Zavrieť

Porady

VUB-DDP

Musím podať dodatočné priznanie,lenže
1,VUB mi na výpise z podnikateľ. učtu vždy vyplatený kr. úrok+ daň a ja teraz neviem kam to v peňažnom denníku zapísať a čo s tým v daňovom priznaní (keď to priznám mám doložiť výpisy ako dô kaz o zaplatenej dani) Tento rok to už neúčtujú.
2,Poraďte mi prosím ako mám zaznamenať trebárs počítač do zásob (ja som to nezapisovala, pretože som ho celý odpísala naraz, stál len 24000,-)skúste mi prosím názorne napísať ako čo píšete do tej knihy zásob, a o koľko sa to v účtovnictve každy rok znižuje (trebárs odhadca ráta elektroniku, nábytok, každý rok -25% z ceny dole+ opotrebovanosť)
napr. 31.12.2004
15.3.2004 počítač 5000,- -10% 4500,-
2005 -20ˇ 3600,- až po vyradenie,teda 0 hodnotu
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sklenkova
    Musím podať dodatočné priznanie,lenže
    1,VUB mi na výpise z podnikateľ. učtu vždy vyplatený kr. úrok+ daň a ja teraz neviem kam to v peňažnom denníku zapísať a čo s tým v daňovom priznaní (keď to priznám mám doložiť výpisy ako dô kaz o zaplatenej dani) Tento rok to už neúčtujú.
    Kreditný úrok je príjem podliehajúci dani z príjmov. Zapíše sa do ostatných príjmov. Zrážková daň z príjmov samozrejme je nedaňový výdavok.
    Do daňového priznania sa kreditný úrok započítava do príjmov. Zaplatená daň z úrokov sa uvádza v riadku 92 daň. priznania. K daň. priznaniu sa neprikladajú dôkazy o zaplatení dane, tie bude žiadať daňová kontrola - až príde.

    Smiem sa spýtať, čo tento rok neúčtujú?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zásoby sú zásoby určené na výrobu, alebo ide o tovar na dalsi predaj. PC pre vlastnu potrebu je prevádzková réžia a celý výdavok ide do stlpce p.r.
    ak kr.úrok + daň nebola zaznačená nikde v PD, tak to neovplyvňuje konečnú daň.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sklenkova
    Musím podať dodatočné priznanie,lenže
    Poraďte mi prosím ako mám zaznamenať trebárs počítač do zásob (ja som to nezapisovala, pretože som ho celý odpísala naraz, stál len 24000,-);
    Počítač (za 24,000 Sk) zahrnutý do daňových výdavkov už nie je zásoba - nie je na sklade ale používa sa. Konkrétne s týmto počítačom sa už v nasled. rokoch nerobí nič v JÚ. Nadobudnuté predmety treba zaevidovať a inventarizáciou na konci roka zisťovať či ich ešte máme, či sú použiteľné a pod.

    skúste mi prosím názorne napísať ako čo píšete do tej knihy zásob, a o koľko sa to v účtovnictve každy rok znižuje (trebárs odhadca ráta elektroniku, nábytok, každý rok -25% z ceny dole+ opotrebovanosť)
    napr. 31.12.2004
    15.3.2004 počítač 5000,- -10% 4500,-
    2005 -20ˇ 3600,- až po vyradenie,teda 0 hodnotu
    Ďakujem
    Tejto časti otázky nerozumiem na čo sa pýtaš. Tebou popísaný postup odhadcu sa robí pre prípad predaja PC - nie pre účtovníctvo.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    [QUOTE=Lida]zásoby sú zásoby určené na výrobu, alebo ide o tovar na dalsi predaj. PC pre vlastnu potrebu je prevádzková réžia a celý výdavok ide do stlpce p.r.
    ak kr.úrok + daň nebola zaznačená nikde v PD, tak to neovplyvňuje konečnú daň.
    Ja som to zaznačila ako príjem ovplyvňujúci, ale zároveň som zapísala odvedenú daň do stľpca daň z príjmu. V DP som to neuviedla nakolko som nemala o tom potvrdenie.(zo zamestnania som musela doložiť potvrdenie)Logicky som považovala túto daň za vysporiadanú.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Čo sa týka tých zásob a odhadcu mala som na mysli ocenenie pre súd.Totiž ja vlastne nemám žiadne zásoby,že vraj aj počítač, kopírku...musím zapísať do zásob aj keď som ich v réžii dala do výdavkov. No a ja som na konci roka nemala žiadne zásoby(z môjho pohladu písať odpísaný počítač do zásob je mimo pochop) Preto uvažujem,že sa musí nejako znižovať hodnota trebars počítača-keď sa uvádza do majetku

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sklenkova
    Ja som to zaznačila ako príjem ovplyvňujúci, ale zároveň som zapísala odvedenú daň do stľpca daň z príjmu. V DP som to neuviedla nakolko som nemala o tom potvrdenie.(zo zamestnania som musela doložiť potvrdenie)Logicky som považovala túto daň za vysporiadanú.
    Urobila si to dobre.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sklenkova
    Čo sa týka tých zásob a odhadcu mala som na mysli ocenenie pre súd.Totiž ja vlastne nemám žiadne zásoby,že vraj aj počítač, kopírku...musím zapísať do zásob aj keď som ich v réžii dala do výdavkov. No a ja som na konci roka nemala žiadne zásoby(z môjho pohladu písať odpísaný počítač do zásob je mimo pochop) Preto uvažujem,že sa musí nejako znižovať hodnota trebars počítača-keď sa uvádza do majetku
    Asi treba zobrať do úvahy časové hladisko, či ide o predmet dlhodobej spotreby. U počítača maximálne 4 r. Ak sa za ten čas nezničí, tak "morálne" sa opotrebuje.
    Určite treba každú vec posúdiť osobitne. Pre mňa je táto požiadavka úplnou novinkou, nikdy som sa s tým nestretla, nikde som o tom nečítala.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Takže ja to nebudem zapisovať,veď počítač som dala do výdavkov a keby náhodou nejaká kontrola na otázky budem odpovedať:keď nevieš nepýtaj sa ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.