Zavrieť

Porady

Otvorenie predajne - co treba


Ahojte. Ideme otvarat predajnu, nasu prvu. Mohli by ste mi povedat, ake povolenia treba? Kde to treba nahlasit? Ake doplnujuce veci bude treba robit?

Zatial som zistil toto:
- Urad verejneho zdravotnictva: ziadost, najomnu zmluvu, vypis z OR, kolok 16.50 EUR
- nahlasit prevadzkovu dobu na miestny urad: tlacivo, najomnu zmluvu, vypis z OR
- krajsky pamiatkovy urad, musia schvalit reklamu: ziadost, najomnu zmluvu, vypis z OR, suhlas majitela, vizualizacia, kolok 16.50 EUR
- nahlasit otvorenie prevadzky na zivnostensky
- nieco od hasicov, co a ako neviem
treba aj nieco ine?

Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    genginka je offline (nepripojený) genginka

    genginka
    Dakujem ešte sa chcem opýtať čo presne treba na hygiene, ked chcem otvoriť obchod s detským oblečením....

    Strááášne moc dakujem

    genginka je offline (nepripojený) genginka

    genginka
    Leni a prosím čo má byť vlastne v tom prevádzkovom poriadku moc tomu nerozumiem..l dakujem si zlatá že mi odpovedáš....

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    lenkak Pozri príspevok
    udržiavanie čistoty na pracovisku.

    A to je co?
    To musi byt podla akeho zakonu?

    pzika je offline (nepripojený) pzika

    pzika
    "nieco od hasicov, co a ako neviem"
    tak toto trapi aj mna. Zatial mi NIKTO (vratane firiem co sa zaoberaju PO, developera od koho kupujeme predajnu, miestneho uradu) nevedel poradit...

    Inuška je offline (nepripojený) Inuška

    Inuška
    Najlepšie ak sa obrátiš na firmu ktorá sa tým zaoberá. Tam treba preškoliť zamestnancov, mať požiarny plán, hasiace prístroje v prevádzke, atd. Je toho viac a každé 3 mesiace by to mal požiarny technik znovu kontrolovať.....

    Otvorenie predajne - co treba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.