Zavrieť

Porady

Došlá faktúra!

Ahojte! Mám 2 otázočky.
1,Musí sa každá došlá faktúra evidovať do účtovníctva? (zaevidovať do záväzkov...) Som v mínuse a nechcel by som som žiadne ďalšie výdavky. Faktúre sú na firmu.
2,Ak mi prišli peniaze na účet od rodiny (podnikateľský), sú s tým nejaké problémy pri daňovej kontrole ,alebo niekde inde? Ide o väčší obnos peňazí.
ĎAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    amelia je offline (nepripojený) amelia

    amelia
    1) musí, ale iste sa stane každému (teda mnohým), že nezaevidujú všetky
    2) toto len podľa mňa-iste sa to dá vysvetliť - ale ja som optimista, myslím
    že všetko sa dá rozumne vysvetliť;ale skúsenosti s tým nemám, takže neviem. Pekný večer

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak nechces evidovat fakturu, ako potom zaevidujes jej uhradu?
    Peniaze, ktore prisli na podnikatelsky ucet omylom by som odoslala spat na ucet, z ktoreho prisli a dala by som si ich poslat na sukromny ucet (v pripade, ze sa netykaju podnikania ale su sukromne).

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    mccm
    Ahojte! Mám 2 otázočky.
    1,Musí sa každá došlá faktúra evidovať do účtovníctva? (zaevidovať do záväzkov...) Som v mínuse a nechcel by som som žiadne ďalšie výdavky. Faktúre sú na firmu.
    2,Ak mi prišli peniaze na účet od rodiny (podnikateľský), sú s tým nejaké problémy pri daňovej kontrole ,alebo niekde inde? Ide o väčší obnos peňazí.
    ĎAKUJEM!
    1. Neni povinny davat do nakladov vsetky vydavky, ale aj ked budes mat stratu, tu mozes v dalsich rokoch odpisat, tak preco to tam nedat, ak to bol vydavok na podnikanie???

    2. Ak Ti ten clen rodiny potvrdi, ze Ti tam vlozil peniaze, nemal by byt problem, mne mangel vlozil 200 000 na podnikatelsky ucet a obhajili sme, ze to bol vklad podnikatela a nie prijem z podnikania...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Daska
    2. Ak Ti ten clen rodiny potvrdi, ze Ti tam vlozil peniaze, nemal by byt problem, mne mangel vlozil 200 000 na podnikatelsky ucet a obhajili sme, ze to bol vklad podnikatela a nie prijem z podnikania...
    aj ja chcem takeho mangela............

    gbt je offline (nepripojený) gbt

    gbt
    tiez by som to zauctovala ako vklad do podnikania.... a potom sa to da z uctu vybrat ako vydavok na sukromne ucely.....teda vydavok neovplyvnujuci zaklad dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.