Zavrieť

Porady

Úhrada poplatku za vystavenie duplikátu

Môžete mi poradiť prosím, koľko sa platí za vystavenie duplikátu vysvedčenia a ako to zaúčtujem ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    za vystavenie duplikatu vysvedcenia ja peniaze nevyberam ale žiadatel si vypise ziadost o vystavenie duplikatu a donesie kolok vo vyske 3 € (za jednu stranu 1,50 €), ked je duplikat vystaveny tak vačšiu čast kolku nalepim na duplikat a maly ustrizok nalepim do evidencie duplikatov - je na to smernica - teraz neviem dat presnejsie udaje lebo nie som v praci ale v googli urcite cez duplikaty vysvedceni nieco najdes. Peniaze v hotovosti jednoducho nevyberam.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Po pátraní za potrebnom informáciou som zistila, že obce, mestá a organizácie nimi zriadené, t.j. verejná správa musí vyberať poplatky za vystavenie duplikátov, resp. môže úhrada prebehnúť bezhotovostne na účet a finančné prostriedky sú príjmom organizácie, spôsob úhrady je uvedený v zákone 145/1995 o správnych poplatkoch. Kolky sú príjmom ŠR a môže ich používať iba štátna správa. Na vyberanie poplatkov potrebujem smernicu, na nete som našla len smernice pre stredné a vysoké školy, máte niekto takúto smernicu aj pre ZŠ ?

    Úhrada poplatku za vystavenie duplikátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.