Zavrieť

Porady

Neplatené voľno a odvody

Chcem sa opýtať, ak mal zamestnanec celý mesiac ospravedlnené neplatené voľno, zamestnávateľ mu preplatil 1 deň nevyčerpanej dovolenky. Na SP sme poslali prerušenie. Keď som robila výplaty cez program MRP tak mi vypočítalo odvody , ale len pre úrazové poistenie. Vymeriavací základ bola suma za 1 deň preplatenej dovolenky. Je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    miriam.1 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, ak mal zamestnanec celý mesiac ospravedlnené neplatené voľno, zamestnávateľ mu preplatil 1 deň nevyčerpanej dovolenky. Na SP sme poslali prerušenie. Keď som robila výplaty cez program MRP tak mi vypočítalo odvody , ale len pre úrazové poistenie. Vymeriavací základ bola suma za 1 deň preplatenej dovolenky. Je to v poriadku?
    nevyčerpanú dovolenku môžeš preplácať len pri skončení prac. pomeru.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Je to OK. VZ je za ten 1deň dovolenky. a nakoľko mal prerušené poistenie z dôvodu neplat.voľna tak odvody sú nulové.

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    Ale práve o to sa mi jedná, že software MRP mi dal všade nulový vymeriavací základ, okrem úrazového poistenia. Takže ten program to potom nerobí dobre? Resp. platím za ten 1 deň preplatenej dovolenky odvody, alebo nie?

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Malo by sa odviesť iba zdravotné poistenie z minimálnej mzdy z dôvodu neplateného voľna.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Aňuška Pozri príspevok
    Malo by sa odviesť iba zdravotné poistenie z minimálnej mzdy z dôvodu neplateného voľna.
    súhlasím s odvodmi do ZP z min. VZ
    +
    ak som to správne pochopila, zamestnanec pred skončením PP čerpal pracovné voľno bez náhrady mzdy, tzv. neplatené voľno, t.j. ten posledný mesiac ešte bol v PP, aj keď nepracoval, t.j. ak ste mu vyplatili - preplatili nevyčerpanú dovolenku v mzde za obdobie v ktorom ešte bol v PP/aj keď čerpal prac. voľno bez náhr. mzdy/, tak sú odvody z tejto nevyčerpanej dovolenky vypočítané správne a majú byť odvedené.

    Ak by ste mu náhradu za nevyčerpanú dovolenku vyplatili až v zúčtovacom období, kedy už nebol u Vás v PP, tak by ste odvody z týchto náhrad neplatili...

    Skús doplniť dátumy...
    prac. voľna a skončenia PP + zúčt. obdobie mzdy o ktorom píšeš
    Naposledy upravil atka4 : 23.09.09 at 10:22 Dôvod: dopl.

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    Všetky dátumy tam mám riadne vyplnené. Len neviem prečo mi vyplní odvody len za úrazové poistenie.
    Naposledy upravil miriam.1 : 23.09.09 at 10:29

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Je dôležité vedieť, či bolo prerušenie nahlásené na všetky KALENDÁRNE dni v mesiaci. Napr. v auguste bolo 1. a 2. sobota a nedeľa.

    Preto pýtajú dievčence aj tieto údaje: "Skús doplniť dátumy...
    prac. voľna a skončenia PP + zúčt. obdobie mzdy o ktorom píšeš".

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    Jedná sa o mzdu za mesiac marec, teraz som si všimla , že program mi to zle vypočítal: Takže od 01.03.2009 do 31.03.2009 mal neplatené voľno , prerušenie bolo odoslané na sociálku. Dňom 31.03.2009 končil pracovný pomer. Za mesiac marec mu bola preplatená 1 deň nevyčerpaná dovolenka.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    miriam.1 Pozri príspevok
    Jedná sa o mzdu za mesiac marec, teraz som si všimla , že program mi to zle vypočítal: Takže od 01.03.2009 do 31.03.2009 mal neplatené voľno , prerušenie bolo odoslané na sociálku. Dňom 31.03.2009 končil pracovný pomer. Za mesiac marec mu bola preplatená 1 deň nevyčerpaná dovolenka.
    t.j.
    ZP - z min. mzdy
    SP - všetky odvody, VZ = náhrada za nevyčerpanú dovolenku

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    zúčtovacie obdobie 03/2009
    Neplatené voľno: 01.03.2009 - 31.03.2009
    Koniec pracovného pomeru: 31.03.2009

    Aké iné dátumy máte na mysli?

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    atka4 Pozri príspevok
    t.j.
    ZP - z min. mzdy
    SP - všetky odvody, VZ = náhrada za nevyčerpanú dovolenku
    OK, ďakujem

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ja by som to takto: za neplatené voľno do ZP treba odvody z min. mzdy, čiže vym.základ 295,50 + odvody z preplatenej dovolenky. Do SP odvody z preplatenej dovolenky..

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    miriam.1 Pozri príspevok
    zúčtovacie obdobie 03/2009
    Neplatené voľno: 01.03.2009 - 31.03.2009
    Koniec pracovného pomeru: 31.03.2009

    Aké iné dátumy máte na mysli?
    Presne tie sme mali na mysli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.