Zavrieť

Porady

nevyplatené nadčasy

Pracujem v školstve. (ZŠ) V júni som dala výpoveď dohodou k 31.8.2009, s tým, že mi riaditeľka potvrdila 70 hodín nadčasov a požiadala som o ich vyplatenie. Dostala som odpoveď, že z dôvodu nedostatku financií mi nebudú nadčasy vyplatené. Ako mám ďalej pokračovať? Podotýkam, že tie nadčasy, ktoré mi boli uznané, boli len zlomkom, ktoré som naozaj odrobila, ale nemala som chuť sa v práci rozísť v zlom. Ale tie horko-ťažko uznané by som nerada darovala škole, ktorú som kvôli dusnej atmosfére po 17 rokoch zmenila. Prosím Vás ako mám ďalej pokračovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    lyana Pozri príspevok
    Pracujem v školstve. (ZŠ) V júni som dala výpoveď dohodou k 31.8.2009, s tým, že mi riaditeľka potvrdila 70 hodín nadčasov a požiadala som o ich vyplatenie. Dostala som odpoveď, že z dôvodu nedostatku financií mi nebudú nadčasy vyplatené. Ako mám ďalej pokračovať? Podotýkam, že tie nadčasy, ktoré mi boli uznané, boli len zlomkom, ktoré som naozaj odrobila, ale nemala som chuť sa v práci rozísť v zlom. Ale tie horko-ťažko uznané by som nerada darovala škole, ktorú som kvôli dusnej atmosfére po 17 rokoch zmenila. Prosím Vás ako mám ďalej pokračovať?
    Ak ti ich nevyplatia, tak daj podnet na Inšpektorát práce a bude ju to stáť ešte viac. To, že ti argumentuje, že nemá finančné prostriedky nie je argument. Aj pre ňu platí Zákonník práce a Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme.

    nevyplatené nadčasy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.