Zavrieť

Porady

Zmena sídla sro, zmena obchodneho mena

Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
...posúvam...
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Na zmenu sídla potrebuješ:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka / ak je jeden spoločník/
alebo
Zápisnica z valného zhromaždenia. V dvoch vyhotoveniach. Z toho pôjde jedno do zbierky listin.

2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy .V dvoch vyhotoveniach. Z toho pôjde jedno do zbierky listin.

3. Zmluva o zriadení a poskytnutí sídla obchodnej spoločnosti.V dvoch vyhotoveniach. Z toho pôjde jedno do zbierky listin. Ak je budova zapísaná v katastri tak prilož aj list vlastníctva.

4. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spol. s ruč. obm. do obchodného registra. Je to Príloha č.8 k vyhláške č. 25/2004 Z.z. Tlačivo je na stránke Obchodného registra.

Podpis treba overiť ale nie na matrike. Musí byť u notára ktorý ti to aj zviaže. A overuje sa len podpis na návrhu zmeny. Je to bod 4.

Ak by si potrebovala niečo k tomu bližšie spýtaj sa. Ja som to robila pred par mesiacmi.

Po zápise zmien v OR to treba oznámiť aj na ŽÚ, DÚ , Poisťovne a pod.
Naposledy upravil mariana11 : 12.02.09 at 15:44
0 0
okc_rg okc_rg

okc_rg je offline (nepripojený) okc_rg

ja som mal podpis na návrhu (P08) overený matrikou a nebol problém
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

1. Komunikácia s Obchodným registrom
Dokumenty nevyhnutné na vykonanie zmeny v OR:

* zápisnica z valného zhromaždenia, ak v spoločnosti figurujú viacerí spoločníci
* rozhodnutie, ak v spoločnosti pôsobí jeden spoločník
* list vlastníctva
* nájomná zmluva, zmluva o podnájme alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti
* návrh na zápis zmeny sídla spoločnosti do OR


Po úspešnom vykonaní zmeny sídla v OR obdržíte potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny sídla spoločnosti v OR a výpis spoločnosti z OR.

Poplatky súvisiace s vykonaním zmeny v OR:

* súdny poplatok vo výške 66 €
* správny poplatok za LV vo výške 8 €
* notársky poplatok za osvedčenie pravosti podpisu na návrhu cca. 2 €


2. Komunikácia s Obvodným úradom (odbor živnostenského podnikania)
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Obvodnom úrade:

* potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
* písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti


Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Obvodnom úrade:

* správny poplatok vo výške 3 €


Po ohlásení zmeny obdržíte úradný záznam o zmene sídla spoločnosti na vydaných živnostenských listoch.


3. Komunikácia s Daňovým úradom
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Daňovom úrade:

* potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
* písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti


Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Daňovom úrade:

* bez poplatkov


Daňový úrad vás vyzve na vrátenie osvedčenia o registrácii spoločnosti pre daň z príjmov PO, resp. DPH a následne vám vydá nové osvedčenie, na ktorom je zapísané nové sídlo spoločnosti.
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

Ak sa podavaju namietky, treba k nim dat celý "opravený" návrh, alebo len tie strany navrhu, ktoré sa opravujú???
0 0
rmspolocnosti rmspolocnosti

rmspolocnosti je offline (nepripojený) rmspolocnosti

rissoK Pozri príspevok
Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO
V tomto prípade stačí vyhotoviť úplné znenie zakladateľskej listiny. Notárska zápisnica nie je potrebná.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
0 0
maruskadva maruskadva

maruskadva je offline (nepripojený) maruskadva

Mám k tejto téme otázku:tiež meníme sídlo a zároveň robím premenu ZI na euro.Vyplňujem tlačivo 8, Sídlo mi je jasné, ale o ZI vyplním len stranu Základné imanie zápis-6639, výmaz 200 000,aj tú 2.polovicu listu-Rozsah splatenia ZI, a ešte niekde v tlačive to mám uviesť?Ďakujem za odpoveď
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

maruskadva Pozri príspevok
Mám k tejto téme otázku:tiež meníme sídlo a zároveň robím premenu ZI na euro.Vyplňujem tlačivo 8, Sídlo mi je jasné, ale o ZI vyplním len stranu Základné imanie zápis-6639, výmaz 200 000,aj tú 2.polovicu listu-Rozsah splatenia ZI, a ešte niekde v tlačive to mám uviesť?Ďakujem za odpoveď
Nie, uz nikde...uz len premenit vklad(y)
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň, zaujíma ma aký je postup voči poisťovniam a DU v prípade zmeny sídla do iného okresu ako bolo pôvodné sídlo. Ďakujem.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mi_ke Pozri príspevok
Nie, uz nikde...uz len premenit vklad(y)
stale uvazujem ako premenit vklady, konatel pri zalozeni spolocnosti s.r.o. jeden zakaladetel vlozil 200 000 a splatil zaklad.imanie to je zapisane v zakladatel.listine a tiez v OR, nikde nie je vypisane kolko v akych hodnotach su vklady.... musi sa to aj v takomto pripade jedneho zakladatela?to kt.kolonky sa to vypisuje v p/8 na liste Zaklad.imanie


Prosim Vas mate niekto vzor suhlas so zriadenim sidla spolocnosti? alebo to staci len strucne napisat vlastnici bytu c. popis suhlasia so zriad.sidla......
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Majka Pozri príspevok

Prosim Vas mate niekto vzor suhlas so zriadenim sidla spolocnosti? alebo to staci len strucne napisat vlastnici bytu c. popis suhlasia so zriad.sidla......
Súhlas vlastníka bytu

Podpísaná
XY
r.č. .......
bytom ........

ako vlastníčka bytu č. ., poschodie č. ., nachádzajúceho sa v bytovom dome so súpisným číslom ........., zapísaného na liste vlastníctva č. ........, vedenom Katastrálnym úradom v Bratislave, Správou katastra pre hlavné mesto SR Bratislavu, nachádzajúci sa v katastrálnom území Staré Mesto, obec Bratislava – m.č. Staré Mesto, okres Bratislava I, postavenom na parcele č. ........ na adrese ................

týmto vyjadrujem svoj súhlas s tým, aby spoločnosť ................ spol. s r.o. mala sídlo vo vyššie špecifikovanom byte.

Súhlas sa vydáva pre účely vydania živnostenského oprávnenia a konania pred Obchodným registrom Okresného súdu Bratislava I – zápis spoločnosti.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

velmi pekne dakujem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Sud mi odmietol vykonat zapis do Or NEMALA SOM VYPL. RIADOK P8/6 a P8/11 pri premene Zi

akym sposobom sa robia opravy na Or v podanom navrhu?
0 0
Muzilub Muzilub

Muzilub je offline (nepripojený) Muzilub

Na stránke ............stačí zadať požiadavku. Poradia, vypíšu všetky doklady a dokážu aj zaregistrovať.
Naposledy upravil Chobot : 19.12.09 at 23:09
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Muzilub Pozri príspevok
Na stránke .... stačí zadať požiadavku. Poradia, vypíšu všetky doklady a dokážu aj zaregistrovať.
Ak chceš poradiť, tak poraď tu v téme a neodkazuj na svoju firmu. Zahlcuješ takto poradu svojím spamom a robíš nedovolenú reklamu.
0 0
varvarusa varvarusa

varvarusa je offline (nepripojený) varvarusa

Dobry den, pri zmene sidla jednoosobovej spolocnosti do nehnutelnosti, ktorej vlastnikom je konatel ako sukromna osoba, je potrebne vystavit suhlas tohto vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti?
Dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
varvarusa Pozri príspevok
Dobry den, pri zmene sidla jednoosobovej spolocnosti do nehnutelnosti, ktorej vlastnikom je konatel ako sukromna osoba, je potrebne vystavit suhlas tohto vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti?
Dakujem.
Musí byť písomný súhlas vlastníka, /môže sa priložiť kópia LV/
0 0
varvarusa varvarusa

varvarusa je offline (nepripojený) varvarusa

Dakujem, Economic.
0 0
Janka7138 Janka7138

Janka7138 je offline (nepripojený) Janka7138

ahojte, pri zmene sídla spoločnosti je potrebné vypracovať úplne znenie zakladateľskej listiny, len nie je mi zrejmé, že či pred týmto vypracovaním je potrebné byť notárom vypracovaná notárska zápisnica. Prosím Vás, vie mi niekto v tomto poradiť? Vopred ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Janka7138 Pozri príspevok
ahojte, pri zmene sídla spoločnosti je potrebné vypracovať úplne znenie zakladateľskej listiny, len nie je mi zrejmé, že či pred týmto vypracovaním je potrebné byť notárom vypracovaná notárska zápisnica. Prosím Vás, vie mi niekto v tomto poradiť? Vopred ďakujem
Netreba žiadna NZ. Treba rozhodnutie jediného spoločníka a vypracovať úplné znenie ZL. K tomu doložiť buď nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka a kópiu LV. Bohužiaľ niektoré obchodné registre si chcú skontrolovať, či vyhlásenie podpísali naozaj vlastníci nehnuteľnosti. Na posledy sa mi stalo v Žiline.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať