Zavrieť

Porady

fa z polska s DPH

Ahojte,

mam DF z Polska za diagnostiku vozidla. Je vystavena s polskou DPH. Mam samozdanit len sumu bez DPH alebo celu sumu? Opravit bez dane mi ju nechcu.
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

aliiica Pozri príspevok
Ahojte,

mam DF z Polska za diagnostiku vozidla. Je vystavena s polskou DPH. Mam samozdanit len sumu bez DPH alebo celu sumu? Opravit bez dane mi ju nechcu.
Ak je faktúra vystavená s DPH tak už nesamozdaňuješ
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

No je vystavena s DPH. Ale nemala by som ju samozdanit slovenskou DPH?
Alebo ju vobec nezaradim do DP k DPH?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- nám je to jasné, že to nie je správne, ale keď taká situácia už vznikla, ja by som taktiež "samozdanila", ale celkovú hodnotu faktúru, t.j. aj s poľskou DPH, - vychádzam z § 22 zákona o DPH - základom dane pri dodaní služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, pričom do ZD sa zahŕňajú aj iné dane (a zákon o DPH nešpecifikuje, čo sú iné dane).
Naposledy upravil adabirk : 30.09.09 at 17:06
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

no tak teraz zdanit.. alebo nezdanit?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- službu "samozdaňuje" v zmysle § 69 ods. 4 zákona o DPH, ide o dodanú službu v zmysle § 16 ods. 7 zákona o DPH,
- poľský dodávateľ mal vyfakturovať službu bez DPH a daňová povinnosť sa mala preniesť na objednávateľa služby,
- to že dodávateľ služby chybne vyfakturuje poskytnutú službu s poľskou DPH, nášho odberateľa nezbavuje povinnosti predmetnú službu "samozdaniť" v zmysle nášho zákona o DPH.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

takze samozdanit, ale len sumu bez DPH alebo celu sumu aj s DPH?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Súhlasím s adabirk. DPH patrí do rozpočtu SR. To, že ste ju zaplatili aj do rozpočtu PL, SR nezaujíma, môžte požiadať PL o vrátenie. Čiže samozdaniť celu sumu.bez DPH.
Naposledy upravil JankaO : 22.09.09 at 18:02
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Takze zdanim celu sumu aj s DPH. A pri uhrade tejto fa bude cela suma s DPH v prev. rezii?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

áno, mala by byť "samozdanená" celková faktúra aj s poľskou DPH
Naposledy upravil adabirk : 30.09.09 at 17:08
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Dakujem, super ste mi pomohli
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

aliiica Pozri príspevok
Ahojte,

mam DF z Polska za diagnostiku vozidla. Je vystavena s polskou DPH. Mam samozdanit len sumu bez DPH alebo celu sumu? Opravit bez dane mi ju nechcu.
Samozdaňuješ sumu bez DPH.
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

adabirk Pozri príspevok
áno, mala by byť "samozdanená" celková faktúra aj s poľskou DPH
Pozri príspevok 9 od ing.Acsovej
http://www.porada.sk/t106808-ktory-r...acive-dph.html
0 0
casch casch

casch je offline (nepripojený) casch

Aliica, nezdaníš celú sumu. Základom dane je predajná cena bez dane členského štátu dodávateľa, vykonáš zdanenie bez ohľadu na spôsob uplatnenia DPH v členskom štáte. Si povinná zdaniť na Slovensku a zároveň si môžeš uplatniť nárok na odpočítanie dane po splnení vecných a časových podmienok uvedených v § 49 až 51 zákona o DPH.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Takze som si spravne myslela, ked som chcela zdanit len sumu bez DPH.
A ako to bude pri uhrade? Cela suma ide do prev. rezie? Vdaka
0 0
casch casch

casch je offline (nepripojený) casch

Pozri § 56 zákona o DPH, mohla by si žiadať vrátiť daň z Polska. Ak nevrátia, tak potom by to mohla byť prevádzková réžia? Neviem, nemá s tým niekto skúsenosť?
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

aliiica Pozri príspevok
Takze som si spravne myslela, ked som chcela zdanit len sumu bez DPH.
A ako to bude pri uhrade? Cela suma ide do prev. rezie? Vdaka
Pozri FS 4/2006, usmernenie MF SR (nájdeš na porade)

DPH z tovarov a služieb obstaraných v zahraničí je daňovým výdavkom v súlade s §19 ods.3 písm.k) bod 2 ZDP, ak samotný tovar a služba, ku ktorým sa DPH vzťahuje, je daňovým výdavkom.
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- vďaka, je to dobre spracované,
no názory týkajúce sa "samozdaňovania" takéhoto typu sa menia, súvisí to aj s tým aké majú skúsenosti aj v iných ČŠ - rozsudky ESD,
- každému je samozrejme jasné, že sa samozdaňuje zo sumy bez DPH, /len ten § 22 ods. 2 písm.a) zákona o DPH mi nedá pokoja ..., je to predsa len dodanie služby, nie nadobudnutie tovaru/.
0 0
casch casch

casch je offline (nepripojený) casch

adabirk Pozri príspevok
- vďaka, je to dobre spracované,
no názory týkajúce sa "samozdaňovania" takéhoto typu sa menia, súvisí to aj s tým aké majú skúsenosti aj v iných ČŠ - rozsudky ESD,
- každému je samozrejme jasné, že sa samozdaňuje zo sumy bez DPH, /len ten § 22 ods. 2 písm.a) zákona o DPH mi nedá pokoja ..., je to predsa len dodanie služby, nie nadobudnutie tovaru/.
Ak je to dodanie služby, tak podľa § 16 odst. 7 - práce na hnuteľnom hmotnom majetku,
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- aby som v tom mala "jasno", podala som pre istotu dopyt k tejto téme na DRSR a tu je ich odpoveď:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa § 69 ods. 4 zákona o DPH platiteľ dane je povinný platiť daň pri prijatí služieb - práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sú uvedené služby dodané zahraničnou osobou z iného členského štátu a miesto dodania uvedených služieb je v Slovenskej republike. To zn., že platiteľ dane, ktorý si objedná uvedené služby u zahraničného dodávateľa pod identifikačným číslom pre DPH vydaným v Slovenskej republike, musí zdaniť tieto služby slovenskou DPH. Základ dane sa určí na základe faktúry, ktorú vyhotovil dodávateľ. Platiteľ dane do základu dane nezahrnie daň zaplatenú v inom členskom štáte. Platiteľ dane (príjemca služby) má zároveň právo na odpočítanie dane, ktorú sám uplatnil k prijatej službe, za podmienok uvedených v §§ 49 až 51 zákona o DPH.

Váš dopyt:

Spoločnosť platiteľ DPH na Slovensku mala v Poľsku poruchu na vozidle, preto si nechala motorové vozidlo opraviť v Poľsku u platiteľa DPH v Poľsku (mal pridelené NIP pre EÚ). Uvedený servis, napriek tomu, že mal všetky údaje o našej spoločnosti IČ DPH a pod. vystavil za poskytnuté služby faktúru s poľskou DPH. V zmysle ustanovení zákona o DPH by mala naša spoločnosť predmetné prijatie takejto služby "samozdaniť". Čo bude základom pre výpočet dane? Celková hodnota faktúry, alebo iba cena bez poľskej DPH ?
Ďakujem za skorú odpoveď

- takže mením moje pôvodné stanovisko: do základu dane pre výpočet dane pri prijatí služby nevstupuje DPH zaplatená v inom ČŠ - t.j. základ dane na faktúre = základom dane pre "samozdanenie".
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Platca DPH nakúpil tovar z Nemecka (taktiež platca DPH). Faktúra bola samozdanená. Tento tovar však platca DPH predáva neplatcovi DPH. Ako vystaviť faktúru v takom prípade? S DPH alebo bez DPH?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať