Zavrieť

Porady

RP počas adaptácie dieťaťa v MŠ

Dobrý deň. Stretla som sa s takýmto problémom. Na RD som nastúpila ešte v r.2007, v 02/2009 boli sme zapísať dieťa do MŠ/ štátnej /. Kedže jeho zdrav.stav neumožnil jeho nástup v septembri nastúpil až v októbri 2009. Takže aj môj nástup do zamestnania sa preložil na október 2009. Chcela by som sa opýtať , či budem musieť vrátiť za september 2009 RP, kedže na rozhodnuti o prijati do škôlky je 09/2009 aj keď som bola doma s dieťaťom ? Pozná zákon niečo také ako adaptačný proces dieťaťa pri nástupe do MŠ? A tiež či počas tohto obdobia keď si malý zvyká na MŠ a ja čerpem riadnu dovolenku zo zamestnania mám nárok na RP? Asi nie , iba prispevok na starostlivosť o dieťa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    fcvNa rozhodnutí o prijatí dieťaťa do škôlky máš predpokladám, že ho príjímajú od 2.9.09 a nie od 1.9.09. Ak teda od 2.9.09, tak je to OK, lebo 1.9.09 si ešte splnala podmienky na nárok na RP a stačí jeden den a máš nárok na RP za celý mesiac. Dalej ak vôbec nenanštevuje dieťa škôlku (ak by napr. išlo aj o oktober), tak myslím môžeš požiadať riaditelku o prerušenie dochádzky, no podmienky prerušenia neovládam. Dcera mala prerušenú dochádzku až do 3.12. a aj doklad o tom som potrebovala a na základe toho som poberala RP až do 3-och rokov = do decembra vrátane.

    RP si začala poberať ešte pred 1.1.09, tak s čerpaním dovolenky nie je problém, aj keby ti ukončili v zamestnaní čerpanie RD pred 2.9.09.

    Zákon veru nerozlišuje medzi adaptačným pobytom a pobytom na celý den. Ak je dieťa prijaté do škôlky, tak automaticky nesplna rodič podmienku riadnej starostlivosti o dieťa podla zákona o RP. Ak teda nejde o dieťa s dlhod.nepr.zdr.stavom alebo rodičia nie sú zťp.
    Naposledy upravil brčko : 07.10.09 at 13:58

    RP počas adaptácie dieťaťa v MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.