Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. prostredníctvom elektronického podania.

Pretože mám záujem založiť s.r.o., kdesi v diskusiách som sa dozvedel o takej skutočnosti, že ak sa podá takéto podanie elektronicky, poplatky na súd sú v polovičnej výške. Vie niekto o tom viacej? Vopred ďakujem.
Usporiadat
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

naša firma realizuje založenie s.r.o. a registráciu zmien v obchodnom registri s využitím zaručeného elektronického podpisu pre celé územie SR.

Živnostenské a ich zmeny však vybavujeme len pre Bratislavu.

Osobne si myslím, že pre klientov je lepšie, časovo aj finančne menej náročnejšie, keď si vyberú minimálne program založenia s.r.o. s poskytnutím našich vzorov (ktoré po vyplnení klientom ešte následne skontroluje náš právnik).

Klienti môžu použiť aj listiny stiahnuté z internetu od známych a pod., ale tie sú často neaktuálne alebo zastaralé, príp. ešte dosť zle vyzerajú :-) a následne je ich potrebné jednak skontrolovať (podľa platnej právnej úpravy - Obch. zákonníka) a opraviť (a zvyčajne aj znova prepodpísať).

Keď tak nad tým rozmýšľam, nepamätám si klienta, ktorý by doniesol hotové listiny, ktoré by boli buď úplne správne alebo kompletné. Ale možno sme len my mali šťastie na takého prípady, zjavne keby to platilo všeobecne, nebolo by toľko podnikateľov, ktorí si obchodné spoločností založili aj zaregistrovali sami. Ale zase je fakt, že doriešujeme aj dosť námietok za zakladateľov, ktorí to skúšali sami a súd im návrh odmietol.

Pekný deň.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Je veľa klientov, ktorí využili už službu elektronického podania u nás a dodali si svoje dokumenty. Nie je problém túto službu ponúknuť v rámci celej SR.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
No nie je to len polovica súdneho poplatku, je to dosť peňazí aj na osvedčení podpisov a samozrejme aj listín /mám na mysli živnostenské oprávnenia, ktoré sa dokladajú do OR a aj do Zbierky listín/ tých podpisov je o mnoho menej pri elektronickom podaní ako pri klasickom podaní s papierovými prílohami. A v konečnom dôsledku je to úspora papiera a aj toneru.
ked robím návrh na zápis zmien ako splnomocnená osoba cez svoj ZEP
tak prílohy k nemu - dokumenty konateľom podpísané nemusia byť overené?
sro ide do likvidácie, takže do OR predkladám
1. rozhodnutie jediného spoločníka
2. úplne znenie ZL sro
3. splnomocnenie /overený podpis konateľa môj podpis o prijatí PM
vdaka za /dúfam/ uistenie.
Naposledy upravil KEJKA : 20.12.11 at 11:02
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ked robím návrh na zápis zmien ako splnomocnená osoba cez svoj ZEP
tak prílohy k nemu - dokumenty konateľom podpísané nemusia byť overené?
sro ide do likvidácie, takže do OR predkladám
1. rozhodnutie jediného spoločníka áno - podpis spoločníka overiť
2. úplne znenie ZL sro - neoveruje sa
3. splnomocnenie /overený podpis konateľa môj podpis o prijatí PM áno, ja dávam PM overiť /aj keď nie je treba/
vdaka za /dúfam/ uistenie.
podpisový vzor likvidátora - netreba overovať


Všetko je vyznačené....
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
likvidátorom bude konateľ=spoločník, takže predpokladám, že ten už podpisový vzor uložil pri založení sro.
Aha - takže rozhodnutie treba overiť podpis, hm, myslela som, že práve ten netreba. Škoda.
ale samozrejme, ďakujem, pomohlo.
Hľadala som včera do noci presnú odpoveď, nenašla som.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
likvidátorom bude konateľ=spoločník, takže predpokladám, že ten už podpisový vzor uložil pri založení sro.
Aha - takže rozhodnutie treba overiť podpis, hm, myslela som, že práve ten netreba. Škoda.
ale samozrejme, ďakujem, pomohlo.
Hľadala som včera do noci presnú odpoveď, nenašla som.
Podpisovať bude ako likvidátor nie ako konateľ. Preto som napísala aj podpisový vzor.
2 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Prosím o odsúhlasenie, akú listinu a čo treba overiť notárom. Idem robiť prvozápis novej s.r.o. do OR elektronicky cez ZEP.
Písomné plnomocenstvo: Podpis overiť, oskenovať v tif a priložiť k návrhu.
Zápisový formulár: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte -elektronická podoba.
Spoločenská zmluva: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte - elektronická podoba. Ako s podpismi?
Živnostenský list. Oskenujem v tif a priložím - tlačená podoba, neoverujem.
Písomné vyhlásenie správcu vkladu, preukázanie sídla spoločnosti (nájomná zmluva), Vyhlásenie jediného zaklateľa. Pošlem v rtf - elektronická podoba. čo s podpisom?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JankaO Pozri príspevok
Prosím o odsúhlasenie, akú listinu a čo treba overiť notárom. Idem robiť prvozápis novej s.r.o. do OR elektronicky cez ZEP.
Písomné plnomocenstvo: Podpis overiť, oskenovať v tif a priložiť k návrhu.
Zápisový formulár: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte -elektronická podoba.
Spoločenská zmluva: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte - elektronická podoba. Ako s podpismi? Ak sú spoločníci iné osoby ako splnomocnená osoba, podpisy na nej musia byť úradne osvedčené /môžu byť aj na matrike overené/
Živnostenský list. Oskenujem v tif a priložím - tlačená podoba, neoverujem.
Písomné vyhlásenie správcu vkladu, preukázanie sídla spoločnosti (nájomná zmluva), Vyhlásenie jediného zaklateľa. Pošlem v rtf - elektronická podoba. čo s podpisom?
Vyhlásenie správcu vkladu - overiť podpis
Prečo dávaš vyhlásenie jediného spoločníka, keď je spoločenská zmluva ? SZ dávam, keď sú minimálne dvaja spoločníci. Ak je jedne, dávam zakladateľskú listinu.. Na Nájomnej zmluve nemusí byť overený žiadny podpis.

V tom sprievodnom formulári na portál.gove tie prílohy vyznač ako elektronické /to pres istotu upozorňujem
aby si sa nepomýlila /
Ostatné je O.K.
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Ďakujem moc za odpoveď.
V tomto príklade som chcela vyriešiť niekoľko situácií pri zakladaní spoločností (jednoosobových + viac spoločníkov), preto aj SZ a aj vyhlásenie jediného spoločníka. Mohlo to takto v kope vyznieť zmätočne.
Ešte raz moc ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aha.... Už teraz rozumiem. Daj pozor ešte na to, aby podpisy na SZ alebo ZL boli overené v jeden deň na oboch výtlačkoch /aj v tom čo ostane na živnostenskom aj v tom čo budeš skenovať do OR/ Lebo jedni moji klienti na tomto už raz pohoreli.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať