Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí pre slov. firmu

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť niekoho kto je zbehlý v tejto oblasti o radu. Mám takýto problém:
Som SZČO plátca DPH podpísal som kontrakt so slovenskou firmou platcom DPH na vykonávanie rôzných prác v Belgicku. Belgická firma je tiež platcom DPH. Chcel by som vedieť či mám faktúrovať slovenskej firme za vykonanú prácu s DPH alebo bez DPH. Ak bez DPH čo mám uvádzať na faktúre.
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Ak máte obaja slovenské DIČ a slovenský odberateľ nie je registrovaný v zahraničí, faktúra by mala byť vystavená s DPH.
    Katarína Cigánová
    monspa Pozri príspevok
    Ak máte obaja slovenské DIČ a slovenský odberateľ nie je registrovaný v zahraničí, faktúra by mala byť vystavená s DPH.
    Domnievam sa že toto nie je celkom správna odpoveď . Ak slovenský zadávateľ nie je v belgicku registrovaný , mal by tak urobiť ten , kto realizuje prácu. faktúra bude vystavená slovenskému odberateľovi s belgickou DPH.
    Ak by odberatel bol subjekt registrovaný v Belgicku - /mal by belgické IČDPH / , slovenská firma , ktorá prácu vykonala , by mohla daňovú povinnosť preniest na subjekt s belgickým DIČOM.

    Karol09 je offline (nepripojený) Karol09

    Karol09
    Zmení sa niečo ak belgická firma je len sprostredkovateľ ? T.j. práce sa nevykonávajú pre ňu ale pre iné belgické firmy ale cez túto firmu sa len fakturujú ?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Karol09 Pozri príspevok
    Zmení sa niečo ak belgická firma je len sprostredkovateľ ? T.j. práce sa nevykonávajú pre ňu ale pre iné belgické firmy ale cez túto firmu sa len fakturujú ?
    predpokladám, že nezmení... aký je druh prác vykonávaných pre resp. na území Belgicka?

    Karol09 je offline (nepripojený) Karol09

    Karol09
    Sú to rôzne stavebné práce pri rekonštrukcii nehnuteľnosti, pri stavbe vystavných stankoch, výmena filtrov v autostriekarňach a pod.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - miestom dodania predmetný služieb je iný členský štát § 15 ods. 2 zákona o DPH -nakoľko sú to poskytnuté služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť v Belgicku,
    - mali by ste služby vyfakturovať bez DPH (môžete na faktúre uviesť hore uvedený §), pričom spoločnosť, ktorá je realizátorom stavby by mala byť registrovaná na DPH v Belgicku a preniesť daňovú povinnosť na seba.

    Práca v zahraničí pre slov. firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.