Zavrieť

Porady

práca na dohodu

Dobry den,
chcela by som Vas poprosit, keby mi niekto poradil, lebo moc sa v tom nevyznam. Som nezamestnana a momentalne pracujem na dohodu. Firma mi priznala hrubu mzdu 430 Eur. Aka bude moja cista mzda? Na urade mi povedali,ze si budem musiet sama uhradit zdravotne poistenie. A co ostatne odvody? Dakujem za rady a prajem prijemny podvecer...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    idaret Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som Vas poprosit, keby mi niekto poradil, lebo moc sa v tom nevyznam. Som nezamestnana a momentalne pracujem na dohodu. Firma mi priznala hrubu mzdu 430 Eur. Aka bude moja cista mzda? Na urade mi povedali,ze si budem musiet sama uhradit zdravotne poistenie. A co ostatne odvody? Dakujem za rady a prajem prijemny podvecer...
    Pri takej hrubej mzde ťa vyradia z evidenciu úradu práce. Už nebudeš nezamestnaná, už budeš dobrovolne nezamestnaná osoba a zdravotné poistenie do zdravotnej poisťovne si budeš musieť platiť sama.
    Z príjmu 430 eur, ak si nepodpísala vyhlásenie o zdanení príjmov Ti stiahnu daň 19 % takže tvoj čistý príjem bude 348,3 eura ( a od toho ešte odrátaj odvod do ZP, asi bajočko kolo 800 sk neviem presne. )

    Ostatné odvody platiť nebudeš, ale v prípade PN nedostaneš nič. Nebudú sa Ti rátať roky do dôchodku.

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    Xanti Pozri príspevok
    Z príjmu 430 eur, ak si nepodpísala vyhlásenie o zdanení príjmov Ti stiahnu daň 19 % takže tvoj čistý príjem bude 348,3 eura ( a od toho ešte odrátaj odvod do ZP, asi bajočko kolo 800 sk neviem presne. )
    Odvod do zdrav. poisťovne ako dobrovoľne nezamestnaná osoba (samoplatiteľ) je 14% z vymeriavacieho základu, t.j. zo 430 €, v tvojom prípade je to 60,20 €. Ak si podpísala Vyhlásenie k zdaneniu príjmu, tak zo sumy 430 € sa ti najprv odráta odpočítateľná položka 335,47 € a na zdanenie ti ostane 94,53 €. Z toho 19% daň je 17,96 €.
    Potom tvoja čistá mzda po odpočte dane a zaplatení ZP (sama si ho musíš zaplatiť v ZP) je:
    430 - 17,96 - 60,20 = 351,84 €
    Avšak pri nepodpísaní Vyhlásenia k zdaneniu príjmov bude daň väčšia (81,70 €), potom čistá mzda by bola:
    430 - 81,70 - 60,20 = 288,10 €.
    Je to rozdiel, však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.