Zavrieť

Porady

Magio-Tv

Zdravím Vás všetkých. Veľmi by som Vás chcela poprosiť o radu tých čo máte doma Magio-Tv, či sa dá nejako stiahnuť alebo napáliť na DVD program , ktorý je nahratý a uložený v pamati. Ak sa to dá, môžte mi prosím napísať postup? Veľmi pekne ďakujem. Mendy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ..no ja neviem aký to má zmysel nahrávať niečo na DVD z Mágia, pokial viem, nahrávka je tam uložená pokial ju nevymažeš, a inak otvárať mágio, vyberať pamäť a babrať sa s konvertovaním a úpravami do PC by ma nebavilo.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No ked sa na to pyta, tak asi ma dovod si nieco dat na DVD.
    Vobec nepoznam IPTV boxy od t-comu, ale to je ich dalsie minus. Kazdy IPTV box ma LAN a HDD, podla mna by mal byt standard prenos suborov medzi boxom a PC, ale preco to tak nieje ??? aby zneprijemnili ludom zivot

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...zdá sa mi byť trošku od veci z Mágia dávať niečo na DVD, ktoré si aj tak pozriem na DVD prehrávači na telke, načo, keď to už mám v Mágiu a môžem si to pustiť z neho....ak to chce na osobnú potrebu pre niekoho iného tak je to už iné a to neriešim.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    xsara4141 Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých. Veľmi by som Vás chcela poprosiť o radu tých čo máte doma Magio-Tv, či sa dá nejako stiahnuť alebo napáliť na DVD program , ktorý je nahratý a uložený v pamati. Ak sa to dá, môžte mi prosím napísať postup? Veľmi pekne ďakujem. Mendy
    Nuž Mágio síce nemám, ale myslím, že by to išlo.

    Teda ak už skutočne niekto chce to, čo má uložené v Magio Boxe nejakým spôsobom dostať na DVD, tak možné riešenie by som videl nasledovné.

    Z toho mágio boxu ide asi nejaký kábel do TV (či už anténa, SCART, Kompozit, či S-video ... neviem, nevidel som to). Ak sa to miesto na TV pripojí na PC (samozrejme PC musí mať buď TV kartu alebo grafickú kartu s video vstupom), tak je možné cez nejaký program na spracovanie videa ten film nahrať do PC (napr. Ulead Video Studio, Pinnacle Studio,...) a potom už nie je problém to napáliť v akomkoľvek formáte na DVD, či už ako .avi súbor, alebo ako DVD video.

    Treba na to ale správny HW a trochu šikovnosti a trpezlivosti. Samozrejme to bude mať ďaleko od DVD kvality.

    jancii7 je offline (nepripojený) jancii7

    jancii7
    Da sa to. Je to sice zlozitejsie ale funguje to. Nema cenu riesit preco chce niekto nahraty program dostat z Magia na nejake ine medium, je to kazdeho vec, ja tiez obcas pozriem nejaky stary film a chcem si ho zachovat, mozno niekto povie ved ked ho mam nahraty na STB mam ho vzdy poruke. Chyba, ak sa STB pokazi a vymenia pridete o vsetko co ste mali nahrate. Tak k veci. Nezistil som ziadny sposob ako dostat nejaky nahraty program do PC, a verte venoval som tomu vela casu, ale netvrdim ze to nejde. Ja pouzivam DVD-rekorder(ale da sa pouzit aj klasicke video), vyuzijem moznost nahravania toho co ide na obrazovke televizora. Takze zapojim scart kabel do STB, dam prehravat film co som si nahral a na rekordery spustim nahravanie z kabla, a to je vsetko. Samozrejme ze viem ze kvalita nic moc, ale este nedavno sme pozerali kopu filmov na videokazetach a stacilo to. No a kedze to mam na dvd rekordery mozem to napalit na dvd to nasledne v PC editovat a upravit podla svojho gusta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.