Zavrieť

Porady

Je potrebná nová spoločenská zmluva?

Zdravím,
v s.r.o robíme nasledovné zmeny:
- zmena konateľa
- prevod obch. podielu na druhého spoločníka
- zmena sídla

Je v takomto prípade potrebné vytvoriť novú spoločenskú zmluvu (resp. v tomto prípade už asi len zakladateľskú listinu), alebo stačí spraviť dodatok k spoločenskej zmluve? V prípade novej spoločenskej zmluvy/zakladateľskej listiny - musia byť podpisy overené notárom?

Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Dodatky sa nerobia. Pri každej zmene treba novú spoločenskú zmluvú. Podpisy sa overujú u notára.

    Skús toto pozrieť od príspevku 44:
    http://www.porada.sk/t32006-p5-zmena...neho-mena.html
    Naposledy upravil Luna : 19.09.09 at 12:51

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    timbulko Pozri príspevok
    Zdravím,
    v s.r.o robíme nasledovné zmeny:
    - zmena konateľa
    - prevod obch. podielu na druhého spoločníka
    - zmena sídla

    Je v takomto prípade potrebné vytvoriť novú spoločenskú zmluvu (resp. v tomto prípade už asi len zakladateľskú listinu), alebo stačí spraviť dodatok k spoločenskej zmluve? V prípade novej spoločenskej zmluvy/zakladateľskej listiny - musia byť podpisy overené notárom?

    Vďaka.
    Ziadny dodatok netreba, ale stacia samotne rozhodnutie VZ o zmene konatela, zmene sidla prip. prevod obch. podielu (ak je to na tretiu osobu, spravidla ho SZ nevyzaduje). K tomu prilozis len uplne znenie SZ a samozrejme zmluvu o prevode.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Luna Pozri príspevok
    Dodatky sa nerobia. Pri každej zmene treba novú spoločenskú zmluvú. Podpisy sa overujú u notára.

    Skús toto pozrieť od príspevku 44:
    http://www.porada.sk/t32006-p5-zmena...neho-mena.html
    NESÚHLASÍM - podpisy nie je potrebné overovať

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Prosím Vás o radu. Niekde sa stratila spoločenská zmluva, pôvodná pri založení, aj ostatné zmeny, ktoré boli vykonané v priebehu trvania firmy. Na obchodný register boli odovzdané ale na firme nič neostalo. Čo teraz s tým? Potrebujem spol. zmluvu k zmene na EUR a chcem mať poriadok. Poradíte? Ďakujem. Gabi

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    gabi2 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu. Niekde sa stratila spoločenská zmluva, pôvodná pri založení, aj ostatné zmeny, ktoré boli vykonané v priebehu trvania firmy. Na obchodný register boli odovzdané ale na firme nič neostalo. Čo teraz s tým? Potrebujem spol. zmluvu k zmene na EUR a chcem mať poriadok. Poradíte? Ďakujem. Gabi
    Mas ju ulozenu na OR, tak si ju odtial vyziadaj Elektronicky to mas 0,33 € za celu listinu...

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    zalobaba Pozri príspevok
    NESÚHLASÍM - podpisy nie je potrebné overovať

    overujú sa len na Návrhu na zmenu v OR. Novú upravenú spoločenskú zmluvu stačí podpísať spoločníkmi.

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    ahojte potrebujem radu ak spoločník previedol svoj podiel už na existujúceho spoločníka tak ako to vyplním v tlačive ,,Návrh do OR ,,??? je mi jasné spoločník ktorý prevádza svoj podiel zapíšem ako výmaz ,ale čo spoločníkom ktorý existuje a ktorému sa navýši podiel najprv dám výmaz jeho existujúceho podielu a potom zápis nadobudutého podielu ??????? Ďakujem za pomoc

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Do výmazu komplet údaje spoločníka s doterajším vkladom a do zápisu komplet údaje spoločníka s novou výškou vkladu.

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    SAIVI Pozri príspevok
    overujú sa len na Návrhu na zmenu v OR. Novú upravenú spoločenskú zmluvu stačí podpísať spoločníkmi.
    Za spolocnost uz kona konatel, preto novu spolocensku zmluvu uz podpise konatel, nie spolocnik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.