Zavrieť

Porady

Nástup do nového PP keď je zamnec PN

som kto som
Dňa 21. 9. 2009 bol uzatvorený PP s novým zamncom, na dobu určitú do 31.12.2009. Zatiaľ nie je poprihlasovaný...
Nástup bol dohodnutý na 28.09.2009. Žiaľ, zamncovi sa stal dňa 23.09. úraz a leží v nemocnici - doba liečenia ako pri väčšine úrazov zatiaľ neurčitá...
Čo s tým teraz, prihlásiť ho normálne do poisťovní k dohodnutému dátumu 28.09.2009, a začať mu vyplácať PN-ku a čakať ako sa to s dĺžkou PN-ky vyvinie, alebo ho vôbec neprihlasovať a PP pokladať za neprávoplatný???
Ďakujem za váš čas a príspevky
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ZDENIELA Pozri príspevok
Dňa 21. 9. 2009 bol uzatvorený PP s novým zamncom, na dobu určitú do 31.12.2009. Zatiaľ nie je poprihlasovaný...
Nástup bol dohodnutý na 28.09.2009. Žiaľ, zamncovi sa stal dňa 23.09. úraz a leží v nemocnici - doba liečenia ako pri väčšine úrazov zatiaľ neurčitá...
Čo s tým teraz, prihlásiť ho normálne do poisťovní k dohodnutému dátumu 28.09.2009, a začať mu vyplácať PN-ku a čakať ako sa to s dĺžkou PN-ky vyvinie, alebo ho vôbec neprihlasovať a PP pokladať za neprávoplatný???
Ďakujem za váš čas a príspevky
Len si chcem overiť, PP vzniká 28.9. a PP bola podpísaná 21.9.?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZDENIELA Pozri príspevok
Dňa 21. 9. 2009 bol uzatvorený PP s novým zamncom, na dobu určitú do 31.12.2009. Zatiaľ nie je poprihlasovaný...
Nástup bol dohodnutý na 28.09.2009. Žiaľ, zamncovi sa stal dňa 23.09. úraz a leží v nemocnici - doba liečenia ako pri väčšine úrazov zatiaľ neurčitá...
Čo s tým teraz, prihlásiť ho normálne do poisťovní k dohodnutému dátumu 28.09.2009, a začať mu vyplácať PN-ku a čakať ako sa to s dĺžkou PN-ky vyvinie, alebo ho vôbec neprihlasovať a PP pokladať za neprávoplatný???
Ďakujem za váš čas a príspevky
Ak nechcete PZ rušiť, dňom nástupu 28.9. ho prihlásite do poisťovní a budete mu preplácať náhradu za DPN( najdlhšie však 10KD)
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
mzdarka renca Pozri príspevok
Len si chcem overiť, PP vzniká 28.9. a PP bola podpísaná 21.9.?
Áno, je v tom neaký problém?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Tweety Pozri príspevok
Ak nechcete PZ rušiť, dňom nástupu 28.9. ho prihlásite do poisťovní a budete mu preplácať náhradu za DPN( najdlhšie však 10KD)
Dobre, ak by sme postupovali takto, zamnca by sme riadne nahlásili do poisťovní s dňom nástupu 28.9.... Ako si má potom dať vypísať PN-ku? Odo dňa vzniku úrazu, alebo dňom, kedy mal nastúpiť do zamestania, teda až k tomu 28.9.?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ZDENIELA Pozri príspevok
Áno, je v tom neaký problém?
nie, nie je, tým pádom, ak zamestnanec nenastúpi 28.9. do práce, tak PP nevznikol, nakoľko ostal PN ešte pred jeho vznikom.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
No a už tu máme dva rozdielne názory ... tohto som sa obávala
Tak poraďáci, čo s tým teraz?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ZDENIELA Pozri príspevok
Dňa 21. 9. 2009 bol uzatvorený PP s novým zamncom, na dobu určitú do 31.12.2009. Zatiaľ nie je poprihlasovaný...
Nástup bol dohodnutý na 28.09.2009. Žiaľ, zamncovi sa stal dňa 23.09. úraz a leží v nemocnici - doba liečenia ako pri väčšine úrazov zatiaľ neurčitá...
Čo s tým teraz, prihlásiť ho normálne do poisťovní k dohodnutému dátumu 28.09.2009, a začať mu vyplácať PN-ku a čakať ako sa to s dĺžkou PN-ky vyvinie, alebo ho vôbec neprihlasovať a PP pokladať za neprávoplatný???
Ďakujem za váš čas a príspevky
Keďže nedošlo k nástupu a PÚ vznikol ešte pred vznikom, nikde by som z-ca neprihlasovala. Nebrala by som ho ako z-ca firmy. Hoci PZ bola uzatvorená 21.9., ale k nástupu nedošlo.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Môžete s ním uzatvoriť novú PZ, keď vyzdravie.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ešte trošku citácie zo ZP

§ 46
Vznik pracovného pomeru



Pracovný pomer vzniká odo dňa, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
drobeceva Pozri príspevok
Keďže nedošlo k nástupu a PÚ vznikol ešte pred vznikom, nikde by som z-ca neprihlasovala. Nebrala by som ho ako z-ca firmy. Hoci PZ bola uzatvorená 21.9., ale k nástupu nedošlo.
K nástupu nedošlo, pretože zamnec bol dočasne PN, myslíte, že to znamená že PP nie je právoplatný? To sa mi nezdá ... nerada by som urobila chybu a potom pochopte, čo ak PN-ka bude dlhodobá (pri úraze človek nikdy nevie) a ja ho týmto o tú PN-ku pripravím, veď to nie je sranda, hlavne keď ide o peniaze ...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

mzdarka renca Pozri príspevok
Len si chcem overiť, PP vzniká 28.9. a PP bola podpísaná 21.9.?
PZ teoreticky môže byť uzatvorená aj skôr, ale ja to robím vo výnimočných prípadoch, lebo môže sa za tú dobu hoci čo stať. Viď uvedený prípad.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZDENIELA Pozri príspevok
K nástupu nedošlo, pretože zamnec bol dočasne PN, myslíte, že to znamená že PP nie je právoplatný? To sa mi nezdá ... nerada by som urobila chybu a potom pochopte, čo ak PN-ka bude dlhodobá (pri úraze človek nikdy nevie) a ja ho týmto o tú PN-ku pripravím, veď to nie je sranda, hlavne keď ide o peniaze ...
Najprv zistí u toho, kto ho prijímal, čo a ako s ním, a potom podľa toho postupuj.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ZDENIELA Pozri príspevok
K nástupu nedošlo, pretože zamnec bol dočasne PN, myslíte, že to znamená že PP nie je právoplatný? To sa mi nezdá ... nerada by som urobila chybu a potom pochopte, čo ak PN-ka bude dlhodobá (pri úraze človek nikdy nevie) a ja ho týmto o tú PN-ku pripravím, veď to nie je sranda, hlavne keď ide o peniaze ...
http://www.porada.sk/1159827-post10.html
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ZDENIELA Pozri príspevok
K nástupu nedošlo, pretože zamnec bol dočasne PN, myslíte, že to znamená že PP nie je právoplatný? To sa mi nezdá ... nerada by som urobila chybu a potom pochopte, čo ak PN-ka bude dlhodobá (pri úraze človek nikdy nevie) a ja ho týmto o tú PN-ku pripravím, veď to nie je sranda, hlavne keď ide o peniaze ...
Možno ma niekto presvedčí, ale PP bol uzatvorený na 28.9. on nenastúpil.
PÚ vznikol 21.9. - to znamená, že Vašim zamestnancom nebol. Došlo k vzniku PP? Podľa mňa nie
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

drobeceva Pozri príspevok
Možno ma niekto presvedčí, ale PP bol uzatvorený na 28.9. on nenastúpil.
PÚ vznikol 21.9. - to znamená, že Vašim zamestnancom nebol. Došlo k vzniku PP? Podľa mňa nie
Súhlasím, veď predsa nenastúpil.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
mzdarka renca Pozri príspevok
Ešte trošku citácie zo ZP

§ 46
Vznik pracovného pomeru


Pracovný pomer vzniká odo dňa, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.
Ja si vysvetľujem tento citát tak, že PP vznikne 28.9. - teda dňom ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.
Čo vaše názory?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Tweety Pozri príspevok
Najprv zistí u toho, kto ho prijímal, čo a ako s ním, a potom podľa toho postupuj.
Nadriadený nemá s tým problém, chce mu pomôcť a náhradu príjmu za prvých 10 dní vyplatiť a aby mal neskôr samozrejme aj nárok na PN-ku.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ZDENIELA Pozri príspevok
Ja si vysvetľujem tento citát tak, že PP vznikne 28.9. - teda dňom ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.
Čo vaše názory?
Áno, PP mal vzniknúť 28.9.- on nenastúpil, od PZ môžte odstúpiť. Sama píšeš, že ho nemáš nahláseného. Takže nie je ani na SP, ani na ZP prihlásený.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ZDENIELA Pozri príspevok
Nadriadený nemá s tým problém, chce mu pomôcť a náhradu príjmu za prvých 10 dní vyplatiť a aby mal neskôr samozrejme aj nárok na PN-ku.
Podľa mňa to nejde o to uškodiť mu, ale treba zistiť, kde bol do tej doby, dokedy mal nastúpiť k Vám. Nemá nárok na PN z ochrannej lehoty?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

pozrite § 19 ods.2 Zákonník práce

Od PZ možno odstúpiť, len kým zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý den bez toho, že by mu v tom bránila prekážka v práci, alebo do týždna neupovedomí zamestnávatela otejto prekážke.

príp. tu je link, kde je o tom trochu popísané.
http://kariera.zoznam.sk/sk/cl/10037...covneho-pomeru

no a PN si myslím, že len ak bude vystavená najskôr v den vzniku PP, tak by vznikol aj nárok aj na nemocenské/náhradu príjmu u nového zamestnávatela. Či by vznikol nárok aj v prípade, ak by PN vznikla skôr, tak to nie som presvedčená, lebo v ten den vlastne neexistovalo nem.poistenie a nárok sa posudzuje podla dna vzniku PN.

Súhlasím s drobečkovou, že v tom prípade ak PN vznikla pred vznikom nového PP, ak predtým bol inde zamestnaný/nem.poistený, by si mal požiadať o nárok z predchádzajúceho ukončeného nem.poistenia v OL (OL je 42kalend.dní po ukončení predchádzajúceho NP, ak trvalo aspon 42dní). Aj ked vznik nového NP/PP to myslím neovplyvnuje.
Naposledy upravil brčko : 24.09.09 at 08:51 Dôvod: doplnenie "u nového zamestnávatela"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať