Zavrieť

Porady

došlá fa v CZK

Začínam s Pú, prosím Vás môže mi niekto poradiť ako mám účtovať DF v CZK, aký kurz mám použiť, či dátum vystavenia, alebo dodania.Čo všetko mám robiť keď budem mať aj cudziu menu.Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Faktúru po príchode do firmy zaevidujeme v knihe došlej pošty (v súlade s registratúrnym poriadkom) a vyznačíme dátum a číslo na faktúre. Tento dátum použijem aj pri evidencii faktúry v programe FIN. To znamená, že kurzom zo dňa, kedy som sa dozvedela o záväzku, mi vstupuje faktúra do účtovníctva (v súlade s vnútropodnikovou smernicou). Pozor však na DPH a samozdanenie. Tu používam kurz vystavenia faktúry zahraničným dodávateľom.

    stab je offline (nepripojený) stab

    stab
    a ako mam zauctovat potom fakturu v CZk, ked som tovar zaplatil v Sk (dobierka) prepravnej sluzbe?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DF podľa návodu mlyn16, úhradu aj v CZK podľa F aj v SK podľa úhrady, rozdiel su KR. Samozrejme treba dať pozor, či prepravnej službe ste neplatili aj za prepravu, k tomu treba osobitne doklad,

    jananov je offline (nepripojený) jananov

    jananov
    mlyn16
    Faktúru po príchode do firmy zaevidujeme v knihe došlej pošty (v súlade s registratúrnym poriadkom) a vyznačíme dátum a číslo na faktúre. Tento dátum použijem aj pri evidencii faktúry v programe FIN. To znamená, že kurzom zo dňa, kedy som sa dozvedela o záväzku, mi vstupuje faktúra do účtovníctva (v súlade s vnútropodnikovou smernicou). Pozor však na DPH a samozdanenie. Tu používam kurz vystavenia faktúry zahraničným dodávateľom.
    Dovolím si opraviť - faktúry sa podľa registratúrneho poriadku nemajú evidovať v knihe došlej pošty, ani v registratúrnom denníku.

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Neviem prečo by som nemala došlú poštu registrovať, práve podľa nášho už schváleného RP každú došlú poštu, hoci teda aj faktúru musím evidovať.

    Zdena je offline (nepripojený) Zdena

    Zdena
    Podla mojich informacii zo statneho archivu sa namiesto knihy doslej a odoslanej posty zapisuje do registraturneho dennika - tzn. ze kniha doslej a odoslanej posty sa nepouziva.

    zuki je offline (nepripojený) zuki

    zuki
    Zamenili sme SK na CZK a konateľ v hotovosti v ČR uhradil dodávateľoví fa za tovar. Doklad o kúpe CZK stratil. Aký kurz mám použiť pri nákupe CZK ,keď nemám doklad? Môžem použiť kurz NBS? Ďakujem za rady.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    zuki
    Zamenili sme SK na CZK a konateľ v hotovosti v ČR uhradil dodávateľoví fa za tovar. Doklad o kúpe CZK stratil. Aký kurz mám použiť pri nákupe CZK ,keď nemám doklad? Môžem použiť kurz NBS? Ďakujem za rady.
    Treba použiť kurz NBS keďže kurz nákupu sa nedá preukázať dokladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.