Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie hotovosti za odovzdanie šrotu

Ahojte poraďáci,
chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu. Kolega mi spolu s peniazmi doniesol doklad: Potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín. ešte som sa s tým nestretla a tak by som to podľa mňa asi zaúčtovala na výnosy, napr. 648. prišiel mi však povedať, že v iných firmách kde predtým pracoval sa takéto príjmy neúčtovali(???) a jednoducho sa odložili na koncoročný guláš. tak teda teraz neviem, čo s tým. Prosím poraďte mi, ako správne postupovať, aby mi to buď kontrola zo zatiaľ mne neznámych príčin nevyhodila alebo či sú naozaj na to oprávnené dôvody, aby som to neúčtovala? ďakujem
Naposledy upravil sihl : 07.10.09 at 10:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lenka_bodorova
    Dobrý deň,

    presna sa mi stal tento prípad. Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
    211/648 ???
    lenka_bodorova
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    presna sa mi stal tento prípad. Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
    211/648 ???
    Ako to riešite, vie mi niekto poradiť???
    Ďakujem
    lenka_bodorova
    Prosím chcela by som poradiť, ako mám zaúčtovať príjem do pokladne za výkup kovového šrotu? Ďakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    ...Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
    211/648 ???
    Áno.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    presna sa mi stal tento prípad. Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
    211/648 ???
    Podľa mňa má byť účtovanie
    211/---
    ---/648
    ---/343

    Nesprávne. Viď príspevok č. 10 od Dáša_
    Naposledy upravil Llívia : 18.02.11 at 10:57
    lenka_bodorova
    Aj ja teraz presne myslím na DPH, lebo zo zberních surovín mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti 65,70 Eur (o dph ani slovo) a ešte tam je napísané, že potvrdenie nie je dokladom pre fakturáciu.
    Tak ako to mám teda zaúčtovať:
    65,70 211/---
    54,75 ---/648
    10,95 ---/343
    Alebo čo s DPH?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Llívia Pozri príspevok
    Podľa mňa má byť účtovanie
    211/---
    ---/648
    ---/343
    ak sa jedná o kovový šrot, tak upozorňujem na par.69, ods.12 zákona o DPH

    § 69
    Osoby povinné platiť daň správcovi dane


    (12) Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku a pri prevode emisných kvót skleníkových plynov podľa osobitného predpisu28b) v tuzemsku je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar alebo služba dodaná. Na účely tohto zákona sa kovovým odpadom a kovovým šrotom rozumie kovový odpad a šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov.
    lenka_bodorova
    Takže teraz je jasné podľa §69 ods. 12, že s DPH:
    65,70 211/---
    54,75 ---/648
    10,95 ---/343

    ok?

    Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

    Rusalka 24
    Aj ja mam ten problem s takym dokladom ale v ju.ako firma mame odpad zeleza a kazdy mesiac ho musim evidovat a dvakrat do roka ho musime odniest do zbernych surovin. takze je to nas prijem ale aky?treba to vobec davat do uctovnictva? nechat si ten prijmovy musim aby som mala zdokladovany odpad.Ako by ste to riesili?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Takže teraz je jasné podľa §69 ods. 12, že s DPH:
    65,70 211/---
    54,75 ---/648
    10,95 ---/343

    ok?
    Nie, nie je to správne (dala som zlú informáciu).

    Správne je to takto:
    Dáša_ Pozri príspevok
    ak sa jedná o kovový šrot, tak upozorňujem na par.69, ods.12 zákona o DPH
    lenka_bodorova
    Llívia Pozri príspevok
    Podľa mňa má byť účtovanie
    211/---
    ---/648
    ---/343

    Nesprávne, viď príspevok č. 10 od Dáša_
    podľa príspevku od Dáši je to správne, nie???

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Rusalka 24 Pozri príspevok
    Aj ja mam ten problem s takym dokladom ale v ju.ako firma mame odpad zeleza a kazdy mesiac ho musim evidovat a dvakrat do roka ho musime odniest do zbernych surovin. takze je to nas prijem ale aky?treba to vobec davat do uctovnictva? nechat si ten prijmovy musim aby som mala zdokladovany odpad.Ako by ste to riesili?
    Skús pozrieť tu: http://www.porada.sk/t43195-predaj-kovoveho-odpadu.html
    lenka_bodorova
    ak sa jedná o kovový šrot, tak upozorňujem na par.69, ods.12 zákona o DPH

    už my je to jasné

    Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

    Rusalka 24
    pozrela som, ale ja mam JU a nie som platca dph. len neviem dala som do PD ze iny zdanitelny prijem co si myslite je to tak dobre?

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    spomína sa tu učtovanie 211/648
    môže sa to tak učtovat? ak si dobre pamätam neodporuča sa učtovat z pokladnici rovno do N alebo V
    u nas vo firme ked odovzdávame kovový šrot tak bud ho odovzdáme bez faktúry a nikde to neevidujem
    alebo na faktúru čiže vystavím faktúru bez dph!! do ktorej napíšem podla §69 ods 12 a klasicky najskôr zaučtujem faktúru neskôr uhradu
    nevidím dôvod prečo ak tam nemate faktúru tak učtovat príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.