Zavrieť

Porady

PGP kryptovanie

nevie mi niekto poradiť nejaky dobry soft na vytvorenie verejneho kluca PGP spolu s jeho odtlačkom (fingerprint) , potrebujem to na kryptovanie bankovych vypisov zasielane bankou,

skusal som pozerat program pgp ale po 30 dnoch konci trial verzia a potom by som to nemohol pouzivat, poradte nejaky dobry soft, pretoze na zip šifrovanie pomocou hesla sa podla mna neda spolahnut, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Odporúčam skúsiť najprv toto:

    http://lmgtfy.com/?q=PGP+%22freeware%22

    (a z toho PGPFree ver. 8.0)
    Naposledy upravil Charon : 03.10.09 at 11:12

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    to charon: dik za radu , no mam to uz nainstalovane ale pri vytvarani serie klucov neviem co treba zmenit v podrobnych nastaveniach (vid. priloha) pre DH/DSS kluc, myslim kvoli bezpecnosti zabezpecenia kryptovania klucom, ak vie niekto poradit tak pomozte, dik
    PGP kluc.jpg  

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Lukáš, neviem, ak mám byť úprimný, čo potrebuješ.

    PGP Ti vygenerovalo dva klúče - Verejný a Súkromný. Verejný kľúč daj komukoľvek a kamkoľvek. S tým kľúčom bude druhá strana zaheslovávať súbory pre Teba. S verejným kľúčom sa nedá súbor odheslovať a ani podpísať.

    Na podpis potrebuješ svoj súkromný kľúč a druhá strana na overenie Tvoj verejný kľúč.
    Ak chceš vedieť, či práve banka poslala Tebe výpis - tak pre overenie potrebuješ verejný kľúč banky.

    Vysvetlím ako sa to robí:

    Banka zahesluje dokument Tvojim verejným kľúčom a podpíše svojim súkromným.
    Ty dokument odhesluješ svojim súkromným a bankiným verejným overíš pravosť podpisu.

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    to charon: myslel som tie rozsirene nastavenia pri vytvarani serie klucov, no nevadi, uz som na to dosiel, postupne som si to vyhladal cez google, ale potreboval by som este pomoct s tym ako mam exportovat moj verejny kluc, skusal som to tak, ze som klikol na moj kluc (seriu klucov) a potom som vybral copy public key a skopiroval som to do poznamkoveho bloku a ulozil so to ako .asc ale ked som potom klikol na private key a dal exportovat sukromny kluc tak sa mi zda, ze je to ten isty subor aj velkost ma taku istu a nechcel by som omylom zaslat banke privatny kluc, ak mi vies pomoct ako exportujem privat key a ako public key tak ti budem velmi vdacny,
    pouzivam PGP Desktom 9.10

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    No oba kľúče sú rovnako veľké ... vizuálne neprídeš na to, ktorý je ktorý... Musíš sa spoľahnúť na to, čo vygeneruje: private, public (či ako to nazve... nemám, nepoužívam pgp).

    Skús v nejakom programe si porovnať súbory - uvidíš rozdiely...

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    no skusim to este pozret, inak nepoznas nejaky freeware nieco podobne ako PGP Desktop, pretoze je to trial verzia a po mesiaci mi plna verzia skonci, ak viec tak porad, dik

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Mohol by ti pomôcť tento dokument. Je tam aj odkaz na free soft ohľadne pgp a akýsi návod na nastavenie programu, neštudoval som to.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Tak ako som Ti poradil v mojej prvej reakcii, poradil Ti aj domenico.office (ten istý program, ten istý link)

    Choď na http://www.pgpi.org/products/pgp/versions/freeware/ a stiahni si PGPFREE verziu pre WinXP

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Sorry, ak som to len zdupľoval, videl som tam aj nejaké návody, preto sa mi zdalo vhodné to poslať, možno to pomôže Lukášovi, keď bude mať aj nejaký návod k tomu.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    domenico.office ja som nevravel nič o zdupľovaní smerom na Teba. Iba som Lukášovi povedal, že dostal dva typy na to isté - teda asi to bude PGP 8. správna cesta....

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Lukáš, napadá ma jedna vec, ten program, čo máš akože 30-dňovú verziu, ti vygeneruje kľúčový pár a napadlo ma, že ty ten program nebudeš potrebovať, ten program v plnej verzii ponúka možnosti pre to keby si mal zaregistrovaný osobný, či kvalifikovaný certifikát. Tvoj kľúčový pár sa predsa ukladá v PC a ten ho používa na šifrovanie od teba, či odšifrovania správ k tebe. Naozaj nepoznám funkcie toho programu, ale mal by ti ponúknuť import "certifikátu" do tvojho systému. Certifikátu je preto v úvodzovkách, pretože podľa zákona o elektronickom podpise sa za certifikát považuje len taký, ktorý ti vydá certifikačná autorita podľa vyššie spomenutého zákona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.