Zavrieť

Porady

Zmena sídla sro, zmena obchodneho mena

Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lubica H Pozri príspevok
takže len chce byť teta aktívna. ten OR je jasný, to musí byť, len na tom živnostenskom sa mi to nezdalo. DÚ je tiež bez problémov. ešte raz veľká vďaka.
Treba ich trošku poučiť, keď mudrujú alebo sú priveľmi aktívne a hlavne keď si pletú dojmy s pojmami....
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, vzhľadom k tomu, že mi na du neberú, mám sro, v kt. sa zmenilo sídlo a názov a chcem to ohlásiť na dú. Sro patri pod Du Ba II. a po zmene by sme po starom patrili na du ba I. Predtým ked som robila zmenu sídla, to sme patrili vtedy do Nitry, tak som nahlasovala na du v Nitre, aby nás odstúpili na du BaII, a zároveň som nahlasovala i na du BA II, že patrime pod nich podľa sídla a aby nás zaregistrovali, lenže teraz ked sa Du sklbili do jedneho fin.úradu, kam mam poslať oznámenie zmeny, aby nás zaregistrovali?
A ešte jedna otázočka, na základe toho že k 31.12.2011 sme rozviazali s posledným zam. prac.pomer a z dôvodu že firma sa bude likvidovať, nezamestnáva sro žiadnych zamestnancov, odhlásila som sro i zo sociálnej a zdravotnej poisťovne, tieto nové zmeny nemusím tam nahlasovať, keďže sro je odhlásená. A prosím o zrušení registrácie v sociálnej a zdravotnej poisťovni, mali by sme dostať nejaký list o akceptácii, alebo ako to chodí.
Dakuejm
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Gong Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, vzhľadom k tomu, že mi na du neberú, mám sro, v kt. sa zmenilo sídlo a názov a chcem to ohlásiť na dú. Sro patri pod Du Ba II. a po zmene by sme po starom patrili na du ba I. Predtým ked som robila zmenu sídla, to sme patrili vtedy do Nitry, tak som nahlasovala na du v Nitre, aby nás odstúpili na du BaII, a zároveň som nahlasovala i na du BA II, že patrime pod nich podľa sídla a aby nás zaregistrovali, lenže teraz ked sa Du sklbili do jedneho fin.úradu, kam mam poslať oznámenie zmeny, aby nás zaregistrovali?
A ešte jedna otázočka, na základe toho že k 31.12.2011 sme rozviazali s posledným zam. prac.pomer a z dôvodu že firma sa bude likvidovať, nezamestnáva sro žiadnych zamestnancov, odhlásila som sro i zo sociálnej a zdravotnej poisťovne, tieto nové zmeny nemusím tam nahlasovať, keďže sro je odhlásená. A prosím o zrušení registrácie v sociálnej a zdravotnej poisťovni, mali by sme dostať nejaký list o akceptácii, alebo ako to chodí.
Dakuejm
O zrušení zamestnávateľa na SP nedostane nič. Je to ohlásením v poriadku.
Treba pozrieť aktuálny zoznam DÚ a poslať oznámenie zmien na príslušnú PDÚ alebo priamo DÚ.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Economic Pozri príspevok
O zrušení zamestnávateľa na SP nedostane nič. Je to ohlásením v poriadku.
Treba pozrieť aktuálny zoznam DÚ a poslať oznámenie zmien na príslušnú PDÚ alebo priamo DÚ.
Dakujem
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Pri zmene sídla sro do iného okresu, ako treba postupovať, zmeny treba hlásiť na pôvodnom DU alebo na DU na novom sídle. Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jaanna Pozri príspevok
Pri zmene sídla sro do iného okresu, ako treba postupovať, zmeny treba hlásiť na pôvodnom DU alebo na DU na novom sídle. Ďakujem
Na pôvodný DÚ. Ten potom zložku odstúpi miestne príslušnému DÚ. Vrátiť kartičky treba zároveň, budú vydané nové.
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ahojte

Prosím Vás poraďte mi. Firme sa zmenilo sídlo od 05.03.2012 a zmenu už zapísali v OR. Teraz vypĺňam DP za rok 2011 a neviem sa rozhodnúť či uvádzam starú alebo novú adresu.

Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak už bola zmena sídla správcovi dane oznámená, tak daj nové. Ak nebola oznámená, rýchlo oznámiť (15 dní od zmeny) a kľudne daj nové sídlo... Podaj to spolu. Ak to ide z okresu do okresu, odstúpia to na komplet.
1 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Dakujem
už sme oznámili ale ešte evidujú staré sídlo. podstate daňový úrad ostáva rovnaký, Len som myslel, že keď pracujem ešte s údajmi starého roka tak tam preto uvádzam ešte starú adresu
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ahojte

Zapísali mi zmeny v zakúpenej s.r.o na ORSR: sídlo(iný daňový úrad), spoločníci, konatelia. Čo treba teraz oznámiť a kde

1, živnostenský úrad - volal som im a povedali, že netreba nahlásiť zmeny, údaje ťahajú z ORSR (je to tak?)
2, DU - nahlásim všetky zmeny na starom DU alebo môžem na novom, treba odovzdať aj DIČ a IČ DPH kartu?
3, Zdravotná poisťovňa - firma nemá zamestnancov (aspoň o tom neviem), treba nahlásiť zmeny? keď áno kde potom
4, Soc. poist. - firma nemá zamestnancov (aspoň o tom neviem), treba nahlásiť zmeny? keď áno kde potom
5, treba ešte niečo nahlásiť a kde?

Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
1. áno je to tak
2. na starom DÚ ešte + vrátiš Osvedčenie o pridelení DIČ a IČ DPH
3. ak firma nemá zamestnancov, resp. nie je prihlásená ako zamestnávateľ, neoznamuješ
4. detto ako bod 3
5. obchodným partnerom, ak sú....
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Super

Ďakujem za pomoc
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

ešte ma napadlo, že nové DIČ a IČ DPH kartu automaticky vystavia na novom DU alebo to treba zvlášť žiadať, staré DU a nové to vyrieši medzi sebou alebo treba na novom DU niečo požiadať?

tie kartičky je možné poslať aj poštou?

Ďakujem
Naposledy upravil junior78 : 22.07.12 at 07:54
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
junior78 Pozri príspevok
ešte ma napadlo, že nové DIČ a IČ DPH kartu automaticky vystavia na novom DU alebo to treba zvlášť žiadať, staré DU a nové to vyrieši medzi sebou alebo treba na novom DU niečo požiadať?

tie kartičky je možné poslať aj poštou?

Ďakujem
Áno, bude to mať taký režim, že celý spis spoločnosti terajší DÚ postúpi novému DÚ a ten bude zasielať na sídlo kartičky automaticky. DIČ sa nemení, ostáva to isté, t.z. že obchody sa môžu realizovať štandardne.
Samozrejme kartičky pošli doporučene poštou aj s ohlásením všetkých zmien + dolož Potvrdenie o vykonaní zápisu v OR.
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať