Zavrieť

Porady

Aká poistka v čase hospodárskej krízy

Prosím o radu, akú poistku a v ktorej poisťovacej spoločnosti mi odporučíte pre 18 - ročného študenta v čase hospodárskej krízy. Ak mi napíšete, prečítaj si podobné témy - odpoviem... Čítala som staršie príspevky o poistkách na tejto stránke. Neviem sa rozhodnúť. Zmenili ste názor na poistenie v dnešnej dobe? Dosť známych ruší životné poistky, Čo poradíte- poistiť, alebo nepoistiť?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

frederyka Pozri príspevok
Prosím o radu, akú poistku a v ktorej poisťovacej spoločnosti mi odporučíte pre 18 - ročného študenta v čase hospodárskej krízy. Ak mi napíšete, prečítaj si podobné témy - odpoviem... Čítala som staršie príspevky o poistkách na tejto stránke. Neviem sa rozhodnúť. Zmenili ste názor na poistenie v dnešnej dobe? Dosť známych ruší životné poistky, Čo poradíte- poistiť, alebo nepoistiť?
Radšej sa nevyjadrím...
Inak o poistení je tu tém ako maku...a nemyslím si, že ďalšia téma by bola niečím nová...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

práve, mám v hlave chaos. Nie som v každodennom styku s poistkami ako ty. dik za tvoj názor.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Tiež hľadám novú poistku... Na nete je šalamúnsky popísané, tak isto mám guláš v hlave...idem osobne do poisťovne, dám Ti vedieť, snáď objavím niečo zaujímavé.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..práve v týchto dňoch riešime so synom úrazové poistenie..stará poistka skončila a keďže bola nanič, nepokračovali sme..prišla múdra osoba, znalá veci, s kopou papierov, vysvetlila, že synko pri svojej práci potrebuje úrazové, životné, protikrízové, pre prípad smrti, pre prípad dožitia a čo ja viem čo ešte..a najprv si musí zriadiť eurokonto, kde si bude každý mesiac pchať 165 €, no a potom sa spraví tá poistka...synko sa zdvihol, pozdravil a vypadol..my sme sa s poisťovacou agentkou dohodli, že ešte príde, ak si to rozmyslíme..no a ja asi tiež radšej obehnem poisťovne,lebo toto sa mi nepáči..kde sú normálni agenti s normálnymi ponukami na dobu kratšiu ako 38 rokov?..(to v prípade môjho syna by na takú dlhú dobu musel uzavrieť poistku-do 60.roku života)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

frederyka Pozri príspevok
Prosím o radu, akú poistku a v ktorej poisťovacej spoločnosti mi odporučíte pre 18 - ročného študenta v čase hospodárskej krízy. Ak mi napíšete, prečítaj si podobné témy - odpoviem... Čítala som staršie príspevky o poistkách na tejto stránke. Neviem sa rozhodnúť. Zmenili ste názor na poistenie v dnešnej dobe? Dosť známych ruší životné poistky, Čo poradíte- poistiť, alebo nepoistiť?
Hlavne musis napisat, co si vlastne chce nechat poistit. Zivot? Ako mu (resp. komu) bude vyplatene plnenie, ak je slobodny student a zomrel by? Alebo to chapete ako sporenie na dochodok? Kde bude v case jeho dochodku pripadna poistovna, ked medzitym dnesne top financne domy smetu (do doby, ked pojde do dochodku) tri ci styri hospodarske krizy? A to zamerne neratam s moznostou ozbrojeneho konfliktu v case najblizsich 45 rokov, aby ste ma tu neoznacili za pesimistu. (Vsetky skody, aj umrtie z titulu ozbrojeneho konfliktu ci obcianskych nepokojov su vynate z plnenia poistovni). Co si teda chcete vlastne poistovat?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Radšej sa nevyjadrím...
Inak o poistení je tu tém ako maku...a nemyslím si, že ďalšia téma by bola niečím nová...
....zadala som do vyhľadávača "poistenie"....http://www.porada.sk/search.php?searchid=9209188&pp=25
okuliare mi padli na špičku nosa, nenašla som ani jednu tému, v ktorej si prečítam, aká poistka je výhodná...
Stanislav,ak máš linky, môžeš ich prilepiť?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Hlavne musis napisat, co si vlastne chce nechat poistit. Zivot? Ako mu (resp. komu) bude vyplatene plnenie, ak je slobodny student a zomrel by? Alebo to chapete ako sporenie na dochodok? Kde bude v case jeho dochodku pripadna poistovna, ked medzitym dnesne top financne domy smetu (do doby, ked pojde do dochodku) tri ci styri hospodarske krizy? A to zamerne neratam s moznostou ozbrojeneho konfliktu v case najblizsich 45 rokov, aby ste ma tu neoznacili za pesimistu. (Vsetky skody, aj umrtie z titulu ozbrojeneho konfliktu ci obcianskych nepokojov su vynate z plnenia poistovni). Co si teda chcete vlastne poistovat?
Misko,nesuhlasím s tebou- niektoré poisťovne síce majú vo výlukach prakticky všetko( aj keď sa zabiješ napríklad na motorke a pod.) a niektoré napríklad nemajú skoro nič a dokonca( to zasa sa aj ja čudujem nad tým) po 2 rokoch poistenia sa plní v plnej výške aj samovražda(ja by som to neplnil)
A dokonca je v životkách aj poistenie,keď je niekto policajt a zomrie pri plnení služobných úloh...
Teraz dovoľ, ako je to s tou výlukou pri vojne vysvetlím ti to-to nieje tak,že by to bolo klasicky vylúčené,je tam ustanovenie,že plní sa do výšky majetku a aktív poisťovne-to máš tak-pri vojne sa predpokladajú veľké obete na zdraví,životoch a bolo by na slovensku napr. milion mrtvých,tak poisťovňa by nemala na to, vyplatiť napr.700 tisíc plnení zo životného poistenia naraz-preto je tam to ustanovenie, chápeš?
Občianske nepokoje niesú vylúčené, jedine vtedy by boli ak by si pri nich spáchal úmyselný trestný čin...
Takže tak...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Hlavne musis napisat, co si vlastne chce nechat poistit. Zivot? Ako mu (resp. komu) bude vyplatene plnenie, ak je slobodny student a zomrel by? Alebo to chapete ako sporenie na dochodok? Kde bude v case jeho dochodku pripadna poistovna, ked medzitym dnesne top financne domy smetu (do doby, ked pojde do dochodku) tri ci styri hospodarske krizy? A to zamerne neratam s moznostou ozbrojeneho konfliktu v case najblizsich 45 rokov, aby ste ma tu neoznacili za pesimistu. (Vsetky skody, aj umrtie z titulu ozbrojeneho konfliktu ci obcianskych nepokojov su vynate z plnenia poistovni). Co si teda chcete vlastne poistovat?
Miso ešte to doplním-tam by veľmi záležalo aj aký je to konflikt,či len na územi slovenska alebo celoeuropsky,lebo keby to bolo len lokálne,tak by to bolo asi v pohode,lebo plnenie by zaisťovala zaisťovňa-totiž každá poisťovňa je poistená v zaisťovni( vačšinou v Nemecku,alebo švajčiarsku)
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Neexistuje všeobecná rada - táto poistka ja výhodná, to máte ako s topánkami, niekto veselo lieta celý den na 12cm opatkoch, a niekto musí mat jedine botasky, niekomu vyhovujú aj tie najlacnejšie a niekto musí mat kožené..., čiže - čo ten Váš chlapec robí?, je zdraví?, športuje?, kolko penazí moze dat do poistky?, má alebo bude mat v krátkej dobe úver?, ...Poistka má byt šitá na mieru (toho Vášho človíčka a nie poistovacieho agenta)a najlepsie je mat nezávislé informácie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Majkas Pozri príspevok
Neexistuje všeobecná rada - táto poistka ja výhodná, to máte ako s topánkami, niekto veselo lieta celý den na 12cm opatkoch, a niekto musí mat jedine botasky, niekomu vyhovujú aj tie najlacnejšie a niekto musí mat kožené..., čiže - čo ten Váš chlapec robí?, je zdraví?, športuje?, kolko penazí moze dat do poistky?, má alebo bude mat v krátkej dobe úver?, ...Poistka má byt šitá na mieru (toho Vášho človíčka a nie poistovacieho agenta)a najlepsie je mat nezávislé informácie.
čistý súhlas- a len doplním- je napr. iné poistenie vhodné pre slobodného človeka a iné pre živiteľa rodiny a taktiež aj výška poistného je doležitá ako písal Majkas-iný produkt je vhodný pre toho kto chce dávať mesačne 20 eur a iný produkt ten kto dáva 150eur...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
čistý súhlas- a len doplním- je napr. iné poistenie vhodné pre slobodného človeka a iné pre živiteľa rodiny a taktiež aj výška poistného je doležitá ako písal Majkas-iný produkt je vhodný pre toho kto chce dávať mesačne 20 eur a iný produkt ten kto dáva 150eur...
Píše sa tu o mladých chalanoch, iste nie sú živiteľmi rodiny...k veci: môžeš prilepiť linky o poistkách na preštudovanie, aby som bola v obraze pred stretkom s agentom?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alla66 Pozri príspevok
Píše sa tu o mladých chalanoch, iste nie sú živiteľmi rodiny...k veci: môžeš prilepiť linky o poistkách na preštudovanie, aby som bola v obraze pred stretkom s agentom?
Alla,nehnevaj sa,ale už minule som ti povedal,že s tebou niesom ochotný diskutovať...Tak to prosím ťa akceptuj...,ďakujem...
Proste my dvaja sme tak rozdielní,že ja si s tebou neviem predstaviť nejakú spoluprácu,takže to nechaj tak,nech je kľud...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 09.10.09 at 09:13
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

Každá rada sa ocení. Skopčíš témy pre moju maličkosť?
0 0
norikas norikas

norikas je offline (nepripojený) norikas

Dobry den, moja skusenost so zivotkami je rozna,velmi zalezi na momentalnej situacii zaujemcu a na jeho planoch do buducna - a prave v tom je hacik,ked ludia nevedia planovat svoju buducnost,nakupia si produkty a neskor maju dilemu-platit,ci neplatit.Mat jedneho cloveka na uzatvorenie,servis a pristup k zmenam.Uzatvaram financne produkty na zaklade potrieb,momentalnej situacie.Dnes je mnozstvo subjektov,ktore v danej oblasti ponukaju prave takuto sluzbu.Doporucujem vybrat si jedneho- hlavne- cloveka, ktory Ti "sadne" a budes sa vediet s nim rozpravat o vsetkom,co je k takemu kroku potrebne.Je to o dovere a profesionalite.S pozdravom N
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Misko,nesuhlasím s tebou- niektoré poisťovne síce majú vo výlukach prakticky všetko( aj keď sa zabiješ napríklad na motorke a pod.) a niektoré napríklad nemajú skoro nič a dokonca( to zasa sa aj ja čudujem nad tým) po 2 rokoch poistenia sa plní v plnej výške aj samovražda(ja by som to neplnil)
A dokonca je v životkách aj poistenie,keď je niekto policajt a zomrie pri plnení služobných úloh...
Teraz dovoľ, ako je to s tou výlukou pri vojne vysvetlím ti to-to nieje tak,že by to bolo klasicky vylúčené,je tam ustanovenie,že plní sa do výšky majetku a aktív poisťovne-to máš tak-pri vojne sa predpokladajú veľké obete na zdraví,životoch a bolo by na slovensku napr. milion mrtvých,tak poisťovňa by nemala na to, vyplatiť napr.700 tisíc plnení zo životného poistenia naraz-preto je tam to ustanovenie, chápeš?
Občianske nepokoje niesú vylúčené, jedine vtedy by boli ak by si pri nich spáchal úmyselný trestný čin...
Takže tak...
No nebudem sa hadat, kedze ty si poistovak, ja len co som cital v podmienkach ZP ktoru som mal v Amslico a uz som ju zrusil. Ked sa dobre pamatam, bola tam vyluka na taketo situacie. Ja chapem, ze ak si poistovak, mas k tomu diametralne odlisny postoj, ale ja teraz vseobecne k teme napisem, ako si ja predstavujem zivotne poistenie.

Pre mladeho cloveka:

- Zabezpecit si co najlepsie vzdelanie
- Naucit sa co najviac cudzich jazykov, aby sa clovek v pripade nepredvidatelnych pruserov mohol slobodne premiestnovat po celej zemeguli a aby aj inde mohol najst uplatnenie.
- Trenovat sa v urcitej skromnosti, aby clovek nemusel hned pomyslat na samovrazdu, ak sa mu prechodne znizi zivotny standard a komfort.
- Zodpovedne si vybrat zivotneho partnera.

Pre ludi stredneho veku:

Pokusit sa zriadit vlastny biznis, aby clovek mohol ovplyvnovat svoju karieru a buducnost. Zabezpecit si byvanie nenarocne na energie.

Do dochodku:

Aspon na starobu si zabezpecit kus pody, nejaku zahradu, kde sa da nieco dopestovat, pripadne chovat. Zbavit sa vsetkych nehnutelnosti narocnych na energie a zostat v mensom, najlepsie nizkoenergetickom byte/dome.


Toto je moj projekt zivotneho poistenia. Tiez som sa nechal v minulosti ukecat na nejake poistky, ale postupne ich rusim. Svet sa prilis rychlo a intenzivne meni. Nechcem sa dozit toho, ze ja budem cely zivot odkladat ako taky blbec, a oni potom pokrcia plecami, ze sorry, nadelia si tucne odmeny a firmu rozpustia.
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

Aku poistku ste zalozili detom, keď mali 18 rokov? Musím mať poistku?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...veľmi pekný plán..aj mne sa páčilo, keď mal synko stabilnú robotu, dobrý zárobok,krásne sny do budúcnosti..to áno..a v jeden krásny deň prišla pani kríza, firma odrazu nepotrebovala zamestnancov- a bolo po sne..nemusím tu opisovať celú tortúru a vôbec nie finančný nedostatok, lebo ako dva roky po vyučení,síce zamestnaný ale s málo rokmi nemá nárok na nič,čo mal v pančuške sa pomaly míňalo a ...a..šťastie nesedí len na vyvolených, presne tak isto ako smola,stane sa úraz a potom si poviem, však som mu tú poistku mohla platiť..aj by som,len keď (a to som dosť múdra a sčítaná vo všeličom) nejak neviem vybrať, čo by bolo účelné,lebo poisťovák ti nepovie,že v tvojej terajšej práci ti hrozia také a také riziká a proti tomu je dobrá takáto alternatíva poistenia..písala som, že poisťovacia agentka začala tým, že si musí zriadiť eurokonto a keď tam bude mať eurky, tak sa spraví poistka...buď som teda blbá a neviem, načo by mu boli dva účty,(jeden má, tak sa sem tam niečo uloží),alebo poistka sa spraví podľa ušetrenej sumy?..to je to, že ti nepodajú presné informácie, aby si ich vedel spracovať a vybral si pre seba to, čo je pre teba dobré, začne sa zvysoka-musíte šetriť..a musíte!!!...jasné, aj poistka je produkt a ako taká sa predáva,kto nerozumie návodu, kúpi hocijaký šunt..a to by som ja nerada..
..rozpísala som sa, ale myslím si, že toto nie je iba môj problém,ale všeobecný ...
Naposledy upravil pepsikova : 09.10.09 at 12:11
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
No nebudem sa hadat, kedze ty si poistovak, ja len co som cital v podmienkach ZP ktoru som mal v Amslico a uz som ju zrusil. Ked sa dobre pamatam, bola tam vyluka na taketo situacie. Ja chapem, ze ak si poistovak, mas k tomu diametralne odlisny postoj, ale ja teraz vseobecne k teme napisem, ako si ja predstavujem zivotne poistenie.

Pre mladeho cloveka:

- Zabezpecit si co najlepsie vzdelanie
- Naucit sa co najviac cudzich jazykov, aby sa clovek v pripade nepredvidatelnych pruserov mohol slobodne premiestnovat po celej zemeguli a aby aj inde mohol najst uplatnenie.
- Trenovat sa v urcitej skromnosti, aby clovek nemusel hned pomyslat na samovrazdu, ak sa mu prechodne znizi zivotny standard a komfort.
- Zodpovedne si vybrat zivotneho partnera.

Pre ludi stredneho veku:

Pokusit sa zriadit vlastny biznis, aby clovek mohol ovplyvnovat svoju karieru a buducnost. Zabezpecit si byvanie nenarocne na energie.

Do dochodku:

Aspon na starobu si zabezpecit kus pody, nejaku zahradu, kde sa da nieco dopestovat, pripadne chovat. Zbavit sa vsetkych nehnutelnosti narocnych na energie a zostat v mensom, najlepsie nizkoenergetickom byte/dome.


Toto je moj projekt zivotneho poistenia. Tiez som sa nechal v minulosti ukecat na nejake poistky, ale postupne ich rusim. Svet sa prilis rychlo a intenzivne meni. Nechcem sa dozit toho, ze ja budem cely zivot odkladat ako taky blbec, a oni potom pokrcia plecami, ze sorry, nadelia si tucne odmeny a firmu rozpustia.
Miso ,pohľad na život máš pekný a vieš,že ja tvoje názory na Porade mám rád a rád ťa čítam, ALE- poistenie životné je na úplne inom princípe ako si myslíš- v prvom rade by mal byť poistený OTEC-ŽIVITEĽ rodiny a to preto aby keď sa nedajbože niečo stane nezostala manželka s deťmi bez prostriedkov- napr.ja osobne mám poistku aby zhruba 2 roky mala bezproblémovy život,aby mali čo jesť aby mali zaplatiť ako bývanie,aby ma slušne pochovali-aspoň na tie 2 roky, kým si nenajde prípadne nového partnera-ja viem,že ešte sme mladý a hovoríme čo sa može stať, no ja mám skúsenosti z dnešného sveta,že už aj 40-tnici odchádzajú z tohto sveta na všelijaké rakoviny,infarkty a pod. a takisto veľa jazdíš autom, a ty si neuvedomuješ(ja si to uvedomujem,lebo som s tým v kontakte),že ako nasadáš do toho auta,tak už z neho nemusíš vystúpiť v celistvom a neporušenom stave...
Tak od tohto sú životné poistky, aby deti mali čo jesť a pod.Samozrejme,že sú aj výnimky(a tam asi patríš aj ty-podľa mojho pohladu na teba,lebo vidím,že si zabezpečený-však si šikovný chalanisko)-že sú ľudia,živitelia síce rodín,ale nepotrebujú životnú poistku lebo keď sa pominú,tak žena predá jeden z 3 bytov a 2 autá a žije si v pohode aj bez životnej poistky-takže fakt každý človek potrebuje niečo iné...
A neboj sa-ja to neberiem ako poisťovák, to ma už dávno prešlo byť ako poisťovák...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A ešte miso, niektorí ľudia akože nepotrebujú nič a potom keď sa niečo stane tak nariekajú-napríklad poistenie auta-chalaniskovi bolo ľúto dať 500eur na havar.poistku a mal škodu a teraz na aute nemože jazdiť lebo nemá 6.000 eur na opravu a teraz už mu nieje veľa ani tých 600eur ale ani 1000 eur na úplatok, čo to chce spatne nejako poistiť-to sme taký ľudia-najprv vymýšľame a potom plačeme...-ale takých mi vobec ale vobec nieje ľúto...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

V prvom rade sa netreba nechať vyplašiť katastrofickými scenármi- ak by všetko bola pravda o úmrtiach a zraneniach tak by si žiadnu poistku pod 5000 eur nezohnala a po druhé treba si to vypočuť ale NIKDY NIČ nepodpisovať okamžite, nechaj si vypracovať viac návrhov a sama si to porovnaj, takých lumenov čo vedia najlepšie ako a na čo mám použiť svoje peniaze priateľsky potľapkám po pleci a pošlem nech to skúsia inde.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať