Zavrieť

Porady

Vypoved - poradte

Prosím o radu.
Kamaratka potrebuje odísť zo zamestnania - má od 1.9. nastúpit u druhého zametnávatela. Viem, že ste radili, aby sa zamestnanec dohodol zo zametnávatelom, ale on s tým nesúhlasi a nechce sa s nou dohodnúť - z toho vyplýva, že musí si uplatniť 2-mesačnú výp. lehotu . Kedze od 1.9. má nastápiť u nového zamestnávatela nevie čo ma robiť. Viem, že ked odíde - nenástupi do prace - bude mať absenciu - neospravedlnenú zamestnávatel jej da výpoved ale môze od nej žiadať náhradu škody ( je predavačka v potravinách). Ako by mala dalej pokračovať?
Môže neprísť do práce? Ako predavačka - neviem aká by mohla byť náhrada škody? A ako dalej postupovať - doplatiť si za ten čas nejaké poistenie ( asi nie ked bude zamestnaná u druhého zamestnávatela). Ja viem, že nie je najlepší spôsob neprísť do prace, ale čo ma robiť ked sa s ním nedá dohodnúť. Prosím poradte !!!! Ak môzem este poprosiť o nejaký doklad ako da tu výpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Ajka, taká téma tu už bola, nemám čas ju teraz hľadať, ale pokiaľ som ju sledovala, záver bol taký, že sú len dve možnosti: dohoda a keď nie je možná, tak odísť s rizikom, že ma šéf dá na súd.
    Ak na tú tému natrafím dám link

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    ajka5
    Prosím o radu.
    Kamaratka potrebuje odísť zo zamestnania - má od 1.9. nastúpit u druhého zametnávatela. Viem, že ste radili, aby sa zamestnanec dohodol zo zametnávatelom, ale on s tým nesúhlasi a nechce sa s nou dohodnúť - z toho vyplýva, že musí si uplatniť 2-mesačnú výp. lehotu . Kedze od 1.9. má nastápiť u nového zamestnávatela nevie čo ma robiť. Viem, že ked odíde - nenástupi do prace - bude mať absenciu - neospravedlnenú zamestnávatel jej da výpoved ale môze od nej žiadať náhradu škody ( je predavačka v potravinách). Ako by mala dalej pokračovať?
    Môže neprísť do práce? Ako predavačka - neviem aká by mohla byť náhrada škody? A ako dalej postupovať - doplatiť si za ten čas nejaké poistenie ( asi nie ked bude zamestnaná u druhého zamestnávatela). Ja viem, že nie je najlepší spôsob neprísť do prace, ale čo ma robiť ked sa s ním nedá dohodnúť. Prosím poradte !!!! Ak môzem este poprosiť o nejaký doklad ako da tu výpoveď.
    Aj moja nevesta bola nedočkavá a pevne rozhodnutá nepustiť si lepšiu pracovnú príležitosť. Šéfka jej dohodu zamietla, že treba aplikovať výpoveď. Tak sme doručili výpoveď a následne žiadosť o poskytnutie neplateného voľna so zdôvodnením - vážne osobné problémy //šéfka sa znížila k invektívam a tým sa vzájomný stret na pracovisku stal neúnosným//. Samozrejme že po doručení žiadosti o neplatené voľno pochopila situáciu a podpísala pôvodnú dohodu. Náhradu škody neuplatňovala, ale zadržala výplatu, doklady o skončení pracovného pomeru - nezmyselnými argumentami. Inšpektorát práce prešetril našu sťažnosť, nariadil šéfke zjednať nápravu a doporučil obrátiť sa na súd, ak budú problémy pretrvávať. //čo sme nakoniec aj museli urobiť//.

    Ale výsledok stál za to. Nevesta má už pol roka oveľa výhodnejšie zamestnanie.

    P.S. Netreba ísť hlavou proti múru. Ak áno, aspoň mäkkú baranicu si treba natiahnuť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.