Zavrieť

Porady

DPH pri predaji do EU

Ahojte Poraďáci, mám nasledovný problém: firma v SR nakupuje tovar od Španielskej firmy, ktorá tovar fakturuje, ale dodáva ho zo SR-pobočky do ČR - nášmu zákazníkovi. Teda fakturácia ide Španielsko našej SR firme a my fakturujeme ČR zákazníkovi. Tok tovaru SR-pobočka španielskej firmy - náš zákazník ČR. Zatiaľ robíme všetko bez DPH ako trostranný obchod, ale pochybujem, že je to dobre. Skúste mi niekto poradiť. Ďakujem vopred
Naposledy upravil Dav : 10.09.09 at 04:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    mubo Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci, mám nasledovný problém: firma v SR nakupuje tovar od Španielskej firmy, ktorá tovar fakturuje, ale dodáva ho zo SR-pobočky do ČR - nášmu zákazníkovi. Teda fakturácia ide Španielsko našej SR firme a my fakturujeme ČR zákazníkovi. Tok tovaru SR-pobočka španielskej firmy - náš zákazník ČR. Zatiaľ robíme všetko bez DPH ako trostranný obchod, ale pochybujem, že je to dobre. Skúste mi niekto poradiť. Ďakujem vopred
    Nejedná sa o trojstranný obchod. Tovar už je na území SR.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    mubo Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci, mám nasledovný problém: firma v SR nakupuje tovar od Španielskej firmy, ktorá tovar fakturuje, ale dodáva ho zo SR-pobočky do ČR - nášmu zákazníkovi. Teda fakturácia ide Španielsko našej SR firme a my fakturujeme ČR zákazníkovi. Tok tovaru SR-pobočka španielskej firmy - náš zákazník ČR. Zatiaľ robíme všetko bez DPH ako trostranný obchod, ale pochybujem, že je to dobre. Skúste mi niekto poradiť. Ďakujem vopred
    Tak toto je dobrý galimatiáš.
    Ako sa zamýšľam, tak sa zamýšľam, neviem ako z toho vybrusliť.
    Dúfam, že sa niekto pripojí, sama som na to zvedavá.
    Skúsim vylučovacou metódou aspoň koľko-toľko.
    Pobočka špan. firmy na SK by mala urobiť samozdanenie tovaru, ktorý skutočne prišiel na Slovensko.
    Vaša firma by prijatú faktúru /teda tú so španielskym IČ DPH/, podľa môjho názoru, nemala dávať do DP DPH.
    Jedine, že by Vám faktúru vystavila slovenská pobočka špan. firmy s DPH a vy by ste následne faktúrovali dodanie tovaru do iného členského štátu s oslobodením od DPH.
    Fakt neviem, ale možno je riešenie celkom jednoduché, len mi to už nemyslí.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Napíšte viac o span firme. Má IC DPH SKxxxxxx , alebo iba span. ?
    Tovar predáva iba Vám ?

    mubo je offline (nepripojený) mubo

    mubo
    Španielska firma je materská spoločnosť viacerých spoločností na svete a Španielom dali to právo fakturovať všetky výkony. Tzn. vyrobia sa polotovary na Slovensku, ale fakturuje ich Španielska firma so svojím španielskym IČ DPH.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mubo Pozri príspevok
    Španielska firma je materská spoločnosť viacerých spoločností na svete a Španielom dali to právo fakturovať všetky výkony. Tzn. vyrobia sa polotovary na Slovensku, ale fakturuje ich Španielska firma so svojím španielskym IČ DPH.
    Perfektne vymyslené obchádzanie zákona o DPH.

    mubo je offline (nepripojený) mubo

    mubo
    Pokiaľ by tie polotovary nefakturovali nám, ale priamo Českému nášmu zákazníkovi je to klasický trojstranný obchod.

    DPH pri predaji do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.