Zavrieť

Porady

riadok v priznaní DPH

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
ahojte poraďáci,
prosím Vás, kde mám dať do DPH priznania do akého riadku, keď sme predali tovar do Rakúska plátcovi DPH?
ďakujem
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
dufulus Pozri príspevok
ahojte poraďáci,
prosím Vás, kde mám dať do DPH priznania do akého riadku, keď sme predali tovar do Rakúska plátcovi DPH?
ďakujem
riadok 14
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
čiže riadok 13 a 14 pre tovar

a ak služby faktúruje do EÚ tak iba riadok 13? alebo 13 a 15
0 0
akire-erika akire-erika

akire-erika je offline (nepripojený) akire-erika

toto by som aj ja rada vedela, keď fakturujeme služby do ČR, ktoré sú oslobodené, v ktorom riadku toto uvediem.

Vie mi niekto pomôcť?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Sú to služby oslobodené podľa §15, §16? Tie sa do DP nedávajú, sú len v pomocnej evidencii k priznaniu DPH.

Ak sú to služby podľa § 46, 47 alebo 48, tak r. 13 a 15, ale to sa týka tretích krajín nie EU.
Naposledy upravil JarkaL : 23.09.09 at 11:56
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
dufulus Pozri príspevok
čiže riadok 13 a 14 pre tovar

a ak služby faktúruje do EÚ tak iba riadok 13? alebo 13 a 15
Tovar z SR do EU ide na riadok 14, ako som uviedol (samozrejme potom i do súčtového r. 13). Do riadku 15 ide vývoz mimo EU.
Realizované služby (oslobodené od DPH) zo SR do EU nejdú do daňového priznania.
0 0
akire-erika akire-erika

akire-erika je offline (nepripojený) akire-erika

Ja mám dodanie služieb do ČR podľa § 15, takže to nikde na daňovom priznaní neuvádzam (telekomunik.služby)
Veľmi pekne ďakujem za odpovede a posielam vám po bodíku :-)
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
akire-erika Pozri príspevok
Ja mám dodanie služieb do ČR podľa § 15, takže to nikde na daňovom priznaní neuvádzam (telekomunik.služby)
Veľmi pekne ďakujem za odpovede a posielam vám po bodíku :-)
Ďakujem za bodík.
Aj do súhrnného výkazu idú iba tovary a služby nie. Služby sú mierne špecifická vec.
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
a keď mám prijaté služby zo zahraničia (EÚ), to ide kde vlastne do priznania, je to rozdiel ako keď mám fa na tovar zo zahraničia?

ďakujem
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
dufulus Pozri príspevok
a keď mám prijaté služby zo zahraničia (EÚ), to ide kde vlastne do priznania, je to rozdiel ako keď mám fa na tovar zo zahraničia?

ďakujem
Prijaté služby z EU idú ako i na stranu vstupu i na stranu výstupu v prípade samozdanenia.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

"a keď mám prijaté služby zo zahraničia (EÚ), to ide kde vlastne do priznania, je to rozdiel ako keď mám fa na tovar zo zahraničia?

ďakujem"



Povinnosť r.9,10 a odpočítanie je súčasťou r.18,19
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- služby, pri ktorých platiteľ platí daň v zmysle § 69 zákona o DPH sa uvádza do DP r. 09,10,
- nadobudnutý tovar v zmysle § 11 zákona o DPH sa uvádza do riadkov 05,07 a daň 06,08,
- ak zároveň vzniká nárok na odpočítanie dane z uvedeného uvádza sa do r. 19 DP na DPH,
- mimo toho: ak ide o dodávky tovarov pre platiteľov do iných ČŠ (r.14 DP) netreba zabúdať na podanie súhrnného výkazu.
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
takže príklad:
vystavím faktúru za služby do Rakúska - uvediem hodnotu týchto služieb v príslušnom priznaní DPH v riadku 13 alebo neuvediem?
prijal som faktúru za služby poskytnuté v tuzemsku od plátcu DPH v Rakúsku s Rakúskym IčDPH - bude to v riadkoch 9,10 a následné odpočítanie 19,21 alebo inak?

dúfam že ma chápete
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

dufulus Pozri príspevok
takže príklad:
vystavím faktúru za služby do Rakúska - uvediem hodnotu týchto služieb v príslušnom priznaní DPH v riadku 13 alebo neuvediem? Neuvedieš.
prijal som faktúru za služby poskytnuté v tuzemsku od plátcu DPH v Rakúsku s Rakúskym IčDPH - bude to v riadkoch 9,10 a následné odpočítanie 19,21 alebo inak? Áno.

dúfam že ma chápete
Odpoveď v texte.
0 0
martinapb martinapb

martinapb je offline (nepripojený) martinapb

Fakturujem našemu českému odberateľovi sprostredkovanie dopravy, ktorú za nás vykonala slovenská firma. Ak som to dobre pochopila, jedná sa tu o službu podľa paragrafu 16, teda je to služba oslobodená od dane a nebude sa ani uvádzať v daňovom priznaní. Je to tak?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- prosím treba doplniť - preprava bola uskutočnená odkiaľ a kam - je to dosť podstatné.
0 0
martinapb martinapb

martinapb je offline (nepripojený) martinapb

Preprava bola uskutočnena zo Slovenska do Ciech a vykonal ju za nas slovensky dopravca, ktory nam ju aj vyfakturoval. Ja som ju teraz prefakturovala Cechom.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

JarkaL Pozri príspevok
Sú to služby oslobodené podľa §15, §16? Tie sa do DP nedávajú, sú len v pomocnej evidencii k priznaniu DPH.

Ak sú to služby podľa § 46, 47 alebo 48, tak r. 13 a 15, ale to sa týka tretích krajín nie EU.

§46 = r. 13, 15 aj EU nie?

2) Oslobodená od dane je doprava osôb na území tuzemska, ak ide o dopravu
a) z tuzemska do zahraničia,
b) zo zahraničia do tuzemska,
c) z miesta v zahraničí do miesta v zahraničí cez tuzemsko,
d) medzi dvoma miestami v tuzemsku, ktorá tvorí súčasť medzinárodnej leteckej alebo vodnej dopravy.

(3) Doprava batožiny a motorového vozidla, ktoré sprevádzajú dopravované osoby, a dodanie služieb vzťahujúcich sa na dopravu osôb sú oslobodené od dane, ak je samotná doprava osôb oslobodená od dane podľa odseku 2.

T.j. zahraničie = aj EU je zahraničie nie?
Naposledy upravil kkllc : 09.10.09 at 19:30
0 0
martinapb martinapb

martinapb je offline (nepripojený) martinapb

No lenže tu sa nejedná o dopravu osôb, ktorú upravuje odsek 2 paragrafu 46, ani dopravu batožiny alebo motorového vozidla, ktoré upravuje odsek 3. Ale jedná sa o dopravu tovaru k zákazníkovi, preto si myslím, že toto paragraf 46 neupravuje a do daňového priznania sa to neuvádza. Opravte ma, ak sa mýlim.
0 0
martinapb martinapb

martinapb je offline (nepripojený) martinapb

Potrebovala by som zistit, ci sa do danoveho priznania r. 13 dava sprostredkovanie dopravy do Ciech. Dopravu vykonala za nas slovenska firma, ktora nam ju aj vyfakturovala s DPH. Ja som ju Cechom len prefakturovala v tej istej sume, ale bez DPH. Doprava sa uskutocnila zo Slovenska do Ciech.
0 0
tulila tulila

tulila je offline (nepripojený) tulila

čo ak som V DP vykázala služby do EU ako uskladnenie mr,boxov. a marketingové poradenstvo. Je to veľká chyba
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať