Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. prostredníctvom elektronického podania.

Pretože mám záujem založiť s.r.o., kdesi v diskusiách som sa dozvedel o takej skutočnosti, že ak sa podá takéto podanie elektronicky, poplatky na súd sú v polovičnej výške. Vie niekto o tom viacej? Vopred ďakujem.
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Martin_Timko Pozri príspevok
Pretože mám záujem založiť s.r.o., kdesi v diskusiách som sa dozvedel o takej skutočnosti, že ak sa podá takéto podanie elektronicky, poplatky na súd sú v polovičnej výške. Vie niekto o tom viacej? Vopred ďakujem.
Musíš vybaviť elektronický podpis a keď nechceš zakladať SRO pre iných, neoplatí sa ti to vybavovať kôli sebe. Do SS ti pošlem link na jednu firmu, čo to robí cez el.podpis a bude ťa to stát toľko, ako keby si sám robil všetky úkony ohľadom zakladania SRO.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ahoj ! Mňa by zaujímalo, či si vieš všetky doklady a hlavne správne aj pripraviť k tej eseročke sám, alebo potrebuješ pomôcť aj s tým. No k Tvojej otázke : Je to pravda, pri elektronickom podaní do OR sa naozaj ušetrí 50 % súdneho poplatku a pri tom nemusíš priamo Ty mať elektronický podpis. Viac info v mojom profile, alebo v súkromnej správe.
0 0
Martin_Timko Martin_Timko

Martin_Timko je offline (nepripojený) Martin_Timko

Ďakujem Martin za odkaz, pozrel som si to. Určite sa nemienim venovať zakladaniu spoločností a vybavovať si elektronický podpis, zdá sa mi to dosť zložité.... Pozorne som si preštudoval Poradu, urobil som si predstavu, čo všetko by som mal mať, ak chcem zakladať s.r.o.... Prosím dodatočnú odpoveď Economic, to znamená, ak by som si dokázal vyhotoviť všetky listiny, to podanie môže urobiť niekto za mňa? Dobre tomu chápem?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Martin_Timko Pozri príspevok
Ďakujem Martin za odkaz, pozrel som si to. Určite sa nemienim venovať zakladaniu spoločností a vybavovať si elektronický podpis, zdá sa mi to dosť zložité.... Pozorne som si preštudoval Poradu, urobil som si predstavu, čo všetko by som mal mať, ak chcem zakladať s.r.o.... Prosím dodatočnú odpoveď Economic, to znamená, ak by som si dokázal vyhotoviť všetky listiny, to podanie môže urobiť niekto za mňa? Dobre tomu chápem?
Ahoj ! Samozrejme, stačí keď si sám vyhotovíš všetky potrebné dokumenty a splnomocníš podaním návrhu na zápis spoločnosti do OR osobu, ktorá takýto ZEP už má registrovaný. Aj takto môžeš ušetriť polovicu súdneho poplatku. V prípade záujmu viac info v mojom profile.
0 0
Martin_Timko Martin_Timko

Martin_Timko je offline (nepripojený) Martin_Timko

Ďakujem Economic. Pracujem na tom a ohlásim sa ohľadne podania. Stojí za to ušetriť polovičku súdneho poplatku.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

ja cez ZEP posielam aj navrhy ludom, ktori chcu usetrit aspon polovicu z polovice sudneho poplatku...Ak k tomu priratame usetrene peniaze, kedze vsetky listiny su v jednom vyhotoveni (od notarskych poplatkov)...uz sa tam usetri pekna suma.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Martin_Timko Pozri príspevok
Ďakujem Economic. Pracujem na tom a ohlásim sa ohľadne podania. Stojí za to ušetriť polovičku súdneho poplatku.
No nie je to len polovica súdneho poplatku, je to dosť peňazí aj na osvedčení podpisov a samozrejme aj listín /mám na mysli živnostenské oprávnenia, ktoré sa dokladajú do OR a aj do Zbierky listín/ tých podpisov je o mnoho menej pri elektronickom podaní ako pri klasickom podaní s papierovými prílohami. A v konečnom dôsledku je to úspora papiera a aj toneru.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Akurát to dlhšie trvá, ako pri klasickom podaní a tom nikto nahlas nehovorí. takisto je problém, ak sa "podarí" podať nekompletné podanie a určité prílohy chýbajú.....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
Akurát to dlhšie trvá, ako pri klasickom podaní a tom nikto nahlas nehovorí. takisto je problém, ak sa "podarí" podať nekompletné podanie a určité prílohy chýbajú.....
Pre súd platí i tu 5-dňová lehota, tá sa počíta od vypárovania platby, no ja mám skúsenosti také, že to odsýpa tak isto ako pri klasickom podaní. Ani s prílohami som nemala žiadny problém. Tie ktoré som odoslala tie im všetky a v poriadku došli. Ak sa to nepodarí niečo na strane odosielajúceho .... Chyba zdržania nie je v registri...
0 0
Martin_Timko Martin_Timko

Martin_Timko je offline (nepripojený) Martin_Timko

Fíha.... zaujímavé infošky ohladne takéhoto podania. Ďakujem všetkým za rady a hlavne Economic za rýchlu a spoľahlivú prácu v tomto.
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

zdravim poradaci

mozte mi niekto poradit co vsetko a ako a v akom slede mam spravit aby som si elektronicky zalozil s.r.o.??

Mam ZEP, mam napisanu zakladanelsku listinu, spravcu vkladu, podpis konatela, suhlas so zriadenim sidla, mam dokonca uz aj vydane zivnostenske opravnenie - ako mam pokracovat? Teda v akom formate skenovat, co vsetko, a ako odoslat veci na sud, kedy zaplatit poplatky.


Dakujem, dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
NEILOS Pozri príspevok
zdravim poradaci

mozte mi niekto poradit co vsetko a ako a v akom slede mam spravit aby som si elektronicky zalozil s.r.o.??

Mam ZEP, mam napisanu zakladanelsku listinu, spravcu vkladu, podpis konatela, suhlas so zriadenim sidla, mam dokonca uz aj vydane zivnostenske opravnenie - ako mam pokracovat? Teda v akom formate skenovat, co vsetko, a ako odoslat veci na sud, kedy zaplatit poplatky.


Dakujem, dakujem
Všetky ostatné info získaš na www.portalgov.sk
Skenuje sa do formátu TIFF.
Cez portal gov odoslať dokumenty v jednom exemplári.
Po podaní Ti príde potvrdenka o prijatí podania, následne druhá o overení Tvojho podpisu a do tretice Ti príde výzva na zaplatenie súdneho poplatku. To sa platí prevodom na účet štátnej pokladnice uvedený vo výzve.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Martin_Timko Pozri príspevok
Fíha.... zaujímavé infošky ohladne takéhoto podania. Ďakujem všetkým za rady a hlavne Economic za rýchlu a spoľahlivú prácu v tomto.
Pokiaľ moje rady pomôžu, tak ma to určite len teší.
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

A este ako pomozu. Si tu na nezaplatenie .
0 0
NEILOS NEILOS

NEILOS je offline (nepripojený) NEILOS

Economic Pozri príspevok
Všetky ostatné info získaš na www.portalgov.sk
Skenuje sa do formátu TIFF.
Cez portal gov odoslať dokumenty v jednom exemplári.
Po podaní Ti príde potvrdenka o prijatí podania, následne druhá o overení Tvojho podpisu a do tretice Ti príde výzva na zaplatenie súdneho poplatku. To sa platí prevodom na účet štátnej pokladnice uvedený vo výzve.
Este otazocka - neviem to najst na tom portali - ked podavam s.r.o. aj za kamosa (vzhladom nato ze mam ZEP) - musim naskenovat aj jeho splnomocnenie na tuto cinnost alebo sa to nepriklada?

Vdaka
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
NEILOS Pozri príspevok
Este otazocka - neviem to najst na tom portali - ked podavam s.r.o. aj za kamosa (vzhladom nato ze mam ZEP) - musim naskenovat aj jeho splnomocnenie na tuto cinnost alebo sa to nepriklada?

Vdaka
Áno, ak budeš posielať za kamaráta, musíš mať overené plnomocenstvo. Aj to sa dokladá.
Naposledy upravil Economic : 25.01.10 at 10:09 Dôvod: chybička sa vlúdila
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

mi_ke Pozri príspevok
ja cez ZEP posielam aj navrhy ludom, ktori chcu usetrit aspon polovicu z polovice sudneho poplatku...Ak k tomu priratame usetrene peniaze, kedze vsetky listiny su v jednom vyhotoveni (od notarskych poplatkov)...uz sa tam usetri pekna suma.
zdravim, ja by som rada usetrila polovicu z polovice sudneho poplatku :-)
Mam 2-ososbovu s.r.o., v ktorej sme obaja spolocnici zaroven konatelia a surne potrebujem previest svoj podiel na inu osobu...
Pomozte mi prosim.
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Ahojte.
A keby som chcel, aby nasa firma zakladala firmy pre inych ludi pomocou nasho elektronickeho podpisu, da sa aj to? aky je postup? Elektornicky podpis este nemame, lebo sme nevedeli, ze ci mozme zakladat aj inym, alebo len sebe.
Dik
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
vmsux Pozri príspevok
Ahojte.
A keby som chcel, aby nasa firma zakladala firmy pre inych ludi pomocou nasho elektronickeho podpisu, da sa aj to? aky je postup? Elektornicky podpis este nemame, lebo sme nevedeli, ze ci mozme zakladat aj inym, alebo len sebe.
Dik
Ano, mozte aj inym. Ja tiez mam na firmu ZEP a zakladam sro-cky cez splnomocnenie. V Kosiciach za nich vybavujem aj osobne zivnostensky list, cize nemusia nikam chodit, idu len na miestny urad overit podpis na zakladatelskej listine/spolocenskej zmluvy ( 0,50 eur / podpis), a tam prevezmem od nich vsetky ostatne dokumenty uz bez overenia, takze prakticky je to lacno a bez zatazovania klienta. Nasledne idem aj pre hotovy ZL a uz len vsetko scanujem, zaplatim poplatok atd. Vyjde ich to este menej, ako keby si to zakladali sami.
0 0
nicky636 nicky636

nicky636 je offline (nepripojený) nicky636

Ahojte potrebovala by som pomôcť, všetky podklady na založenie s.r.o. mám pripravené a hľadám niekoho kto má ZEP aby mi to urobil. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať