Zavrieť

Porady

aky komin???

zdravim vas vsetkych budovatelov... Mam vazny problem na stavbe, chcem robit komin, v planoch mam pisany dvojkomin 14-20 vyska 9.5 metra, a asi tusite kolko taky komin stoji....

je nejaka lacnejsia verzia,ktoru by som nerad- nie ze praskne, ako kolegovi prespor, pripadne robit iba jednokomin na krb a kotol na plyn tie co maju len tu ruru vyvedenu von? da sa nieco urobit s tym plynovym kominom.? ako je to s tymi plynovymi?
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Je absolutne jedno, co ti tu kto povie,ako je to s plynovym kominom, lebo ujo,co ti opeciatkuje reviznu spravu bude rozhodovat a nie ty, ani ja ani nikto iny. Takze ti ostava sa obratit na zodpovedneho kurenara a on ti povie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ak riesis novostavbu tak na fasadu asi tazko, max . nasavanie kotla
2. komin nieje vôbec drahy, skus kuknut Quadro kominy. Najprv som ich dost odsudzoval. Bol som v Banovciach kde mi majitel poukazoval Shniedel, Prespor,Leier a Quadro a az tam som zistil ktory komin chcem. Najlepsie natom bolo ze predavac mi nevnukoval najdrahsi
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte, my sme si kupovali komplet komín zhruba za 1700 EUR:
volá sa ekosystém, dvojprieduchový 200 jeden na tuhé a jeden na plyn 6,25 metra v tej cene bol aj ozdobný dekór 25 ks /po 10cm/ dobre to vyzerá..
0 0
jofty1 jofty1

jofty1 je offline (nepripojený) jofty1

takze mam ist za kurenarom, alebo kominarom? alebo kto robi tie revizie????
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

..môžeš ísť aj za nimi ale kde si kúpiš komín tak tam väčšinou majú nejakého pána na revízie alebo ti dajú kontakt... aj my sme to tak urobili.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jofty1 Pozri príspevok
takze mam ist za kurenarom, alebo kominarom? alebo kto robi tie revizie????
http://www.google.sk/search?q=revizi...ient=firefox-a
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

jofty1 Pozri príspevok
takze mam ist za kurenarom, alebo kominarom? alebo kto robi tie revizie????
Revízie robia kominári. Najlepšie všetko v jednom. Mne robil jeden kominár všetko. Postavil mi komín, urobil a pripojil krb a urobil aj revíziu.
0 0
jofty1 jofty1

jofty1 je offline (nepripojený) jofty1

tak take sluzby su najlepsie, aspon sa nemoze nikto na nikoho vyhovarat, alebo zvalit chybu na inu osobu...
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Je pekne, a usmevne, ked ludia napisu, ze kupil som lacno komin a vyzera dobre. Treba si uvedomit, ze komin sa moze poskodit a navonok to nebude ani vidno. Je smutne, ze ludia setria na dolezitych veciach. Ja som kupil schiedel Kerastar aj certifikovanou montazou. Je mi jasne, ze to bolo sialene drahe, ale treba si uvedomit, ze od zle nainstalovaneho komina moze zhoret cela chalupa....
Setrit tak mozete mozno na farbe v interieri, ked opadne namalujete znova, ale ked vyhorite......???
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

focus3ccd Pozri príspevok
Je pekne, a usmevne, ked ludia napisu, ze kupil som lacno komin a vyzera dobre. Treba si uvedomit, ze komin sa moze poskodit a navonok to nebude ani vidno. Je smutne, ze ludia setria na dolezitych veciach. Ja som kupil schiedel Kerastar aj certifikovanou montazou. Je mi jasne, ze to bolo sialene drahe, ale treba si uvedomit, ze od zle nainstalovaneho komina moze zhoret cela chalupa....
Setrit tak mozete mozno na farbe v interieri, ked opadne namalujete znova, ale ked vyhorite......???


Ten komín čo dobre vyzerá... má aj certifikát a vôbec nebol lacný. Takže my to máme v poriadku. To je tak ako keď niekto chce značkové tak má značkové..
0 0
jofty1 jofty1

jofty1 je offline (nepripojený) jofty1

to si dobre napisal, ja chcem usetrit iba na tom ze by som na plynovy kotol nerobil ,,zbytocny´´ 9,5 metrovy, ale nejaky turbo kotol alebo nieco podobne....
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Nebolo to smerovane na teba.... Keby som sa ja rozhodoval, tak by som ten dvojkomin urobil, nech stoji co stoji.
Nie som v tomto odbornik, ale kamarat, co navrhuje kotly mi hovoril, ze do boku sa komin z kond. kotla uz nemoze vyvadzat, cize by si ho musel vyviest von a po vonkajsej strane tak ci tak vyviest az hore. Ale bolo by to asi lacnejsie. A kazde koleno meni vypocet, daj si to navrhnut odbornikovi priamo na mieru.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

svedia Pozri príspevok
Ten komín čo dobre vyzerá... má aj certifikát a vôbec nebol lacný. Takže my to máme v poriadku. To je tak ako keď niekto chce značkové tak má značkové..
Nejde len o znacku, ale aj o skusenosti. Hladal som hladal, ale komin ekosystem akosi nemozem najst. Kde maju oficialnu stranku? Od kedy su na trhu? Referencie?
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ospravedlňujem sa... sú to ekokomíny
a ďakujem za odpovede, je pravda, že uvidíme aké to bude až keď budeme kúriť.. papa

http://www.klikon.sk/kominove-systemy#
0 0
tumainvest tumainvest

tumainvest je offline (nepripojený) tumainvest

podnikateľ
Mám možnosť vzľadom na skúsenosti hodnotiť viacero kom.systémov, v súčasnej dobe je cenovo najdostupnejší komín CJ Blok Kvalita je zrovnateľná so schiedelom a robia komíny pre všetky druhy palív.
Naposledy upravil arizona : 14.10.09 at 22:26 Dôvod: nahlásený príspevok, reklama
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mna by zaujimalo preco je komin shiedel tak super lepsi, ako ostatne kominy? Lebo sa to hovori, alebo ma niekto aj nejake skusenosti?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

focus3ccd Pozri príspevok
Je pekne, a usmevne, ked ludia napisu, ze kupil som lacno komin a vyzera dobre. Treba si uvedomit, ze komin sa moze poskodit a navonok to nebude ani vidno. Je smutne, ze ludia setria na dolezitych veciach. Ja som kupil schiedel Kerastar aj certifikovanou montazou. Je mi jasne, ze to bolo sialene drahe, ale treba si uvedomit, ze od zle nainstalovaneho komina moze zhoret cela chalupa....
Setrit tak mozete mozno na farbe v interieri, ked opadne namalujete znova, ale ked vyhorite......???
A nejde len o vyhorenie stavby.Može sa stať,že únikom dymu sa podusia všetci,čo tam budú počas spánku.A je došetrené,začne sa vyšetrovať....Už som to zažil (takmer).
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dnes vacsina kominov je robena v podstate rovnakym systemom- zatmelene vlozky, izolacia, obal. Kazdy sa snazi okopcit schiedel, tak by ma zajimalo, preco by mal byt napriklad prespor horsi ako schiedel. Pripadne preco sa vravi ze schiedel uni je super a solid je smejd? myslim ze 90% ludi by tie kominy od seba ani nerozoznala ak by tam neboli napisy
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

marleau Pozri príspevok
A nejde len o vyhorenie stavby.Može sa stať,že únikom dymu sa podusia všetci,čo tam budú počas spánku.A je došetrené,začne sa vyšetrovať....Už som to zažil (takmer).
vy spavate cela rodina okolo krbu? Mam komin murovany 60 rocny a rozhodne nieje v mieste napojenia extra tesny.. a este sa nikdo za 6 rokov nezadusil. Ja by som skor povedal ze o komin sa treba starat, ked ma tah tak sa pri nom nikto nezadusi.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

alltracboy Pozri príspevok
dnes vacsina kominov je robena v podstate rovnakym systemom- zatmelene vlozky, izolacia, obal. Kazdy sa snazi okopcit schiedel, tak by ma zajimalo, preco by mal byt napriklad prespor horsi ako schiedel. Pripadne preco sa vravi ze schiedel uni je super a solid je smejd? myslim ze 90% ludi by tie kominy od seba ani nerozoznala ak by tam neboli napisy
Tiez mam pocit, ze aj v tomto pripade vela ludi pocuva na znacku... Ale mam na dome Schiedel Solid
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať