Zavrieť

Porady

premiestnenie tovaru

neviem, či dobre rozumiem tomuto inštitútu a čo to pre mňa znamená. Mám nasledovnú situáciu:

Sme slovenská stavebná spoločnosť registrovaná pre daň aj na Slovensku, aj v Čechách. Vykonávame stavebné práce v ČR pre stavebnú spoločnosť zo Slovenska, ktorá je tiež registrovaná pre daň aj v SR aj v ČR. Dodávame stavebné práce aj s materiálom.

Nastala situácia, keď sme museli objednať stavebný materiál v SR. Dodaný bol 3.9., odvezený do ČR s týmto dátumom. Odvoz zabezpečil dodávateľ stavebného materiálu. Našu spoločnosť ale DU Praha zaregistrovala s dátumom 5.9. Tým pádom nám slovenský dodávateľ za materiál vystavil fa so slovenskou DPH.

My ale už musíme faktúrovať za materiál + stavebné práce s českou DPH... čo v tomto prípade? podľa akého § postupovať? Keby som to brala čisto podľa princípu faktúra SR + DPH SR - uplatniť na Slovensku, naša fa ČR + DPH ČR odviesť v ČR - sa mi nezdá...

a za ďalšie - uvádzať tento materiál v súhrnnom výkaze?

vďaka za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - na začiatku asi treba vedieť na koho je faktúra od dodávateľa stavebného materiálu adresovaná - na odberateľa s IČ DPH SK (predpokladám), takže nárok na odpočítanie dane platiteľovi na Slovensku by vznikol,
    - ten tovar bol potom premiestnený do iného členského štátu a považuje sa za dodanie tovaru v zmysle § 8 ods. 4 zákona o DPH (asi by bolo potrebné vyhotoviť nejaký doklad o premiestnení tovaru),
    - oslobodenie od dane pri premiestnení predmetného tovaru - § 43 ods. 4 zákona o DPH nie je možné, nakoľko nadobúdateľ nebol v čase nadobudnutia tovaru osobou identifikovanou pre DPH v inom členskom štáte (do SV sa potom nedáva nič),
    - to sú len moje úvahy - posúvam ďalej -

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.