Zavrieť

Porady

Dobropis

Dobrý den...mam tu takyto pripad:

nasa firma vystavila fakturu za tovar firme Kaufland...tato faktura bola chybna lebo bola vystavena o 12000 viac...a teraz Kaufland nas predbehol a vystavil dobropis...je to vobec mozne?my mame tu fakturu evidovat ako vyslu ked ju oni vystavili za nas?nie je to blbost?moznu oni vystavit dobropis na nas chybny tovar?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Podľa mňa po zistení mali tovar len reklamovať a žiadať Vás o vystavenie dobropisu. Vystavila by som ho sama.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Určite by ste ten dobropis mali vystaviť VY! Oni to mali len reklamovať! Prípadne vystaviť novú faktúru so správnou sumou...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    stratena
    Dobrý den...mam tu takyto pripad:

    nasa firma vystavila fakturu za tovar firme Kaufland...tato faktura bola chybna lebo bola vystavena o 12000 viac...a teraz Kaufland nas predbehol a vystavil dobropis...je to vobec mozne?my mame tu fakturu evidovat ako vyslu ked ju oni vystavili za nas?nie je to blbost?moznu oni vystavit dobropis na nas chybny tovar?
    Vystavovať faktúry môže aj odberateľ po dohohode, už som sa s tým stretla, ale v takom prípade vystavujú všetky fakltúry. Je to v zákone o DPH. Vešké reťazce to využívajú.
    takýto ojedinelý prípad by som riešila vystavením dobropisu a ich doklad by som nechala len ako prílohu. Aby som mala vlastný rad vlastných faktúr.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lida
    Vystavovať faktúry môže aj odberateľ po dohohode, už som sa s tým stretla, ale v takom prípade vystavujú všetky fakltúry. Je to v zákone o DPH. Vešké reťazce to využívajú.
    takýto ojedinelý prípad by som riešila vystavením dobropisu a ich doklad by som nechala len ako prílohu. Aby som mala vlastný rad vlastných faktúr.
    Tiež som sa takým prípadom stretávala do r.2004, kedy mojim klientom posielala jedna zo zdravotných poisťovní ňou vystavený dobropis na základe neuznaných receptov Riešili sme to tak, ako je tu uvedené -vystavením vlastného a priložením poisťovňou "vyrobeného".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.