Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky pred odchodom na materskú

Poprosím Vás o radu: V polovici decembra plánujem odísť na materskú dovolenku. Ostáva mi ešte asi 10 dní dovolenky. Môžem požiadať zamestnávateľa o jej preplatenie?? Vyzerá to tak, že kým budem na materskej tak firma, v ktorej pracujem asi zanikne. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Potvora30 Pozri príspevok
    Poprosím Vás o radu: V polovici decembra plánujem odísť na materskú dovolenku. Ostáva mi ešte asi 10 dní dovolenky. Môžem požiadať zamestnávateľa o jej preplatenie?? Vyzerá to tak, že kým budem na materskej tak firma, v ktorej pracujem asi zanikne. Ďakujem
    Nie, preplatiť dovolenku sa dá len pri skončení PP. Zamestnávateľ ti ju nemôže preplatiť. Môžeš si ju ale vyčerpať. Aj tak ti ale zostane ešte dovolenka, ktorá ti vznikne v roku 2010 počas čerpania MD.

    Ak firma zanikne, tak ti dovolenku preplatia pri zániku firmy spolu s posledným zúčtovaním, kde by si mala dostať aj odstupné.

    Potvora30 je offline (nepripojený) Potvora30

    Potvora30
    Díky za radu. Ak som to správne pochopila, tak aj keď budem na materskej, tak budem mať nárok na dovolenku za rok 2010? A ak firma skrachuje, kto mi potom vyplatí dovolenku??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Potvora30 Pozri príspevok
    Díky za radu. Ak som to správne pochopila, tak aj keď budem na materskej, tak budem mať nárok na dovolenku za rok 2010? A ak firma skrachuje, kto mi potom vyplatí dovolenku??
    Áno, za čas MD vzniká nárok na D, MD sa počíta do odpracovaného času. Nárok ale nevzniká pri čerpaní RD. Pri skončení PP ti nevyčerpanú dovolenku musia preplatiť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Potvora30 Pozri príspevok
    Díky za radu. Ak som to správne pochopila, tak aj keď budem na materskej, tak budem mať nárok na dovolenku za rok 2010? A ak firma skrachuje, kto mi potom vyplatí dovolenku??
    Ak firma skrachuje, tak mzdové nároky vrátane náhradu dovolenky vypláca soc. poisťovňa z garančného fondu.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Chobot Pozri príspevok
    Ak firma skrachuje, tak mzdové nároky vrátane náhradu dovolenky vypláca soc. poisťovňa z garančného fondu.
    Len dodám, že len v prípade, ak niekto na firmu podá návrh na konkurz, inak to neplatí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brčko Pozri príspevok
    Len dodám, že len v prípade, ak niekto na firmu podá návrh na konkurz, inak to neplatí.
    Inak ostáva len súdna cesta.

    Preplatenie dovolenky pred odchodom na materskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.