Zavrieť

Porady

prepočet náhrad

Nerozumiem celkom §36ods.6 zákona o cestovných náhradach.
Doteraz som zahr. prac.cestu prepočítavala kurzom ECB predch.dňu uskutočnenia účt.prípadu . Ako je to vlastne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Prepočítavala si to správne, ak si stravné vyplácala v tej mene, v ktorej im skutočne patrilo. Napríklad, ak mali zamestnanci nárok na stravné v CZK a aj ste im vyplatili CZK, tak prepočítavaš správne.
    Uvedený § sa vzťahuje na prípad, že by ste sa so zamestnancami dohodli na vyplatení v inej mene. T.j. mali by nárok na CZK a dohodli by ste sa na vyplatení v EUR. Vtedy by si prepočítavala CZK kurzom z prvého dňa v mesiaci.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Aj som si to myslela, ale som to potrebovala potvrdiť aj z druhej ruky. Dík za odpoveď.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    mám jede prípad, kde záloha bola poskytnutá v CZK, ale doplatok ZPC bol už v EUR. Ja som to prepočítala kurzom ECB z predchádzajúceho dňa. Nebrala som kurz ECB prvého v mesiaci. To by sme sa potom úplne prekurzovateli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.