Zavrieť

Porady

Zmena sídla sro, zmena obchodneho mena

Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
Usporiadat
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

robim muzovi zmenu sidla s.r.o. sidlo bude v nasom dome. v LV mame obaja zapisany este stary trvaly pobyt. je nevyhnutne prikladat k najomnej zmluve aj toto LV, resp. nebude to robit problem?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
evelien Pozri príspevok
robim muzovi zmenu sidla s.r.o. sidlo bude v nasom dome. v LV mame obaja zapisany este stary trvaly pobyt. je nevyhnutne prikladat k najomnej zmluve aj toto LV, resp. nebude to robit problem?
Záleží od konkrétneho OR - BA LV nevyžaduje, inde vyžadujú.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

ide o ZA. risknem to
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
evelien Pozri príspevok
ide o ZA. risknem to
Moja osobná skúsenosť - ZA LV vyžaduje.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

zalobaba Pozri príspevok
Moja osobná skúsenosť - ZA LV vyžaduje.
prave som sa rozhodla vyriesit to sposobom, ze najomu zmluvu a suhlas podpisujem s datumom, kedy sme mali trvale bydlisko na starej adrese, ktora je este v LV. moze byt?
k zmene trvaleho bydliska spolocnika zasa predlozim cestne prehlasenie, kde uvediem, od kedy ma zmeneny trvaly pobyt.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
evelien Pozri príspevok
prave som sa rozhodla vyriesit to sposobom, ze najomu zmluvu a suhlas podpisujem s datumom, kedy sme mali trvale bydlisko na starej adrese, ktora je este v LV. moze byt?
k zmene trvaleho bydliska spolocnika zasa predlozim cestne prehlasenie, kde uvediem, od kedy ma zmeneny trvaly pobyt.
Nájomná zmluva by mala byť podpísaná najskôr dňom podpisu spoločenskej zmluvy.
0 1
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

zalobaba Pozri príspevok
Nájomná zmluva by mala byť podpísaná najskôr dňom podpisu spoločenskej zmluvy.
menim sidlo spolocnosti, nezakladam firmu.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

ak som to zle vymyslela, tak ma prosim oprav. a ozaj, ten suhlas so zriadenim sidla mam napisany priamo v najomnej zmluve. teraz nie som si ista, ci tu najomnu zmluvu kvoli tomu suhlasu nie je potrebne overit u notara... cim by mi zasa nastal problem s adresou.
pekne sa zamotavam!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
evelien Pozri príspevok
prave som sa rozhodla vyriesit to sposobom, ze najomu zmluvu a suhlas podpisujem s datumom, kedy sme mali trvale bydlisko na starej adrese, ktora je este v LV. moze byt?
k zmene trvaleho bydliska spolocnika zasa predlozim cestne prehlasenie, kde uvediem, od kedy ma zmeneny trvaly pobyt.
Netreba žiadnu nájomnú zmluvu, len súhlas vlastníkov. Kľudne do súhlasu daj adresy ako majú zapísané na katastri, + dolož výpis z katastra nehnuteľností. Doporučím niekedy na katastri dať tie adresy do súladu.
K zmene trvalého bydliska spoločníka sa robí vyhlásenie o zmene bydliska, toto je treba overiť. Súhlas vlastníkov netreba overovať.
1 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás potrebujem zmeniť súpisné číslo prevádzky, stačí ísť na živnostenský úrad? V OR je len sídlo firmy?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás potrebujem zmeniť súpisné číslo prevádzky, stačí ísť na živnostenský úrad? V OR je len sídlo firmy?
Ďakujem

Stačí na živnostenské a možno hygiena. Do OR netreba v tomto prípade nič.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ďakujem
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, mala by som otazku ohladom zmeny sidla spolocnosti a odovzdania danoveho priznania DPH. Zmena sidla spolocnosti sa schvalila na VZ 20.9.2010, do OR to islo 5.10.2010. Na danovom priznani k DPH za 3.stvrtrok 2010 vypracovanom 6.10.2010 je uvedena este stara adresa firmy. Je to spravne, alebo uz ma byt na danovom priznani uvedene nove sidlo spolocnosti? Dakujem za odpoved.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, mala by som otazku ohladom zmeny sidla spolocnosti a odovzdania danoveho priznania DPH. Zmena sidla spolocnosti sa schvalila na VZ 20.9.2010, do OR to islo 5.10.2010. Na danovom priznani k DPH za 3.stvrtrok 2010 vypracovanom 6.10.2010 je uvedena este stara adresa firmy. Je to spravne, alebo uz ma byt na danovom priznani uvedene nove sidlo spolocnosti? Dakujem za odpoved.
Zmena sídla je účinná dňom zápisu do OR, nie dátumom konania VZ, ani dňom návrhu na zápis do OR.
1 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

akina Pozri príspevok
Zmena sídla je účinná dňom zápisu do OR, nie dátumom konania VZ, ani dňom návrhu na zápis do OR.
Dakujem za radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Prima73 Pozri príspevok
Dakujem za radu.
Nezabudni po zápise do OR ohlásiť na DÚ zmenu sídla, aby spis odstúpili na príslušný DÚ. Môžeš tak urobiť prostredníctvom JKM jedným vrzom, keď do 15 dní musíš zmenu sídla oznámiť + kolok 3.- Eur.
1 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Economic Pozri príspevok
Nezabudni po zápise do OR ohlásiť na DÚ zmenu sídla, aby spis odstúpili na príslušný DÚ. Môžeš tak urobiť prostredníctvom JKM jedným vrzom, keď do 15 dní musíš zmenu sídla oznámiť + kolok 3.- Eur.
Dakujem.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dobrý večer,
robím zmenu sídla sro a mám predložiť súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla a kópiu listu vlastníctva. Prosím vás, ten súhlas musí byť overený? A list vlastníctva musí byť čerstvý alebo môže byť aj z minulého roka?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
robím zmenu sídla sro a mám predložiť súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla a kópiu listu vlastníctva. Prosím vás, ten súhlas musí byť overený? A list vlastníctva musí byť čerstvý alebo môže byť aj z minulého roka?
Ďakujem
Podpisy na Súhlase netreba overovať. Ale musia byť všetkých vlastníkov. LV stačí stiahnutý aj z kataster portálu.
0 0
IngridMedve IngridMedve

IngridMedve je offline (nepripojený) IngridMedve

Dobry den, prosim Vas viete mi niekto poradit? Chcela by som zmeniť jednoosobovu s.r.o. na viacosobovu. Povodne bola s.r.o. zalozena na zaklade Zakladatelskej listiny. Citala som si tu odporucania, ale opacny postup: zmena s.r.o. z jednoosobovej na viacosobovu som tu nenasla. Prosim poradte mi, lebo mam z toho naozaj obavy. Dakujem a zelam Vam pekny den.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať