Zavrieť

Porady

Predaj osobného automobilu

Predávame osobný automobil. Vo faktúre mám len uvedené, že je to osobný automobil, typ a čiastku. Samozrejme predávame bez DPH. Je potrebné uvádzať ešte niečo??? Nejaké odvolávky na zákony?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Dada
    Predávame osobný automobil. Vo faktúre mám len uvedené, že je to osobný automobil, typ a čiastku. Samozrejme predávame bez DPH. Je potrebné uvádzať ešte niečo??? Nejaké odvolávky na zákony?
    Ja som tiež takúto fa vystavovala a do poznámky som dala - bez DPH, osobný automobil, neuplatnený odpočet na vstupe. A mala som už na to aj kontrolu, všetko bolo OK.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vlasti ešte že existuje to tlačítko súhlasím, lebo pri tvojich odpovediach by som sa nedopísala, že súhlasím s tvojou odpoveďou.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Dada
    Predávame osobný automobil. Vo faktúre mám len uvedené, že je to osobný automobil, typ a čiastku. Samozrejme predávame bez DPH. Je potrebné uvádzať ešte niečo??? Nejaké odvolávky na zákony?
    Odvolávky na zákony nie sú potrebné, ale nakoľko osobné auto a automobil všeobecne je "špecifickým" predajom, bolo by veľmi vhodné (ak nemáte kúpno predajnú zmluvu) na faktúre uviesť ešte bližšiu špecifikáciu vozidla a to minimálne v rozsahu výrobné číslo motora a karosérie.
    Pre upresnenie oslobodenia predaja osobného auta podľa § 42 ZDPH (aby táto informácia nemusela byť žiadaná dodatočne pri kontrole) by bolo ešte vhodné uviesť, že sa jedná o predaj hmotného majetku, ktorý bol predmetom užívania predávajúceho (táto povinnosť vyplýva aj pri vedení záznamovej povinnosti pre účely DPH).
    Naposledy upravil Jana Acsová : 12.08.05 at 11:58

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Už je predané, už je preč. K faktúre si priložím ešte kópiu veľkého technického preukazu.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Dada
    Už je predané, už je preč. K faktúre si priložím ešte kópiu veľkého technického preukazu.
    A to bez akéhokoľvek ďalšieho dokladovania napr. preberací protokol, ubehnuté km a pod.? A čo zodpovednosť za prípadné závady?

    Ale to len na okraj.

    V týchto prípadoch je obchodný vzťah optimálne riešiť zmluvne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ESTER
    Dáva sa do DP k DPH predaj osobného auta. A ak tak na ktorý riadok?
    nedáva sa do DP k DPH

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    ESTER
    Dáva sa do DP k DPH predaj osobného auta. A ak tak na ktorý riadok?
    Podľa mňa sa dáva, na ten istý riadok ako sú vstupné slovenské dane.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ALBO
    Podľa mňa sa dáva, na ten istý riadok ako sú vstupné slovenské dane.
    Ak som sa vyššie pomýlila, budem iba rada, ak ma niekto opraví. Ale dávať údaje súvisiace s predajom do riadku, kde sa uvádzajú údaje súvisiace s nákupom, to je akosi mimo oblasť môjho chápania. Aspoň v tomto momente .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ALBO
    Podľa mňa sa dáva, na ten istý riadok ako sú vstupné slovenské dane.
    Dovolím si nesúhlasiť s touto odpoveďou. Do DP DPH sa tento údaj nedáva.
    Podľa § 42 ZoDPH ani nie je na tlačive riadok pre uvádzanie tohoto údaja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.