Zavrieť

Porady

zaúčtovanie stravného

ahojte mám k Vám veľkú prosbu.
Mohol by mi niekto napísať ako mám presne zaúčtovať stravné lístky? Aj vyúčtovanie?Díky za pomoc. prosííííím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    11danny99 je offline (nepripojený) 11danny99

    11danny99
    /Mám ešte otázočku. Keď zamestnanec nastúpy napr. v 9/2009, kedy a za ktoré obdobie mu mám dať stravné lístky? Lebo som vyčítal, že dozadu sa nesmú dávať lístky. Tak som rozmýšľal že mu nedám za september ale až za október. V tom prípade mu dám v 1.10. lístky za október, vyúčtujem mu to v oktobrovej výplate (čiže v novembri). A čo ked niektorý deň nepríde do práce napr. bol u lekára. Ako to mám potom urobiť? To mu mám dať v 11/2009 mesiaci o tie dni čo nebol v práci menej lístkov? A zasa viesť evidenciu čo? Aby som stoho nemal guláš. No strašné. Prosím o odpoveď.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Ja účtujem takto:
    fa. od dodávateľa stravných poukážok - manipul. poplatok na 518 an/321
    Dph z man. poplatku 343 an/321
    str. pukážky 213 an./321
    Zamestnancom sa vydávajú stravné lístky podľa toho koľko odpracovali dní,
    keď napr. v Októbri bude mať pracovník 3 dni dovolenky tak v Novembri mu dám o 3 lístky menej. Treba to ošetriť v internéj smernici aj s kalkuláciou stravnej poukážkya koľko firma prispeje zo soc. fondu

    Rozúčtovanie podľa vydaných poukážok: ID 527 / 55% / / 213
    472/213
    335/213

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    11danny99 Pozri príspevok
    /Mám ešte otázočku. Keď zamestnanec nastúpy napr. v 9/2009, kedy a za ktoré obdobie mu mám dať stravné lístky? Lebo som vyčítal, že dozadu sa nesmú dávať lístky. Tak som rozmýšľal že mu nedám za september ale až za október. V tom prípade mu dám v 1.10. lístky za október, vyúčtujem mu to v oktobrovej výplate (čiže v novembri). A čo ked niektorý deň nepríde do práce napr. bol u lekára. Ako to mám potom urobiť? To mu mám dať v 11/2009 mesiaci o tie dni čo nebol v práci menej lístkov? A zasa viesť evidenciu čo? Aby som stoho nemal guláš. No strašné. Prosím o odpoveď.

    Spätne si do výdavkov SL nemôže dať SZČO. Zamestnanec ich spätne dostať môže a správne by ich mal dostať už pri nástupe do práce, teda vopred.

    Sosa je offline (nepripojený) Sosa

    Sosa
    Naša firma vydáva stravné lístky zamestnancom v polovici mesiaca za príslušný mesiac ( k výplatnému termínu za predchádzajúci mesiac). V januári 09 keď sme vyplatili mzdy za mesiac december 08 sme vydali SL za mesiac Január 09. Z tejto výplaty sme im strhli aj sumu, ktorú máme ako pohľadávku za SL voči zamestnancom. Mám správne účtované o stravných lístkoch keď zrážku z decembrovej mzdy som účtovala až v januári 2009?
    Ako je to správne na prelome rokov?

    aliiica je offline (nepripojený) aliiica

    aliiica
    Mozem v decembri 2009 objednat stravne listky na januar 2010? s tym.. ze na fa zauctujem miesto 518.. 381 a ID 55% miesto 527.. na 381?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SL sú ceniny, takže obstaranie dáš na 213.

    aliiica je offline (nepripojený) aliiica

    aliiica
    ano..viem. ze 213.. ale za ten poplatok na fa som myslela.. moze to tak byt? alebo az v novom roku mozem objednat sl?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    objednáš podľa potreby, zam-ci musia mať zabezpečenú stravu, teda aj SL 2.1.
    A ten poplatok je náklad v súvislosti s obstaraním SL-daj ho normálne na 518.
    Naposledy upravil KEJKA : 04.12.09 at 07:51 Dôvod: nie-malo byť ANO

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aliiica Pozri príspevok
    nejaka som dopletena, takze nemozem teraz objednat sl na januar 2010?
    Môžeš.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    KEJKA Pozri príspevok
    objednáš podľa potreby, zam-ci musia mať zabezpečenú stravu, teda aj SL 2.1.
    A ten poplatok je náklad v súvislosti s obstaraním SL-daj ho normálne na 518.
    aliiica Pozri príspevok
    nejaka som dopletena, takze nemozem teraz objednat sl na januar 2010?
    prepáč, doplietla som ťa. Neviem, prečo som pichla do odpovede na začiatok NIE, samozrejme, chcela som napísať, že áno, môžeš objednat podľa potreby. Príspevok som upravila.
    ceniny dáš na ceniny a províziu do nákladov 2009 - vtedy ti poskytli službu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aliiica Pozri príspevok
    super, dakujem, a ako to teda zauctujem??
    Odpoveď už máš vyššir, obstaranie na 213, províziu z obstarania 518.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ešte dodám, trafili by sme hned do čierneho, keby názov témy nebol zaúčtovaie stravného, ale napr. zaúčtovanie provízie,....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.