Zavrieť

Porady

Problém s dovolenkou za 12 hodín

Dobrý deň, naši zamestnanci pracujú na smeny, v niektorých dňoch pracujú 12 hod. denne a problém je v tom, že ak na tento deň pripadá niekomu dovolenka, tak šéf mi tvrdí, že im mám sťahovať 1,5 dňa dovolenky. Ja tvrdím, že jeho výklad je nesprávny, čo mi potvrdíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, naši zamestnanci pracujú na smeny, v niektorých dňoch pracujú 12 hod. denne a problém je v tom, že ak na tento deň pripadá niekomu dovolenka, tak šéf mi tvrdí, že im mám sťahovať 1,5 dňa dovolenky. Ja tvrdím, že jeho výklad je nesprávny, čo mi potvrdíte?
    Bližšie k pravde je tvoj šéf. Vyhľadaj si staršie témy, kde sa píše o dovolenke pri nerovnomernom rozvrhnutí pracovného času.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, naši zamestnanci pracujú na smeny, v niektorých dňoch pracujú 12 hod. denne a problém je v tom, že ak na tento deň pripadá niekomu dovolenka, tak šéf mi tvrdí, že im mám sťahovať 1,5 dňa dovolenky. Ja tvrdím, že jeho výklad je nesprávny, čo mi potvrdíte?
    12 hod. aj s prestávkou, či bez nej?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Nebudú mať nárok na dovolenku 20, alebo 25 dní, ale nárok si vypočítaš, nakoľko pri jednej zmene ide stále o jeden deň.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivana184 Pozri príspevok
    12 hodín s prestávkou
    takže ich prac. čas je 11,5 hod., klasický prac. čas je 8 hod.

    pri nároku 25 dní/rok
    (25 x 8) : 11,5 = 17,5 dní

    pri nároku 20 dní/rok
    (20 x 8) : 11,5 = 14 dní

    takto im nahraj nároky na celý rok 2009 a ak si budú brať dovolenku, tak nahraješ jeden deň.

    Problém s dovolenkou za 12 hodín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.