Zavrieť

Porady

Zmena sídla sro, zmena obchodneho mena

Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
Usporiadat
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, dnes nam prišlo z okresneho sudu odmietnutie vykonanie zmeny v OR. Menili sme supisne čislo a konateľa. Supisné číslo som vyplnila v navrhu na zapis zmeny pre s.r.o. na str. P8/2, konateľa na strane P8/3, pridali sme všetky prílohy. Odmietli nam to vykonanať z dôvodu: "Navrhovateľ v návrhu na strane P8/6 naenavrhuje vykonať zmenu zapísaných údajov."
Ale ved na strane 6 je pisane o spoločníkoch. Môže byť, že tam mal byť vklad konateľa vyplatený star.konateľovi?
A este jedna otazka, to teraz musime znova všetky prílohy od notara pridať, aj kolok? Neda sa to doplniť cez namietku na ktoru mame 15 dni?
Dá sa to urobiť cez námietku v prípade, že ste nemenili nič v údajoch spoločníka.
Z uvedených údajov je ťažko vyjadriť stanovisko, lebo teoreticky konateľ môže byť súčasne aj spoločník, v tom prípade by bola námietka zo súdu oprávnená, ale predpokladám, že to tak v Vašom prípade nieje, takže namietnite, že v časti Spoločenskej zmluvy - Spoločníci, nedošlo k zmenám, preto nie sú uvedené v časti Návrhu na strane P8/6, ktorá pojednáva o spoločníkoch a žiadajte vykonať zápis, v súlade s predloženým návrhom. BEZ KOLKOV, stačí, ak to podpíše konateľ.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano, už sme to poslali na Okresný súd do obch.registra, konkretne cely vyplnený Návrh na zápis zmeny sro, aj vrátane strany P8/6, tam som napisala konateľa, to isté ako na str. P8/3. K tomu sme priložili list s vecou: Námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu v OR. To nám poradil právnik. A este dodal, ze OR ma na vybavenie zápisu 5 dni, a ze nechape preco nam to poslali späť. Podla neho to na OR nestihli do tých 5 dni, tak museli nieco chcieť doplniť, lebo vraj podla neho sme tam všetko podstatné mali. To je už jedno ale, poslala som to tam včera a uvidim ake vyjadrenie príde. Samozrejme že prílohy ani kolok som už neposielala, to všetko som napisala do listu.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Len by ma zaujímalo, v prípade zmeny sídla, v prípade preukazovania sa listom vlastníctva, je stanovená doba, ako maximálne má byť starý ten LV?
Ak máte niekto skúsenosť-dík.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

Ked sa nemylim, tak by nemal byt starsi ako 3 mesiace.
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

deni10 Pozri príspevok
Ked sa nemylim, tak by nemal byt starsi ako 3 mesiace.
zákon nehovorí o tom, ako najviac môže byť starý
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem


prosím, poradí niekto ?
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

[quote=adrika;728554]ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem


prosím, poradí niekto ?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
[quote=adrika;728610]
adrika Pozri príspevok
ahojte, prosím Vás o radu - pri zmene sídla s.r.o. keď vypisujem "Návrh na zmeny v OR" - na úvodnej strane ( na ten dvojhárok-str.P8/1 ) píšem staré sídlo alebo už nové ? na stránke ORSR je príklad a tam je vypísané už nové sídlo, ale mne sa to nezdá, veď teraz len idem dávať návrh na zmenu, tak neviem...prosím poraďte, určite s tým máte viac skúseností.
ďakujem


prosím, poradí niekto ?
Návrh na zmenu podávajú a podpisujú konatelia, takže na titulnú stranu píšeš ich mená a ich bydliská. So starým alebo novým sídlom sa netráp....
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

Pri zmene sidla podava navrh na zapis zmeny do obchodneho registra vzdy samotna spolocnost. Teda spolocnost treba uviest na prvej strane navrhu ako navrhovatela (aj ked za spolocnost navrh podpisuju jej konatelia). V navrhu na zapis sa na uvodnej strane ma uviest stare sidlo, pretoze nova adresa sa stane sidlom spolocnosti az po zapise tejto zmeny do obchodneho registra.
0 0
elims elims

elims je offline (nepripojený) elims

Ahojte,

prečítala som si takmer všetko na porade dostupné a týkajúce sa zmien v s.r.o., niektoré veci mi však stále nie sú jasné, preto Vás skúsených chcem poprosiť o pomoc, hlavne o odobrenie, resp. opravenie môjho postupu a pomoc s tým, čo všetko treba overiť.

Moja situácia je: s.r.o. - sme traja spoločníci, podiel každého 1/3 na zákl. imaní= všetci traja konatelia.
Jeden z konateľov chce odstúpiť z funkcie konateľa a zároveň ako spoločník chce previesť svoj obchodný podiel na mňa. Zároveň chceme urobiť zmenu sídla spoločnosti.

Môj postup:

1. Spíše sa zápisnica z Valného zhromaždenia + listina prítomných.
Valné zhromaždenie odvolá konateľa, schváli prevod obchodného podielu a zmenu sídla spoločnosti.

Zápisnica a listina v 2 vyhotoveniach, podpisy majú byť overene?

2. Zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá bude obsahovať moje vyhlásenie, že prijímam obchodný podiel.

Zmluva 4 krát s overenými podpismi.

3. Pripravím nové úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde vymažem odstupujúceho konateľa a zároveň upravím výšku vkladov nových spoločníkov, alebo mám toto riešiť len dodatkom? Dodatok k spoločenskej zmluve alebo jej nové znenie musí schváliť valné zhromaždenie, len ak mám robiť úplné znenie, ako to mám nazvať?

2 kópie sa odovzdajú na súd.

4. pripravím návrh na zápis zmeny v obchodnom registri, kolok 2000,-Sk a overený podpis na návrhu. Stačí len môj, alebo treba oboch zostávajúcich konateľov?

Prílohy k návrhu:
- rozhodnututie Valného zhromaždenia + prezenčka prítomných krát 2 s overenými podpismi (?)
- zmluva o prevode obch. podielu krát 2 s overenými podpismi
- nové úplné znenie spoločenskej zmluvy krát 2 s overenými podpismi zostávajúcich spoločníkov alebo len dodatok?
- súhlas majiteľa nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti alebo nájomná zmluva? - má to byť overené? Je treba aj list vlastníctva?

Návrh podám sama ako jeden zo zostávajúcich konateľov.

5. Ohlásim zmeny na živnostenskom úrade. Vyplním tlačivo a doložím listiny, ktoré budú odo mňa chcieť.

6. Ohlásim zmeny - daňový úrad, banka, soc. poist.,...

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady!
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
elims Pozri príspevok
Ahojte,

prečítala som si takmer všetko na porade dostupné a týkajúce sa zmien v s.r.o., niektoré veci mi však stále nie sú jasné, preto Vás skúsených chcem poprosiť o pomoc, hlavne o odobrenie, resp. opravenie môjho postupu a pomoc s tým, čo všetko treba overiť.

Moja situácia je: s.r.o. - sme traja spoločníci, podiel každého 1/3 na zákl. imaní= všetci traja konatelia.
Jeden z konateľov chce odstúpiť z funkcie konateľa a zároveň ako spoločník chce previesť svoj obchodný podiel na mňa. Zároveň chceme urobiť zmenu sídla spoločnosti.

Môj postup:

1. Spíše sa zápisnica z Valného zhromaždenia + listina prítomných.
Valné zhromaždenie odvolá konateľa, schváli prevod obchodného podielu a zmenu sídla spoločnosti.

Zápisnica a listina v 2 vyhotoveniach, podpisy majú byť overene?

2. Zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá bude obsahovať moje vyhlásenie, že prijímam obchodný podiel.

Zmluva 4 krát s overenými podpismi.

3. Pripravím nové úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde vymažem odstupujúceho konateľa a zároveň upravím výšku vkladov nových spoločníkov, alebo mám toto riešiť len dodatkom? Dodatok k spoločenskej zmluve alebo jej nové znenie musí schváliť valné zhromaždenie, len ak mám robiť úplné znenie, ako to mám nazvať?

2 kópie sa odovzdajú na súd.

4. pripravím návrh na zápis zmeny v obchodnom registri, kolok 2000,-Sk a overený podpis na návrhu. Stačí len môj, alebo treba oboch zostávajúcich konateľov?

Prílohy k návrhu:
- rozhodnututie Valného zhromaždenia + prezenčka prítomných krát 2 s overenými podpismi (?)
- zmluva o prevode obch. podielu krát 2 s overenými podpismi
- nové úplné znenie spoločenskej zmluvy krát 2 s overenými podpismi zostávajúcich spoločníkov alebo len dodatok?
- súhlas majiteľa nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti alebo nájomná zmluva? - má to byť overené? Je treba aj list vlastníctva?

Návrh podám sama ako jeden zo zostávajúcich konateľov.

5. Ohlásim zmeny na živnostenskom úrade. Vyplním tlačivo a doložím listiny, ktoré budú odo mňa chcieť.

6. Ohlásim zmeny - daňový úrad, banka, soc. poist.,...

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady!
Zápisnica z VZ - neoverené podpisy
Listina prítomných (nemusí byť) - neoverené podpisy
Zmluva o prevode OP - overené podpisy
Úplné znenie SZ - neoverené podpisy konateľov, nie spoločníkov
Dodatok - nie je potrebný
Súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo Náj. zmluva - neoverené podpisy (niektoré registrové súdy vyžadujú aj LV, aspoň kópiu alebo z internetu)
Návrh do OR - overené podpisy konateľov tak, ako sú oprávnení konať (samostatne - spoločne)

Po zápise zmien do OR, tieto ohlásiš aj ŽÚ, zvyčajne im stačí fotokópia Výpisu z OR.
0 0
elims elims

elims je offline (nepripojený) elims

zalobaba, dakujem krasne, si poklad!

Takze podpisy overujem len na zmluve o prevode obch, podielu a na navrhu na zapis zmeny?
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

elims Pozri príspevok
Ahojte,

prečítala som si takmer všetko na porade dostupné a týkajúce sa zmien v s.r.o., niektoré veci mi však stále nie sú jasné, preto Vás skúsených chcem poprosiť o pomoc, hlavne o odobrenie, resp. opravenie môjho postupu a pomoc s tým, čo všetko treba overiť.

Moja situácia je: s.r.o. - sme traja spoločníci, podiel každého 1/3 na zákl. imaní= všetci traja konatelia.
Jeden z konateľov chce odstúpiť z funkcie konateľa a zároveň ako spoločník chce previesť svoj obchodný podiel na mňa. Zároveň chceme urobiť zmenu sídla spoločnosti.

Môj postup:

1. Spíše sa zápisnica z Valného zhromaždenia + listina prítomných.
Valné zhromaždenie odvolá konateľa, schváli prevod obchodného podielu a zmenu sídla spoločnosti.

Zápisnica a listina v 2 vyhotoveniach, podpisy majú byť overene?

2. Zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá bude obsahovať moje vyhlásenie, že prijímam obchodný podiel.

Zmluva 4 krát s overenými podpismi.

3. Pripravím nové úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde vymažem odstupujúceho konateľa a zároveň upravím výšku vkladov nových spoločníkov, alebo mám toto riešiť len dodatkom? Dodatok k spoločenskej zmluve alebo jej nové znenie musí schváliť valné zhromaždenie, len ak mám robiť úplné znenie, ako to mám nazvať?

2 kópie sa odovzdajú na súd.

4. pripravím návrh na zápis zmeny v obchodnom registri, kolok 2000,-Sk a overený podpis na návrhu. Stačí len môj, alebo treba oboch zostávajúcich konateľov?

Prílohy k návrhu:
- rozhodnututie Valného zhromaždenia + prezenčka prítomných krát 2 s overenými podpismi (?)
- zmluva o prevode obch. podielu krát 2 s overenými podpismi
- nové úplné znenie spoločenskej zmluvy krát 2 s overenými podpismi zostávajúcich spoločníkov alebo len dodatok?
- súhlas majiteľa nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti alebo nájomná zmluva? - má to byť overené? Je treba aj list vlastníctva?

Návrh podám sama ako jeden zo zostávajúcich konateľov.

5. Ohlásim zmeny na živnostenskom úrade. Vyplním tlačivo a doložím listiny, ktoré budú odo mňa chcieť.

6. Ohlásim zmeny - daňový úrad, banka, soc. poist.,...

Vopred veľmi pekne ďakujem za rady!
Doplním:

Ad 4: Zmluvu o prevode obch. podielu stačí k návrhu na zápis zmien do OR priložiť v jednom vyhotovení.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Ahojte, pripájam sa k tejto téme s prosbou o radu - mám jedooosobovú sro, zmenila som priezvisko vydajom po manželovi. Všetko ostatné ostáva po starom. Pri vypisovaní zadávam na prvú stranu oznámenia zmeny už nové priezvisko - mám OP s novým menom a všetky ostatné kolonky vypisujem rovnako aj do časti výmaz aj do časti návrh? Alebo vypíšem len zmenu priezviska spoločníka a konateľa - čo som ja a ostatné ostane nevyplnené, keďže tam zmena nenastáva? ĎAKUJEM
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

zalobaba Pozri príspevok
Zápisnica z VZ - neoverené podpisy
Listina prítomných (nemusí byť) - neoverené podpisy
Zmluva o prevode OP - overené podpisy
Úplné znenie SZ - neoverené podpisy konateľov, nie spoločníkov
Dodatok - nie je potrebný
Súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo Náj. zmluva - neoverené podpisy (niektoré registrové súdy vyžadujú aj LV, aspoň kópiu alebo z internetu)
Návrh do OR - overené podpisy konateľov tak, ako sú oprávnení konať (samostatne - spoločne)

Po zápise zmien do OR, tieto ohlásiš aj ŽÚ, zvyčajne im stačí fotokópia Výpisu z OR.
listina prítomných spoločníkov je povinnou prílohou zápisnice z VZ (§127a ods. 3 Obchodného zákonníka)
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

LUBY Pozri príspevok
Ahojte, pripájam sa k tejto téme s prosbou o radu - mám jedooosobovú sro, zmenila som priezvisko vydajom po manželovi. Všetko ostatné ostáva po starom. Pri vypisovaní zadávam na prvú stranu oznámenia zmeny už nové priezvisko - mám OP s novým menom a všetky ostatné kolonky vypisujem rovnako aj do časti výmaz aj do časti návrh? Alebo vypíšem len zmenu priezviska spoločníka a konateľa - čo som ja a ostatné ostane nevyplnené, keďže tam zmena nenastáva? ĎAKUJEM
na prvú stranu daj už nové priezvisko. do ostatných komplexov údajov vypisujes aj výmaz aj zápis údajov, ktoré sa nemenia, t.j. aj adresy bydliska atď...
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
VDAKA
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Robím viacero zmien v sro.Zmena sidla ,adresy spoločníka,pristúpenie nového spoločníka,premena vkladov na euro. Zatial mam hotové len zápis jediného spočníka. Kedže som take niečo este nerobiola,mohol by sa niekto pozriet ci to tak moze byť? Poprípade čo je tam zlé a co tam chýba? Ďakujem
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ahoj,
chcela by som sa opýtať, spoločnosť s ručením obmedzeným chce zmeniť svoje sídlo. Doteraz mala sídlo v mieste bydliska konateľa/spoločníka. Teraz chce zmeniť sídlo tam, kde je v skutočnosti prevádzka-budova aj pozemok sú vo vlastníctve konateľa, má to v obchodnom majetku,len chce zmeniť z adresy bydliska na adresu prevádzky. Prosím Vás,čo k tomu potrebujem? Čítala som tu:
1. Zápisnica o zmene sídla spoločnosti - 2x overená notárom
2. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti (potrebujeme to? keď vlastníkom je konateľ?)
3. Úplné znenie spoločenskej zmluvy? - 2x overené notárom

Prosím, odobrite mi to niekto?
Ďakujem veľmi pekne.
Lenka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať