Zavrieť

Porady

Okamžité skončenie pracovného pomeru

Dobrý deň,

prosím poraďákov o Váš názor. Ja si myslím, že mám pravdu, ale nemôžem o tom predvedčiť svojho nadriadeného.

Končíme so zamestnancom okamžite pracovný pomer za porušenie pracovnej disiciplíny (absencia). Môj nadriaddený mu chce dať strhnúť jeden priemerný mesačný plat v zmysle § 62 ZP. Ja tvrdím, že na to nemá nárok, nakoľko dotyčnému neplynie žiadna výpovedná lehota. Kto má podľa Vás pravdu.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Štefka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím poraďákov o Váš názor. Ja si myslím, že mám pravdu, ale nemôžem o tom predvedčiť svojho nadriadeného.

    Končíme so zamestnancom okamžite pracovný pomer za porušenie pracovnej disiciplíny (absencia). Môj nadriaddený mu chce dať strhnúť jeden priemerný mesačný plat v zmysle § 62 ZP. Ja tvrdím, že na to nemá nárok, nakoľko dotyčnému neplynie žiadna výpovedná lehota. Kto má podľa Vás pravdu.

    Ďakujem.
    Máš pravdu, v zmysle par. 62 môže siahnuť na plat za nedodržanie povednej doby a to len vtedy, pokiaľ je to dohodnuté písomne. Takže sa uvedený prípad sa nevzťahuje/
    Za absenciu nie je možné siahnuť na plat. Dá sa jedine krátením osob.ohodnotenia, resp. krátením prémii.
    Naposledy upravil drobeceva : 24.09.09 at 10:40 Dôvod: doplnenie

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Štefka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím poraďákov o Váš názor. Ja si myslím, že mám pravdu, ale nemôžem o tom predvedčiť svojho nadriadeného.

    Končíme so zamestnancom okamžite pracovný pomer za porušenie pracovnej disiciplíny (absencia). Môj nadriaddený mu chce dať strhnúť jeden priemerný mesačný plat v zmysle § 62 ZP. Ja tvrdím, že na to nemá nárok, nakoľko dotyčnému neplynie žiadna výpovedná lehota. Kto má podľa Vás pravdu.

    Ďakujem.
    Myslíš asi tento odstavec:
    (3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

    Tak to si nadriadený zle vysvetľuje. Na váš prípad sa to nedá aplikovať.

    Chceš k tomu bližšie vysvetlenie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Štefka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím poraďákov o Váš názor. Ja si myslím, že mám pravdu, ale nemôžem o tom predvedčiť svojho nadriadeného.

    Končíme so zamestnancom okamžite pracovný pomer za porušenie pracovnej disiciplíny (absencia). Môj nadriaddený mu chce dať strhnúť jeden priemerný mesačný plat v zmysle § 62 ZP. Ja tvrdím, že na to nemá nárok, nakoľko dotyčnému neplynie žiadna výpovedná lehota. Kto má podľa Vás pravdu.

    Ďakujem.
    Šéf nemá na krátenie právny nárok, v tomto prípade neide o výpoveď a o porušenie podmienok(SD)ale o okamžité skončenie PP.
    Naposledy upravil Tweety : 24.09.09 at 12:04

    Okamžité skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.