Zavrieť

Porady

Kúpa odpísaného automobilu

Ahojte,
viete prosím poradiť. Kúpili sme auto od iného podnikateľa, ktorý toto auto už celé vo svojom účtovníctve odpísal. My teda už auto odpisovať nemôžme. Je správne, ak kúpnu cenu auta (5 000 €) zaúčtujem priamo do nákladov?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Musíte odpisovať. 5000€ je viac ako 1700€, teda zaradiť do príslušnej skupiny a odpisovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    klauke Pozri príspevok
    Ahojte,
    viete prosím poradiť. Kúpili sme auto od iného podnikateľa, ktorý toto auto už celé vo svojom účtovníctve odpísal. My teda už auto odpisovať nemôžme. Je správne, ak kúpnu cenu auta (5 000 €) zaúčtujem priamo do nákladov?

    Ďakujem za odpoveď.
    Nie, nemôžeš to jednorázovo odpísať. Auto zaradíš do I. odpisovej skupiny a odpisuješ po dobu 4 rokov. Pre teba je to "nové" auto. Kúpna cena = obstarávacia cena pre výpočet odpisov.

    klauke je offline (nepripojený) klauke

    klauke
    A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    klauke Pozri príspevok
    A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

    Ďakujem.
    Rovnako. Zaradíš do OS I. a odpisuješ 4 roky.
    Naposledy upravil Tweety : 04.09.09 at 07:06 Dôvod: 4 roky

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    klauke Pozri príspevok
    A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

    Ďakujem.
    Odpisuješ od dátumu obstarania 4 roky. Nezáleží na tom ako ho odpisoval predchádzajúci majiteľ.

    P.S. Doporučujem na preštudovanie zákon o dani z príjmov.
    Naposledy upravil marjankaj : 04.09.09 at 07:07

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    klauke Pozri príspevok
    A ešte mám takúto otázku. Ako by som postupoval, keby sme kúpili auto, ktoré sa momentálne odpisuje. Napr. je odpísované dva roky a my ho kúpime. Pokračujeme v odpisovaní alebo začneme odpisovať ako nové z kúpnej ceny auta?

    Ďakujem.
    ako nové - z kúpnej ceny auta

    Kúpa odpísaného automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.