Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku - preplatenie

Dobrý deň, mám takúto otázku:
10.11.2008 som nastúpila na MD do 24.5.2009. Z roku 2008 mám 20 dní dovolenky, od 25.5.2009 som nastúpila na RD s tým že pracujem na dohodu o prac. činnosti u toho istého zamestnávateľa. Mne vychádza že za rok 2009 mám nárok na nekrátenú dovolenku 20 dní z dôvodu trvania prac. pomeru a čerpania MD. Na RD budem ešte min. 2 roky. Teraz neviem čo s tou dovolenkou z 2008 a potom aj z 2009, dostanem ju preplatenú? Som mzdárka,takže to riešim vlastne pre seba.
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janusa Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám takúto otázku:
    10.11.2008 som nastúpila na MD do 24.5.2009. Z roku 2008 mám 20 dní dovolenky, od 25.5.2009 som nastúpila na RD s tým že pracujem na dohodu o prac. činnosti u toho istého zamestnávateľa. Mne vychádza že za rok 2009 mám nárok na nekrátenú dovolenku 20 dní z dôvodu trvania prac. pomeru a čerpania MD. Na RD budem ešte min. 2 roky. Teraz neviem čo s tou dovolenkou z 2008 a potom aj z 2009, dostanem ju preplatenú? Som mzdárka,takže to riešim vlastne pre seba.
    Ďakujem za odpovede.
    Dovolenka sa prepláca len pri skončení prac.pomeru. V prípade MD si ju môžeš čerpať po návrate do zamestnania.

    Nejako mi nesedí ten tvoj mzdársky výpočet nekrátenej dovolenky za rok 2009

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Janusa Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám takúto otázku:
    10.11.2008 som nastúpila na MD do 24.5.2009. Z roku 2008 mám 20 dní dovolenky, od 25.5.2009 som nastúpila na RD s tým že pracujem na dohodu o prac. činnosti u toho istého zamestnávateľa. Mne vychádza že za rok 2009 mám nárok na nekrátenú dovolenku 20 dní z dôvodu trvania prac. pomeru a čerpania MD. Na RD budem ešte min. 2 roky. Teraz neviem čo s tou dovolenkou z 2008 a potom aj z 2009, dostanem ju preplatenú? Som mzdárka,takže to riešim vlastne pre seba.
    Ďakujem za odpovede.
    Myslím, že to máš zle. Mne vychádza nárok na 9/12 z ročného nároku, t.j. 15 dní.

    Dovolenku si vyčerpáš po návrate z RD, teraz sa nedá preplatiť.

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    Ďakujem za odpovede, ešte som takéto niečo nerobila, tak v tom mám trochu chaos. Naozaj mi to pomohlo.

    Nárok na dovolenku - preplatenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.