Zavrieť

Porady

BOZP

Zdravím, chcem sa spýtať keď mám jednoosobovú sro som tam konateľ aj zamestnanec (pracujem manuálne v stavebníctve)mám aj nejaké stroje (vrtačky a pod.) musím mať tiež všetky školenia, revízie a smernice BOZP. Veď ma to zrujnuje. Tie poplatky sú nehorázne za vypracovanie nejakého papiera a to musí byť každý rok? V tom prípade ak mám dodržiavať všetky zákonny tak to zrovna možem zatvoriť. díky za odpoveď a radu.
Usporiadat
11danny99 11danny99

11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

prosímmm odpovie mi niekto
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
11danny99 11danny99

11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

ale vážne prosíííím, pomôžte mi v mojom probléme. Vážne neviem čo mám urobiť.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Ahojte poraďaci, keď som začala čítať tento problém od dannyho tak som zistila že podľa neho máme problém aj my. Keď si manžel založil sro (jednoosobovú), pracuje tiež v podobnom odbore je v sro tiež konateľ aj zamestnanec. Vôbec ma nenapadlo že by mal mať nejaké školenia a smernice - vážne je to problém môže mať zato problémy keby prišli z inšpektorátu práce? Ako sa hovorí veď si sám sebe pánom? Tak načo nejaké školenia - to by išiel sám proti sebe? Je to tak? prosím tiež o odpoveď. Díky moc.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Počkajte na pracovný deň. Niečo poriešime. A má mi prísť aj "návšteva" z IP. Mala u mňa byť už vo štvrtok.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
No tak práve som sa dozvedel nasledovnú informáciu z IP TN. Jedná sa o s. r. o. Ako konateľ si musíš vyškoliť zamestnancov firmy, buď samostatne, po absolvovaní krátkeho kurz na získanie oprávnenia na školenie alebo dodávateľsky, oprávnenou osobou. Právne, aj keď sa jedná o tú istú osobu. Ty akože nevychovávaš seba, ale svojho zamestnanca. Revízie a kontroly strojov a zariadení sú normálne.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

No pán Erzet, čo takto nás vyškoliť za nejaký mierny poplatok. Pošli mi mail a určite sa dohodneme.
0 0
11danny99 11danny99

11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

zdravím Vás chlapci. Už som sa vážne obával, že mi nikto neodpovie. Dobre, a ako by to bolo keby som si urobil živnosť (SZČO) vlastne by som si prácu prefaktúroval do sro. A to by tiež znamenalo ako SZČO by som musel mať tie školenia alebo sa to vzťahuje len na zamestnancov. Čo mi poradíte. Lebo poznám niekoľkých ľudí čo takto pracujú ako zamestnanci v sro a povedali mi že oni takéto niečo nemajú, že je to strašne drahé. Tak by som sa chcel vyhnúť tým hrozným poplatkom. Díky za radu a dúfam aj odpoveď.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
kabatik Pozri príspevok
No pán Erzet, čo takto nás vyškoliť za nejaký mierny poplatok. Pošli mi mail a určite sa dohodneme.
nemám oprávnenie to vykonávať dodávateľským spôsobom.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
11danny99 Pozri príspevok
zdravím Vás chlapci. Už som sa vážne obával, že mi nikto neodpovie. Dobre, a ako by to bolo keby som si urobil živnosť (SZČO) vlastne by som si prácu prefaktúroval do sro. A to by tiež znamenalo ako SZČO by som musel mať tie školenia alebo sa to vzťahuje len na zamestnancov. Čo mi poradíte. Lebo poznám niekoľkých ľudí čo takto pracujú ako zamestnanci v sro a povedali mi že oni takéto niečo nemajú, že je to strašne drahé. Tak by som sa chcel vyhnúť tým hrozným poplatkom. Díky za radu a dúfam aj odpoveď.
Ty ako konateľ s.r.o. si aj zamestnanec a to je jadro pudla. Ako szčo to je iné.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ten neodborný výraz "krátky kurz" je správne: Špecifická odborná príprava zamestnávateľov, ktorí budú osobne vykonávať odborné úlohy bezpečnostných technikov a autorizovaných technikov, je v rozsahu 16 hodín (Príloha č. 2, bod 01.3 vyhlášky MPSVaR SR č. 356/2007 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o požiadavkách...).
0 0
11danny99 11danny99

11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

zdar erzet, prvom rade díky za odpoveď. Ale ja ako konateľ nemám pracovnú zmluvu. Ved pracovať v sro možem aj bez pracovnej zmluvy, v sro možem obstarávať napr. nejaký materiál a pod., ani nato nepotrebujem zmluvu. prácu by som prefaktúroval ako szčo. somozrejme by som dal výpoved ako zamestnanec.
A ako som napísal ked si urobim živnosť(szčo) tak mám tiež nejaké povinnosti voči inšpektorátu práce? Myslím to že budem pracovať manuálne. díkes
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
11danny99 Pozri príspevok
zdar erzet, prvom rade díky za odpoveď. Ale ja ako konateľ nemám pracovnú zmluvu. Ved pracovať v sro možem aj bez pracovnej zmluvy, v sro možem obstarávať napr. nejaký materiál a pod., ani nato nepotrebujem zmluvu. prácu by som prefaktúroval ako szčo. somozrejme by som dal výpoved ako zamestnanec.
A ako som napísal ked si urobim živnosť(szčo) tak mám tiež nejaké povinnosti voči inšpektorátu práce? Myslím to že budem pracovať manuálne. díkes
Prvý odstavec je o inom. to sú pracovno-právne vzťahy. K tomu sa neviem vyjadriť.
Zákon č. 124/06 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa vzťahuje na zamestnávateľov a zamestnancov vo všetkých odvetviach výrobnej sféry a nevýrobnej sféry.
Povinnosti a opatrenia ustanovené týmto zákonom sa v rozsahu nevyhnutnom na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci vzhľadom na povahu činnosti, vzťahujú aj na fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom a nie je zamestnávateľom, a na jeho príbuzných v priamom rade, súrodenca a manžela, ak sa podieľajú na plnení jej podnikateľských úloh,
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím , kde nájdem nejaký predpis na manipuláciu s paletovým vozíkom v obchode s potravinami .
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zita5 Pozri príspevok
Prosím , kde nájdem nejaký predpis na manipuláciu s paletovým vozíkom v obchode s potravinami .

Dúfam, že pomôže
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Dúfam, že pomôže
Ludmilka ďakujem . Jedná sa mi o to , že včera jeden pracovník v obchodnom dome COOP Jednota do mňa narazil s paletovým vozíkom , bola to pre mňa zúfalá situácia . Úplne mi tým paleťákom skliesnik päty , nemohla som sa ani pohnúť a chrbtom som spadla do zadu na paletu , ktorá bola na paletovom vozíku . Priznám sa bola som v šoku , v prvom momente čo ma napadlo bola moja chrbtica , ktorá je poznačená osteoporózou .Ledva som sa pozviechala avstala hore, on sa na mňa pozeral , ani mi nepohol a vraví mi pani čo nevídte , čo cúvate keď idem ja .

V tom šoku som nevedela čo spraviť , pozerali tam na mňa ako na blbca , ale dnes som sa vyspala z toho , tak som im telefonovala , že si žiadam zápis , alebo protokol , že čo sa stalo . Tak riaditeľka bola veľmi ochotná , idem tam dnes o 16,00 som zvedavá čo vybavím, bude tam prítomný aj ten zamestnanec.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zita5 Pozri príspevok
Ludmilka ďakujem . Jedná sa mi o to , že včera jeden pracovník v obchodnom dome COOP Jednota do mňa narazil s paletovým vozíkom , bola to pre mňa zúfalá situácia . Úplne mi tým paleťákom skliesnik päty , nemohla som sa ani pohnúť a chrbtom som spadla do zadu na paletu , ktorá bola na paletovom vozíku . Priznám sa bola som v šoku , v prvom momente čo ma napadlo bola moja chrbtica , ktorá je poznačená osteoporózou .Ledva som sa pozviechala avstala hore, on sa na mňa pozeral , ani mi nepohol a vraví mi pani čo nevídte , čo cúvate keď idem ja .

V tom šoku som nevedela čo spraviť , pozerali tam na mňa ako na blbca , ale dnes som sa vyspala z toho , tak som im telefonovala , že si žiadam zápis , alebo protokol , že čo sa stalo . Tak riaditeľka bola veľmi ochotná , idem tam dnes o 16,00 som zvedavá čo vybavím, bude tam prítomný aj ten zamestnanec.

Zitka tak to mi je úprimne ľúto, neviem možno by Ti mohli poradiť na tejto stránke:

http://www.zss.sk/
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

niekde sa stratilo čo som písala: tak ešte raz: V každom prípade mali s tebou okamžite spísať záznam, uvidíš akým smerom sa to budú snažiť ukočírovať dnes, ale ak by robili nejaké problémy, tak to tam na mieste nerieš, ale sa obrát na inšpektorát práce a oni ich už prevetrajú.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
5. 3. Zásady bezpečnej práce pri skladovaní manipulačných jednotiek :
Pri premiestňovaní bremien manipulačnými prostriedkami sa musí vylúčiť prítomnosť zamestnancov resp. iných osôb na bremene a v pásme jeho možného pádu;
Zita5 verím že všetko dobre dopadne! Držím prsty....!
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

Vratim sa ku povodnej otazke, zakon 124/2006 sa vztahuje na zametnancov a zamestnavatelov. pokial si registrovany ako szčo, zakon na teba neplati co sa tyka zamestnavatela a zamestnanca v jednej osobe taktiez.
0 0
pufík pufík

pufík je offline (nepripojený) pufík

Ja mám tiež s. r. o. troch zamestnancov. tu z porady z formulárov som si stiahla záznam o prevedení BOZP, dala som zamestnancom podpísať, neviem, či to stačí ale mám aspoň niečo. ináč, máš pravdu, tie školenia sú veľmi drahé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať