Zavrieť

Porady

vztah medzi neplatcom a platcom DPH

chcel by som Vas poprosit o vysvetlenie takejto veci:
som neplatca DPH..pre mna vykonava pracu firma, ktora je platcom DPH..dajme tomu,ze mam pracu v hodnote 120 000 korun (pouzivam zamerne staru menu)..on pre mna pracuje a uctuje mi pracu v hodnote 100 000 korun..ja mu musim vyplatit 100 000 + DPH 19%, teda 119 000 korun..potial to chapem..otazkou je, ci mne stat vrati tych 19%, teda 19 000 korun ktore mu mam zaplatit a ak ano tak aky casovy horizont tam je a ako mam postupovat(kde podat nejaku ziadost o vratenie,alebo ako to vlastne teda funguje a kolko to asi trva)..vopred diky za co najjednoduchejsie vysvetlenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Keď nie si platca DPH, štát Ti DPH nevráti. Je to Tvoj daňový náklad (celá suma 119 000,- Sk)

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    tohirjohn Pozri príspevok
    chcel by som Vas poprosit o vysvetlenie takejto veci:
    som neplatca DPH..pre mna vykonava pracu firma, ktora je platcom DPH..dajme tomu,ze mam pracu v hodnote 120 000 korun (pouzivam zamerne staru menu)..on pre mna pracuje a uctuje mi pracu v hodnote 100 000 korun..ja mu musim vyplatit 100 000 + DPH 19%, teda 119 000 korun..potial to chapem..otazkou je, ci mne stat vrati tych 19%, teda 19 000 korun ktore mu mam zaplatit a ak ano tak aky casovy horizont tam je a ako mam postupovat(kde podat nejaku ziadost o vratenie,alebo ako to vlastne teda funguje a kolko to asi trva)..vopred diky za co najjednoduchejsie vysvetlenie
    Neplatiteľ DPH si nemôže odpočítať DPH, ktorú mu fakturuje platiteľ DPH a ani štát mu ju nevráti...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    tohirjohn Pozri príspevok
    ale ja jemu vyplatit DPH musim,ze??? ..teda v takomto pripade je to pre mna nevyhodne
    Pokiaľ nakupuješ všetko od platcov DPH, materiál, tovar, služby, a súčasne máš vysoký obrat, pouvažuj, či by si sa aj ty nestal platcom DPH. Najmä v prípade, že nakúpiš, a kým vyfakturuješ svoju prácu, výrobky, tovar, uplynie napríklad pol roka.

    vztah medzi neplatcom a platcom DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.