Zavrieť

Porady

Úmrtie zamestnanca v práci

Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s prosbou. Prečítala som si niekoľko tém k danej problematike, ale chcela by som si to v kocke utvrdiť, aby som na niečo nezabudla.
Dnes ráno kolega v práci zomrel na infarkt. Čiže nejde o pracovný úraz aj keď sa to stalo v práci. Žil v spoločnej domácnosti 17 rokov s družkou, mali spoločnú domácnosť, spoločný trvalý pobyt a spolu jedno 17- ročné dieťa.
1. Ukončím papierovo pracovný pomer - par. 59 ods. 4 ZP
2. Odhlásim ho k dnešnému dátumu zo SP a tiež ZP
3. Výplatný termín máme zajtra. Jeho mzda je približne 380 Eur mesačne.Keďže je nižšia ako 4 - násobok priemerného mesačného zárobku, môžem ju poslať na účet.
Mzdu za august mu zajtra pošlem na účet a tiež po spracovaní mzdy za mesiac september v októbri - t.j. mzda za odpracovaný čas od 1.9 - 10.9.2009, tiež spolu aj s preplatenou nevyčerpanou dovolenkou. Mám mu tiež vyplatiť aj daňový bonus, alebo nie ? Lebo som čítala v nejakom príspevku, že DB v mzde nezohľadňovať.
4. Po uzavretí výplaty za september poslať ELDZ do SP a družke Potvrdenie o príjme a upozorním ju, aby urobila za neho do 3 mesiacov daňové priznanie.
Nezabudla som na niečo ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    A aj správne ?
    Ešte sa chcem spýtať ohľadom mzdy za september. Zohľadním mu aj odpočítateľnú položku na daňovníka a vyplatím mu aj daňový bonus ? Ďakujem za odpoveď.
    Naposledy upravil petacuckova : 10.09.09 at 10:42

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    petacuckova Pozri príspevok
    A aj správne ?
    Ešte sa chcem spýtať ohľadom mzdy za september. Zohľadním mu aj odpočítateľnú položku na daňovníka a vyplatím mu aj daňový bonus ? Ďakujem za odpoveď.
    NČZD áno v zmysle § 11 odst. 6 zákona o dani z príjmu č. 595/2003 a DB len ak jeho príjem za 09/2009 bol vyšší ako 1/2 MM.

    §11
    (6) Daňovník, ktorý si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane podľa odseku 3 len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, môže znížiť základ dane o nezdaniteľnú časť základu dane zodpovedajúcu jednej dvanástine nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu dane.

    Úmrtie zamestnanca v práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.