždeň (...keďže už nastúpil po prázdninách do práce) a v školskej jedálni sa ešte nevarí?
    Ak odpracuje viac ako 4 hodiny za zmenu, tak nárok má, inak nie.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    (2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.

    No jasné, doplňujem: §152 Zákonníka práce - Stravovanie zamestnancov
    Naposledy upravil macula : 27.08.09 at 07:57 Dôvod: §

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    liba2 Pozri príspevok
    Maculka, ešte by to chcelo dopísať číslo §-u a názov zákona
    Už je doplnené

    nYcol je offline (nepripojený) nYcol

    nYcol
    Dobry den chcem sa spytat.. momentalne sa mi meni pracovna zmluva, z dohody o brig, zmluve studenta chcem prejst na ciastocny uvazok.. to znamena ze ak budem pracovat na 0.6-tinovy uvazok mam tiez narok na stravne listky ? // zmluva by bola spravena tak ze mzda by sa odvijala od hodinovej tarify a mala by som stanovene ze pracujem cca 25 hodin do tyzdna,... cize za kazdy den keby som odpracovala viac ako 4 hodiny mam narok na str. listky? dakujem za odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nYcol Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa spytat.. momentalne sa mi meni pracovna zmluva, z dohody o brig, zmluve studenta chcem prejst na ciastocny uvazok.. to znamena ze ak budem pracovat na 0.6-tinovy uvazok mam tiez narok na stravne listky ? // zmluva by bola spravena tak ze mzda by sa odvijala od hodinovej tarify a mala by som stanovene ze pracujem cca 25 hodin do tyzdna,... cize za kazdy den keby som odpracovala viac ako 4 hodiny mam narok na str. listky? dakujem za odpoved
    Áno, nárok na zabezpečenie stravovania podľa §152 ZP by vznikol. Odpoveď je aj v prísp. č.3.

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    nam dava zamestnavatel stravenku á 3,30€ ku mzde ale nestrhava nam to z platu, iba podpisujeme prevzatie. dava nam to ale "mesiac po" viete (viem ze to nie je spravne).
    ak teraz skoncim pracovny pomer mam narok na stravne listky ked nie su zahrnute v mzde?
    pracovny pomer bude ukonceny okamzite z mojej strany z dovodu nevyplatenia mzdy za februar 30.3.2010.
    musi mi doplatit aj tie stravenky spolu so mzdou?

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    aj napriek tomu ze neboli strhavane predtym zo mzdy, teda neboli jej sucastou? mam minimalnu mzdu!

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Lucida Pozri príspevok
    aj napriek tomu ze neboli strhavane predtym zo mzdy, teda neboli jej sucastou? mam minimalnu mzdu!
    máš nárok na stravný lístok v hodnote najmenej 2,70 € za každý deň, v ktorom si odrobila viac ako 4 hodiny.. teba nemusí zaujímať, akou formou si to zamestnávateľ účtovne vysporiada, nemusí to byť cez mzdu.. ale nárok máš..
    Naposledy upravil ewita888 : 16.04.10 at 07:37

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Tweety Pozri príspevok
    4 hodiny nestačia, podľa § 152 ZP to musí byť viac ako 4 hod. za zmenu.
    jasnačka, už som to opravila, nech nemýlim..

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    ewita888 Pozri príspevok
    máš nárok na stravný lístok v hodnote najmenej 2,70 € za každý deň, v ktorom si odrobila viac ako 4 hodiny.. teba nemusí zaujímať, akou formou si to zamestnávateľ účtovne vysporiada, nemusí to byť cez mzdu.. ale nárok máš..
    mam narok na 2,70€ x 20 dni v plnej vyske? nie len tych 55% z ceny listka, ktore je mi povinny dat a 45% co sa strava normalne zo mzdy tie nie.
    normalne celu hodnotu listka mi vyplati pri ukonceni pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.