Zavrieť

Porady

nadobudnutie tovaru z CR

Ahojte, prosim poradte:
Kupili sme tovar z CR, ktory je urceny pre zakaznika u nas. Ako urobit samozdanenie DPH? (uctujem v Pohode)
Doteraz ked som kupila nieco z CR, co ostalo na firme, tak som urobila samozdanenie tak, ze nakoniec vysla 0.
Je to take iste aj pri nakupe tovaru alebo je to inak?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    princíp je rovnaký - je nárok na odpočítanie dane, ak máte faktúru od dodávateľa a zároveň máte povinnosť nadobudnutý tovar "samozdaniť",
    takze teda nie je rozdiel, ci tu vec co kupim v CR mam urcenu pre spotrebu firmy alebo na predaj. Dobre som to pochopila? Plati to aj pre kupeny hmotny investicny majetok?

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - zákon o DPH uvádza tovar, pričom považuje za tovar všetko (či už skutočný tovar - t.j., ten ktorý sa v nezmenenej forme ďalej predáva, alebo tovar HM), zákon o DPH v tom rozdiel nerobí,
    - nárok na odpočítanie dane - § 51 ods. 1 písm. c) zákona o DPH, "samozdanenie"- § 69 ods. 6 zákona o DPH.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    lydia.kralikova Pozri príspevok
    Ahojte, prosim poradte:
    Kupili sme tovar z CR, ktory je urceny pre zakaznika u nas. Ako urobit samozdanenie DPH? (uctujem v Pohode)
    Doteraz ked som kupila nieco z CR, co ostalo na firme, tak som urobila samozdanenie tak, ze nakoniec vysla 0.
    Je to take iste aj pri nakupe tovaru alebo je to inak?
    Dakujem za odpoved.
    Zadaj si do vyhľadávača - Faktúra z Čiech a tam nájdeš príspevok č.19, od babula12, kde vysvetluje ako spraviť v Pohode samozdanenie

    nadobudnutie tovaru z CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.