Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a krachujúca firma

Som na rodičovskej dovolenke, môj zamestnávateľ končí svoju činnosť z dôvodu bankrotu. Kto mi ukončí pracovný pomer po RD ? Mám nárok na odstupné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Čo znamená bankrot, t.j. akým spôsobom končí činnosť? Podstatné je, či niekto podal návrh na konkurz na tvojho zametnávatela, bud on sám, alebo niektorý s veritelov.

    vrbkas je offline (nepripojený) vrbkas

    vrbkas
    tak presne toto zaujima aj mňa. mám nárok na odstupné keď som na materskej. práca vo verejnom zájme. jednoducho sa zrušila tabuľka.... ?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    vrbkas Pozri príspevok
    tak presne toto zaujima aj mňa. mám nárok na odstupné keď som na materskej. práca vo verejnom zájme. jednoducho sa zrušila tabuľka.... ?
    ak rušia tvojho zamestnávatela alebo jeho časť počas čerpania tvojej MD alebo RD, tak ti musia dať výpoved podla § 63 ods.1 písm.a) s nárokom na odstupné. Alebo môžete podpísať dohodu o ukončení PP z tých istých dôvodov. V dohode však musí byť uvedený organizačný dôvod ukončenia PP aby bol nárok na odstupné.

    Rodičovská dovolenka a krachujúca firma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.